DE KALEMDEP DEP MOOPDCPOEF1 Tegelijk met dit nummer wordt onze abonné's het Zeeuwsch Foto-Album gratis toegezonden ONS ZEELAND Te Goes is een Tentoonstelling gehouden van werk der leerlingen van de Christelijke Bewaarschool. Ik vraag me af waar het heen moet, als Goes op den duur maar steeds nieuwe bladen blijft cultiveeren. Beleven we het nog, dat iedere straat er een lijforgaan op na gaat houden? X Van nachtelijke wandelaars moet de Goessche politie niets hebben. Zelfs niet van blaffende wandelaars op vier beenen, die de nachtrust van het te bed liggend menschdom bedreigen. De nacht is er om te slapen, heeft de gemeenteraad destijds gezegd en ze verleende daarom de dienaren van Hermandad het recht om in nachtelijke uren passagierende honden in te reke nen c.q., door middel van een revolver voor goed het zwijgen op te leggen. Na 12 uur is de ganzenstad dus een soort jachtveld, een terrein van strijd tusschen wakende agenten en snuffelende honden. Van tijd tot tijd kan de niet-slapende inwoner van Goes een knal hooren en de opmerking plaatsen: „waarschijnlijk weer een hond minder ter wereld". Dat deze nachtelijke jachtpartijen van de Goessche politiedienaren niet alleen voor viervoeters gevaarlijk is, bleek dezer nachten, toen een voor een keffer be stemde kogel in een huisdeur terecht kwam. Gelukkig zonder een levend wezen „aan te doen". In het duis ter mikken valt niet mee, vooral niet met revolvers. Het komt me voor, dat het veiliger voor het Goessche menschdom zou zijn de nachtelijke jagers met jacht geweren uit te rusten, of om de honden rustig te laten wandelen. Een enkele keffer toch zal in deze eeuw van harde geluiden, onze getrainde zenuwen niet sloopen. X In Wissekerke hebben tot nu toe onbekend gebleven personen ergerlijke baldadigheden in de Ned. Herv. Kerk aangericht. Toen men op een Zondagmorgen het kerkgebouw betrad voor de te houden godsdienstoefe ningen, ontdekte men dat in het plafond een groot gat was gestooten, en de kerkbijbels en kerkkussens door de kerk waren gesmeten. De collectebussen bleken met water te zijn volgegoten en bovendien had men water op het orgel gegoten, terwijl ook de daarop lig gende muziekboeken druipnat waren. Sommige menschen blijken hun afkeer jegens gods dienstige gevoelens in profane daden te moeten uiten. We kunnen ons voorstellen, dat de verontwaardiging in Wissekerke na het ontdekken der baldadigheden algemeen was. A. M, D. Dinsdagmiddag overkwam den heer Leendertse uit Wemeldinge, bij de nieuwe Sluisbrug aldaar een onaangenaam geval. Plotseling brak n.l. de as van zijn vrachtauto, wat gelukkig zonder per soonlijke ongelukken afliep. - Een aardig plaatje: Be ondersteunde auto zonder achterwielen; het vrachtje: het glinsterend zand, er naast; as en wielen verspreid op den weg en de chauffeur zoekende een en ander zoo mogelijk te repareeren. Keuringen van melk- en fokvee; een gastarief op losse schroeven; van een zaak, die blijft zooals ze was. Op verschillende plaatsen in de Noord-groep zijn ette lijke dagen geleden door de Provinciale commissie ter bevordering van Rijkswege van de veefokkerij in Zee land, keuringen van melk- en fokvee gehouden. De belangstelling was bijna overal goed te noemen. Te Zierikzee werden deze keuringen voor de eerste maal gehouden. Op andere plaatsen in het eiland was vrij goed materiaal aangevoerd. Hoewel aanvoer van eerste klasse materiaal wel gewenscht is bij een volgende keuring, zoo was de indruk van de commissie, althans cp sommige keuringen, vrij gunstig. Tot dusver werd door de landbouwers over het alge meen meer aandacht geschonken aan het verbeteren van het bestaande paardenras, maar zoo langzamerhand begint men thans op ruimer schaal iets te gaan voelen voor de verbetering van den rundveestapel, hetgeen waarlijk niet overbodig is, X In de raadsvergadering, die onlangs te Tholen ge houden werd, en waar men over den gasprijs duscussi- eerde, maakte een der leden de opmerking, dat in de berekening van de gasprijzen een grove typfout was gemaakt, waardoor het gastarief eenigszins op losse schroeven kwam te staat en een nieuwe raadszitting noodzakelijk bleek, die, zooals de voorzitter in zijn inleiding betoogde, een voortzetting moest zijn van de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 47