GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor deZeeuwsche Vereenigingen in Nederland TWEEDE JAARGANG No. 23 4 JUNI 1927 imtrn Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richle men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P, Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. kend, doch het kan een feit genoemd worden, dat de ganzenstad meer dan een andere plaats in Zeeland een magnetischen invloed uitoefent op de menschen van de drukpers. Terwijl grcotere steden in onze pro vincie één nieuws-orgaan hebben telt Goes niet min der dan drie bladen. Bovendien verschijnen er nog enkele advertentieblaadjes. Overdreven is het geens zins als ik schrijf dat de hoofdplaats van Zuid-Beve land zich de weelde van vijf nieuws- en advertentie bladen permitteert. Voor een stadje van nog niet eens 9000 inwoners. Wel wat overdreven. Het mooiste is echter dat dezer dagen het reeds te veel aan persorganen, weer met een jonge spruit is toegenomen. Een sportblad heeft thans het halve dozijn gecompleteerd. Kweekers Iet op uw saek; de door de drukpers geliefde stad; over ge vaarlijke nachtelijke jachten op honden; een profane daad in Wis- sekerke. Dat Engeland gaarne motieven bezit om den invoer van overzeesche producten te kunnen verbieden, is meer dan bekend. De varkens-fokkers weten er over mee te spreken. Denkende aan den Britschen afkeer jegens niet-Britsche voortbrengselen, heeft de voor zitter der veilingsvereeniging Zuid-Beveland" de le den dezer vereeniging gewaarschuwd tegen de gevaren, verbonden aan het vroege veilen van kruisbessen. Te vroeg geveilde bessen komen in slechte toestand in Engeland aan en zij maken het de Bxitsche controleurs gemakkelijk om een of andere ziekte te ontdekken, welke zonder twijfel een algeheel invoerverbod ten ge volge zal hebben. Het is te hopen dat de Zeeuwsche kweekers de waarschuwing van den heer Hanken ter harte zullen nemen en dat zij zich niet zullen laten verleiden terwille van een kleine- winst een grootere strop te halen. Ook een gewaarschuwd kweeker is twee kweekers waard. X Waaraan Goes het te danken heeft is me niet be- Ce oude „meestoof" „Reigersberg" te Rilland zal hoogstwaarschijnlijk binnenkort een andere be stemming krijgen. Men is n.l. van plan, tijdens den bouw van een nieuwe Herv. Kerk, de „stoof" als hulpkerk in te richten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 46