m ONS ZEELAND v. d. E. Noord=Beveland. 5 t Een van de vele gasten van het gouden echtpaar was de 104-jarige weduwe Asselman, zooals men weet de oudste inwoonster van ons land. naar Duitschland 153.775; naar andere landen 7.550. In totaal dus 1.348,778 (tegen het vorig jaar 785.756). Op 't oogenblik toeft te Ierseke het Duitsche stoom schip ,,Höffnung" van Hamburg, tot het innemen van 2.500.000 zaaioesters. X Men bericht ons uit Koewacht, dat aldaar een leven dige handel in diverse vlassoorten met België gedre ven wordt. Er worden tamelijk hooge prijzen besteed. In de omgeving van Kortgene. De mededeeling aan kennissen, dat we er over dach ten Noord-Beveland te gaan zien, deed die glimlachjes en opmerkingen geboren worden, welke de uitvoering van een vaag ontworpen plan niet plegen te bespoe digen. De reis naar het kleine Noordelijke eiland werd er laten we eerlijk zijn door verschoven; we klamp ten ons vast aan de zekerheid dat Noord-Beveland, I TAMPtPM Bangor Hotel (Nederlandsch) 4 en 5 Torrington LW1NUC1N Square W. C. Achter het British Museum. Centraal en Rustig. Phone Museum 1899. Telegrams: Families London. Logies en Ontbijt 7/68/6, Pension 10/6 en 12/6 per dag, per persoon. Per week vanaf 3.3 tot i 4.4. Hollandsche Keuken. Bondshotel A. N. W. B. en K. N. M. V. Spec, arrang. voor groepen, Gids en tolk aan het Hotel verbonden. Aanbevelend, W. JOH. DAMMAN, eigenaar ondanks de gestadige afbrokkeling, voorloopig niet aan den haal zou gaan. Toen de lente evenwel uit den bodem zwol, het jonge groen de eerste teere kleur vertoonde en de vogels hun hoogste liederen deden trillen, toen de geheele natuur zich leek in te spannen om den mensch alle goede voornemens en op de lange baan geschoven plichten in de herinnering te brengen, verloren we zelfs aan de geografische soliditeit het houvast. We legden de hier boven gesignaleerde glimlachjes van weinig complimenteerend gehalte in de weegschaal van plichtsbesef en genoegen, en kwamen tot de slotsom, dat de landing te Kortgene eerst het verbroken even wicht zou kunnen herstellen. Op een zonnigen Zaterdagmiddag in het vroege voor jaar gaven we ons in berustende lijdzaamheid over aan de verbindingen te land en te water, welke de voor waarden van een bezoek aan Noord-Beveland uit maken, ons troostend met de gedachte, dat op het begin van een daad noodwendig het verlossende einde moet volgen. Zonder eenig enthousiasme hobbelden en deinden we het onbekende gedeelte der provincie tegemoet. X Wellicht zou deze inleiding niet geschreven zijn, als wij de eenigen waren, die een tocht door Noord- Beveland vóór de volbrenging door onbekendheid als weinig aantrekkelijk beschouwden, zeer zeker was ze in de pen gebleven, als onze vermoedens, aan de wer kelijkheid getoetst, levensvatbaarheid hadden ge kregen. Daar dit niet het geval is, nu Noord-Beveland zoo geheel anders is gebleken dan het in voorstelling was geworden, nu het, zelfs onder de niet-gunstigste om standigheden indrukken heeft gemaakt, die nog in ons natrillen, nu. was er reden om een zeer veelvuldig gekoesterde opinie absoluut niet te verdoezelen. Zijn het niet juist de tegenstellingen, die de juiste waarde naar voren doen komen? X Dokter Gelderman uit Kortgene, die we nu zeer dankbaar zijn voor het vriendelijke aanbod ons het eiland te toonen, wachtte met de auto aan den steiger van de veerboot ons reizigers uit Wolphaartsdijk op, en gaf een korte uiteenzetting van de te maken route. Na een kort oponthoud in de dokterswoning, waar mevrouw Gelderman de bezoekers spontaan op de schoonheid van het eiland wees, kon de tocht langs de zorgvuldig bewerkte velden (wat vormen zij een prachtig getuigschrift van de Zeeuwsche moderne land- bewerking) over de smalle wegen, naar de dorpen en de mooiste plekjes een aanvang nemen. Men zal van ons niet verlangen, dat we een gede tailleerd verslag geven van den geheelen tocht, die van het begin tot het einde boeiend en genotvol was. In verband met de plaatsruimte kunnen slechts de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 5