ML immuun EEfEElb EU POEKEES DE<HHJDEK fl<H> KOFFIE voor boon Gemeenteraadsverkiezingsvoorbereiding. ONS ZEELAND 7 weiden. Colijnsplaat met z'n fraaie door zware boomen overschaduwde dorpsstraat mag in wezen een geheel andere plaats zijn dan Kamperland, en Kamperland mag voor den ingewijde niets met Geersdijk of met Wissekerke gemeen hebben, den tourist-van-enkele- uren valt dit niet op. Hem treft slechts het typische dorpsleven, dat aan zacht-kabbelend water doet den ken, en dat oppervlakkig bekeken overal hetzelfde is. Opvallend is de vriendelijkheid der bewoners, van oud en jong, die den touristen allen ten groet toe wuifden. De vreemdeling wordt in dit land van rustige even wicht niet als een hinderlijk object beschouwd. Onze „trip" naar Noord-Beveland eindigde met een bezoek aan de hofstede van den heer Chr. Arenthals te Kortgene, die ons in de gelegenheid stelde een van de vele uit de verte bewonderde hofsteden nader te bekijken. De klok van 6, het uur waarop de laatste pont naar het Wolphaartsdijksche Veer overvaart (zou men niet gedaan kunnen krijgen, dat het contact met de buitenwereld, vooral gedurende de zomermaanden eerst op een later uur verbroken werd?), maakte aan een zeer interessante excursie een einde. In Geersdijk is nog een oude meestof, een zeldzaamheid. Zoo zeker als we er van zijn, dat onbekendheid oorzaak is van een verwachting jegens de schoonheid van Noord-Beveland, zooals deze in de inleiding is weergegeven, zoo zeker is het dat een ieder na een verblijf op het eiland ons enthousiasme zal deelen. Noord-Beveland is waard gezien te worden! Waarschijnlijk in ieder jaargetijde, maar vooral in de lente, als de mensch ontvankelijk is voor den roep der natuur, en in den zomer, als het wuivende graan op de velden te rijpen staat. Voor den stedeling beteekent het verblijf daar een periode van weldadige rust in een omgeving die geheel verschillend is van zijn dagelijksche. In een geïsoleerde streek vinden we immers nog zooveel terug van het verleden, dat vooral in dezen jachtigen tijd op juiste waarde kan worden geschat. We zagen Noord-Beveland kort geleden voor het eerst. Toen de veerpont ons er wegvoerde, wisten we reeds, dat we het niet voor het laatst hoopten te zien. Kennen beteekent hier terugkeeren! Av d&IGGELAAP &C2 ROOSEh DAAL Twintigtallen kiespamfletten zitten in de bus gepropt, is ze leeg, dan worden er weer dertigtallen bijgestopt. Wie ze alle door zou lezen met een massa goeden wil, wordt een vurig stemplichthater of een volbloed zenuwpij. Raadverkiezingsstrijd onthult vaak dingen, waar geen mensch van weet, menig candidaat wordt daartoe tot zijn hemd toe uitgekleed. Opgekropte haatgevoelens, jarenlang geconserveerd, worden via vele wegen moordend-treffend gelanceerd. Hier is X. een halve afgod, daar is-ie een reuzenstrop, moordenaar wordt hij wat verder, los die X. zóó maar eens op! Na dat rare raad-aanraden, waarbij 't Raadsel overweegt, hebben „boschjes" kiesverplichten 'n kieswet-strafbaar feit gepleegd. 't Beste was nochtans, dat ieder 't contra in de kachel smeet, Joch de pro's der candidaten opschreef en ze nooit vergeet. WILLEM TELL II.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 7