MfllVlMMf 4 ONS ZEELAND In Middelburg heeft vorige week het circus Hagen beek zijn tenten opgeslagen. Niettegenstaande de waarschuwing van de Vereeniging voor Dierenbescher ming, om geen vertooningen met gedresseerde, d. w. z. gemartelde dieren, bij te wonen, waren de meeste voor stellingen, die dit bekende circus gaf, druk bezocht. Uit Middelburg, maar ook niet minder uit Vlissingen, van de Walchersche dorpen en zelfs uit Goes kwamen de nieuwsgierigen opzetten. Extra-trams en autobus sen waren nocdig om ze te vervoeren. Het publiek heeft zich, naar algemeen wordt gezegd, best geamuseerd. Vooral op 't gebied van paardendres- suur werden mooie, soms verbluffende staaltjes te zien gegeven, Eén paard beoefende zelfs de danskunst en vergat ook de Charleston niet. Verder vertoonden leeuwen, ijsberen, beren, tijger honden, zee-leeuwen, zee-olifant en olifanten hun di verse kunsten. Enkele leden van het personeel zorg den tevens voor de acrobaten-toeren, die nu eenmaal bij een circus hooren. Circus Hagenbeek ging dan ook als beiooning voor het vele gepresteerde met een flink kwantum Zeeuwsche kwartjes en guldens schuiven! Het bracht voor velen een afwisseling in den afmattenden verkie zingsstrijd. „Geïsoleerd" Zeeuwsch-Vlaande ren; nogmaals de actie der klom penkappers; iets over het oester- en mosselbedrijf een levendige vlashandel met België. Wij hebben 't van Hollandsch-overkantsche vrien den, die ons een bezoek brachten, reeds uit den treure moeten aanhooren: ,,Is dat eventjes een verbinding met jullie, zeg! Zóó lang moest ik wachten in Vlissin gen. jullie lijken wel geïsoleerd!". En waarachtig, het heeft er wel iets van! lederen keer als de dienstregelingen van trein en boot veranderen zullen, zitten wij en vooral de West-Zeeuwsch-Vlamingen in felle spanning. Wat gaat 't nu zijn? eindelijk eens een „gladde" correspondentie Maar telkens opnieuw worden wij teleurgesteld. Ook thans hebben wij tevergeefs gehoopt. Het is met de huidige trein-boot-verbinding zeer triest gesteld. Den ganschen dag alstware, luidt het parool voor de te Vlissingen gearriveerde reizigers, die ons landje tot bestemming hebben: Wachten! Wie met den trein van 8.58 in Vlissingen aankomen, moeten welhaast een vol uur wachten voor een boot naar Breskens vertrekt; wie aankomen om 11.03, een half uur; wie aankomen om 12.22 en 12.51 kunnen hun reis pas voortzetten om 14.30; wie aankomen om 14.49, kunnen natuurlijk niet meer met den boot van 14.30 medeen moeten dan maar wachten op aan sluiting tot 17.20. Om 17.58 weer geen aansluiting; gewacht dan maar tot 19.10 (correspondentie voor den trein van 19.02). Op Zon- en Feestdagen reist dit traject al even be roerd. En hoeven we nog te zeggen, dat de tocht „versa" even wanhopig is? 't Wordt meer dan tijd voor eenige verbetering. X In een onzer vorige kronieken hebben wij er op ge wezen, dat de Zeeuwsch-Vlaamsche in zak-en-asch zittende klompenkappers „verzamelen" hebben gebla zen, teneinde een algemeene actie op touw te zetten en zoodoende een wederopleving van het klompenkap- persbedrijf te bewerken. Thans hebben klompenkap- perspatroons en knechts wéér vergaderd en besloten zich met een uitvoerig request te wenden tot den Minis ter van Arbeid, Handel en Nijverheid. In dit request wordt de huidige toestand der Zeeuwsch-Vlaamsche klompenindustrie nadrukkelijk blootgelegd en de re geering ernstig verzocht: a. een invoerrecht van b.v. 25 pCt. hoogstens) te doen heffen op buitenlandsche klom pen, b. vast te stellen een verbod van uitvoer van materiaal voor de klompenindustrie. X Op de onlangs te Goes gehouden vergadering van gemachtigden der vereenigingen of groepen van mos selkweekers in Zeeland is, naar aanleiding van het plan-Bollier, besloten: over te gaan tot het stichten van een bond van mosselkweekers in Zeeland en mini mumprijzen vast te stellen voor het leveren van drie soorten van mosselen. Tot eere-voorzitter van den op te richten bond werd benoemd de heer Mr. A. J. F. Fokker, burgemeester van Zierikzee. Men deelt ons voorts mede, dat de oester-verzen ding uit Ierseke in April bedroeg: naar Nederland 95.818; naar Engeland 1.031.935; naar België 59.700; Het echtpaar J. Geelhoedtde Burger ie Hengstdijk vierde 15 Mei het gouden huwelijksfeest.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 4