Grand Hotel - Middelburg met ieder modern comfort Ie RANG ONS ZEELAND 3 Directie F. KLUIVINGH Het spook der werkloosheid greinst nog steeds. Vooral onder de arbeiders in de gemeente Oud-Vosse- meer is de werkloosheid dit seizoen groot geweest. Werd in vorige jaren veel gewerkt in St. Philipsland en West Noord-Brabant aan de zilveruien, die daar dikwijls in groote massa's worden gekweekt, bij den geringen uitzaai in dit jaar is de kans gering, dat hier voor vele arbeidskrachten zullen worden gevraagd. Geen wonder dat vele arbeiders in genoemde gemeente plannen maken tot vertrek naar betere streken, waar voor hun nijvere handen werk zal zijn te vinden. Reeds zijn eenige groote gezinnen naar elders vertrokken, terwijl andere op punt staan dat voorbeeld te volgen. De meeste veldarbeiders hebben een eigen woning en nu zal men inplaats van woning tekort, wellicht binnen afzienbaren tijd een woning overschot zien ontstaan. M. d. P. Walcheren op z'n mooist; men wacht de touristen; van botsende trams; Hagenbeek in Middelburg. Ik vind Walcheren in deze weken op z'n mooist. Zeker, ik weet wel, dat het den heelen zomer door, tot zelfs in den herfst, als de boer in de in groepen gerangschikte korenschooven het resultaat van z'n moeizamen arbeid mag zien, een landstreek is, over- rijk aan natuurschoon, maar ik geniet er nu toch, nu buiten alles in feesttooi is gestoken, het meest van. We hebben nu de bloeiende meidoorns en appelboo- men. Het lage gewas aan de slootkanten, de boter bloemen in de wei, alles is even frisch en geurig. Straks niet meer zoo. Een wandel- en fietstocht loont nu zeker in ruime mate de moeite. Het is daarom te prijzen, dat men van gemeentewege in Middelburg begonnen is met het weer in orde brengen der singels, die vóór ze door de rioleeringswerken geteisterd werden, zoo'n heerlijke gelegenheid voor een rustig fietstochtje om de stad boden.' Ook de Noordweg, de verkeersweg naar Domburg, is weer te berijden. Vooral 's Zaterdagsmiddags en 's Zondags ziet men op dezen weg honderden fietsers en wandelaars, op Hemelvaartsdag en de Pinkster dagen aangroeiend tot duizenden. De meesten hebben als doel: Oranjezon of Domburg. Volgende maand begint als het goed is de groote stroom vreemdelingen weer naar Walcheren te komen. Er is reeds een regeling getroffen voor het vervoer van de badgasten tusschen Vlissingen en Breskens op Donderdagen. Er zal des Donderdags, vanaf Donder dag 9 Juni, dezen zomer een rechtstreeksche verbin ding zijn tusschen Middelburg en Ostende, bestaande uit een extra-tram OstendeBreskens, een extra-boot BreskensVlissingen en een extra-trein Vlissingen Middelburg. Daar dezen zomer het aantal badgasten aan de Bel gische kust bijzonder groot zal zijn gezien de vele besproken kamers en pensions, belooft dit seizoen voor Walcheren, en speciaal voor Middelburg, veel. Als het weer maar meewerkt! Hulde aan de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer, die zeker aan de totstandkoming der extra-verbinding MiddelburgOstende wel krachtig zal hebben mee gewerkt. X Men herinnert zich nog wel de botsing op 17 Febr. j.l. bij de Ijsbaan, even buiten Middelburg, tusschen de stoomtram MiddelburgDomburg en de electrische tram MiddelburgVlissingen. Dezer dagen is deze zaak voor de Rechtbank te Middelburg behandeld. Beklaagde was de bestuurder van de electrische tram. Het is daar, zooals bekenden ter plaatse wel weten, een zeer gevaarlijk kruis-punt. De stoomtram rijdt daar dwars over den Nieuwen Vlissingschen weg en dus ook over de baan der electrische tram. Op den morgen van den 17en Februari was het bui tengewoon mistig. De conducteur van de stoomtram had zijn plicht gedaan en den weg verkend. Hij had niets gezien, maar nauwelijks was de stoomtram weer in beweging of de lichten van de electrische werden zichtbaar. Dus zou de schuld liggen bij den bestuurder der electrische tram. Maar deze verklaarde op zijn beurt de stoomtram niet eerder gezien te hebben, dan toen het reeds te laat was. Althans eerst op een afstand van 15 a 20 meter. Hij had toen onmiddellijk geremd en zand gestrooid, maar een botsing was niet meer te voorkomen. Men zou gaan denken, dat er dus bij niemand sprake was van eenige schuld. Maar de Officier van Justitie oordeelde anders. En ik ben er blij om, dat hij geen vrijspraak eischte. Nu versta men mij goed. Ik gun niemand uit leed vermaak een veroordeeling. Zelfs in dit geval hoop ik, dat de boete zoo laag mogelijk zij. Maar als hier nie mand schuld had, zou het er toch critiek uit zien. Dan zouden op een dergelijk druk kruispunt telkens weer ongelukken dreigen. Het publiek, dat van stoom- of electrische tram gebruik maakt, weet tenminste nu, dat de voorschriften voldoende veiligheid bieden. Alleen zijn ze in dit geval op één punt overtreden. De wagen bestuurder heeft n.l. met een te groote snelheid ge reden en daarom eischte de Officier van Justitie zijn veroordeeling tot 40.boete of 40 dagen hechtenis,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3