4* mjssbiANCHE VIRGINIA „Óns Zeeland" verhalen Ahasverus in Vlaanderen door 10 ONS ZEELAND en dus tamelijk bij is, mompelde wat over subsidi- eerende waterschappen. Heb ik niets mee te maken. Wel gaan we des zomers soms 'n middagje naar den polder van Bree, om gratis melk te drinken bij Trui, die vroeger bij Liesbeth haar moeder diende, nooit klaagde en daarom een floreerende boerderij heeft sinds ze met een gegoeden weduwnaar trouwde. Liesbeth dacht dat het een abuis van de post was, ze spelde een anderen naam uit het adres; ik vind dat je alijd niet direct op kwaadwilligheid of vergissingen moet peinzen, wanneer je er geen schade van hebt. en de postboden zijn toch ook geen kwajongens. Dit ter inleiding. Bij het Wolphaartsdijkscheveer licht geschrokken. Dacht dat er kinderen onder den motorwagen waren geraakt, maar een der autoriteiten verklaarde me, dat het een schoolkoortje was, hetwelk een 80-stemmig liedje zong. Verbazend! Toch nog geheel iets anders, dan de Sixtijnsche kapel, die het niet verder brengt dan 8-stemmige gezangen. Overigens moet ik eerlijk zeggen, dat ik 't niet mooi vond. Nog te veel gewend aan vierstemmig. Treurig is het anders, dat er onder beschaafde lieden zoo weinig muzikaal gevoel schuilt. Nabij Borsselensche steiger, waar óók gezongen werd, wilde een der heeren, den dirigent te lijf, omdat-ie, dom genoeg, dacht, dat die de kinderen sloeg, ,,'t Is de maat welke hij aan geeft," zei 'n veldwachter. ,,Nu waarom schreeuwen die stakkers dan zoo?" durfde hij nog te vragen. Voor de rest niets dan aangename herinneringen; alleen kan ik er van velen niet meer zeggen, of ze voor, dan wel na de lunch gebeurden. Op 't tuinfeest veel menschen om geestige zetten van me gelachen. Liesbeth geloofde 't niet; ze zei dat die vroolijkheid haar oorsprong vond in een diepe deuk in mijn Garribaldi-hoed. Liesbeth was niet genoodigd. 20 Mei. Sprak heden met burgemeester van Zuid- Bevelandsche gemeente over het lokaalspoorfeest. Vol lof aangaande het laatste, slecht te spreken over z'n dorpelingen. De organisatie leek zoo schitterend. Fan farecorps weken lang het ,,Lang-zal-ie-leven" ingestu deerd, veldwachter helm gepoetst en broekbretel aan geschaft, terwijl veehouders hun koeien een cursus had den laten volgen in 't kwispelstaarten. Niets van terecht gekomen. Muzikanten Bühnenfieber, koeien geschrok ken van de luchtbel en iets leelijks gedaan, en veld wachter niet kunnen verschijnen, omdat er geen wit- garen handschoenen in het dorp te bekomen waren. Vanavond in mijn krant gelezen, dat er nog 'n heem raad zoek was. 't Laatste gesignaleerd op de Meck lenburg". Als hij niet in de Schelde is gevallen komt hij wel weer boven water. 21 Mei. De heemraad is terecht. Onder de Engel- sche kust gevonden aan boord in intiem vertrekje. Eer ste vermoeden: blinde passagier. Later geval opgehel derd. Kapitein herinnerde zich dat bedoelde heemraad op zeer ongelegen tijd speechen wilde afsteken. Krijgs list bedacht. Beter dat hij sprak voor de radio-instal latie, dan hoorde de halve wereld hem. Heemraad enthousiast. Liet zich leiden naar intiem vertrekje. Gloedvol gesproken; niemand er hinder van; slaap des rechtvaardigen. Einde bekend. 22 Mei. Op aandringen van huisgenooten kaartje bezorgd bij jhr. Verboendere. Hij en zijn vrouw zijn V CIGARETTES Zwanebroeders van een of andere ridderschap gewor den.. Ook geen baantje om met je Zondagsche kleeren aan den slag te gaan. Lijkt me vrij saai ook. Ja, ja, adel verplicht. 23 Mei. Wederom belangrijke dag voor Zeeland. In Zierikzee is een kuikentje uit den dop gekropen, dat drie oogen en vier pootjes heeft. Bladen verschijnen met extra-edities. Directie der spoorwegen speciale diensten ingelegd. Onder de bevolking van Schouwen en Duiveland heerscht ernstige ontstemming, omdat de Commissaris der Koningin bericht van verhindering in gezonden heeft. Naast feestcomité zal er een adres beweging op touw gezet worden. 24 Mei. Op soos vertelde mr. Mierick, dat graaf Cozy Dellora, gister met Pola Negri getrouwd is. Connectie ontstaan, doordat opgemelde graaf, na dood van Rudolf Valentino, de onherstelbaar bedroefde Pola geprobeerd had te troosten. De graaf slaagde, met bekend gevolg. Nu kunnen ze hem troosten. O zoo! JAN H. EEKHOUT. (Slot.) II. levers een torenklok liet zeven slagen zwaar uit- zinderen over de dakingen. Met graagte snoof Ahas verus reuken van visch en teer; hij bevond zich dus omtrent de haven-contrije. 1) In zijn nabijheid wierd de deur eener taveerne open en dicht gesmakt, en alsof dit een teeken was, waarop hij gewacht had, begost de Jood nerveus zijne zakken af te tasten. Hij leed honger en dorst, dorst vooral. Hij wist zeker, dat hij nog zoo'n vaen 2) moest hebben neven die andere stukken, de gouden met Tiberius' beeldenaar, die hij echter niet aan te raken dierf, die hij met zich dragen moet gelijk een soort van Judas- geld zoolang zijn folterende omzwerving op aarde duren zal Ha!, daar had hij 't schijfke te pakken! Het geld bijna vrekkig in de holte van zijn hand geprest, trad Ahasverus 't herbergske binnen. Een dichte, prikkelende tabakswalm deed hem hoesten. Voor hij 't recht begreep stond hij bij den rommeligen disch en had een dubbelen beker bruinen besteld. Munte?, vraagde de stakerige bazinne, terwijl zij Vervolg op bladz. 12

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 10