ONS ZEELAND Ipi Schrijfmachinehandel (alle merken) IA M Copieer-lnrichting (Spoed-inrichting) Reparatie-Inrichting - Linten - Carbon WOLVENSTRAAT 2-4 bij de Heerengracht 300, AMSTERDAM TELEFOON 33400 D. J. KOOPMAN 5 Verleden week werd te Meliskerke de jaarlijksche keuring gehouden van fokgeitenj uitgaande van de uitgaande van de plaatselijke geiteniokvereeniging. Onze fotograaf was ter plaatse en nam deze twee aardige opnamen. vorige zitting en een gevolg was van de „helderziend heid" van bovengenoemd lid. De voorzitter verdedigde in de voortgezette vergadering een nader voorstel van B, en W. betreffende het gastarief, maar het „helder ziend" lid ging niet met die voorstellen accoord, hoewel hij het B. en W. en zijn medeleden vergaf, dat zij de foutieve berekening over het hoofd hadden gezien; ook achtte hij de voorgestelde tarieven onbillijk, daar hier van alleen de grcote gasverbruikers zouden profiteeren. Deze meening werd krachtig door den voorzitter be streden en ten slotte het voorstel van het Dag. Bestuur aangenomen. Het walsen der polderwegen blijkt op vele plaatsen in Zeeland een dure geschiedenis, terwijl het resultaat niet altijd aan de gekoesterde verwachtingen beant woordt. Zoo had men in het vorig jaar in de Thoolsche gemeente Poortvliet het bestuur van het waterschap uitgencodigd eens te informeeren bij andere polders en waterschappen, die het walsen reeds jaren in prac- tijk brengen. Het bestuur van genoemd waterschap kwam in haar laatste vergadering van ingelanden met geen voorstel ter tafel, daar men de beslissing over dit belangrijke punt liever aan de ingelanden zelf over liet. De algemeen.e vergadering bleek echter voor het grootste deel tegen de wals, zoodat de zaak blijft zooals ze altijd is geweest. Ook dit waterschap had het oordeel gevraagd van prof. Visser uit Wageningen dit in navolging van andere polders omtrent de voorge nomen uitbreiding van het stoomgemaal en de suatie, doch de plannen van den prof. waren nog niet gearri veerd, zoodat men besloot nogmaals bij genoemden ex pert aan te kloppen en diens meening over de verbete ring van den waterafvoer in het waterschap Poortvliet te hooren. M. d. P. Iets over de gemeenteraadsverkie zingen te Middelburg; werkloos heid in de hoofdstad; een opmer kelijk burgemeesterlijk advies; hoe de jeugd bezig te houden; nieuws uit Vlissingen. „Ons Zeeland" wil zich niet wagen op het glibberig pad der politiek, maar toch moet ik den uitslag der gemeenteraadsverkiezingen in Middelburg even memo- reeren, omdat die in verband staat met de Raads vergadering van 25 Mei j.l. De kiezers van Middelburg dit wil ik dan even opmerken hebben bij de stembus van 18 Mei getoond veel vertrouwen te hebben in de candidaten, prijkend op de lijst der bezuinigingspartij. Deze lijst verkreeg zooveel stemmen, dat twee bezuinigers straks in den Raad zitting zullen nemen. Vrijzinnig-democraten en Vrijheidsbcnders moesten het gelag betalen en zagen zich ieder een zetel ontglippen. Er zijn er dan ook velen in Middelburg die in dezen stembusuitslag meenen te zien een uiting van ontevre denheid over het financieel beheer van den tegenwoor- digen Raad. Een meening, die blijkbaar ock gedeeld wordt door de helft van dezen gemeenteraad zelf. In de Raadsvergadering van 25 Mei kwam n.l. aan de orde een reeds lang aanhangig voorstel, om den wethouders pensioen te verzekeren, als zij een zeker aantal jaren de gemeente in dit ambt gediend hebben. Er waren vóór- en tegenstanders. De laatsten stel den zich op het standpunt, dat het wethoudersambt in een stad als Middelburg een bij-betrekking is, waar voor dus geen pensioen noodzakelijk is. Bovendien is Middelburg zoo zei een der A. R. sprekers een achteruitgaande stad met kwijnende industrie en een

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 48