ONS ZEELAND bedenkelijk aantal werkloozen, zoodat groote voorzich tigheid in het financieel beheer geboden is. De voorstanders betoogden, dat het geval zich kan voordoen, dat een Raadslid tot wethouder wordt be noemd, die zijn hoofdbetrekking bij aanneming zou moeten laten varen. Zoo iemand moet gedekt zijn voor de toekomst als hij eens moet aftreden. Bovendien hebben zeer vele gemeenten wethouderspensioen. Toen er zoo lustig geruimen tijd was gedebatteerd, brachten enkele Raadsleden den uitslag der Raads verkiezingen ter sprake, in den geest, zooals ik hier boven schreef en stelden voer de heele zaak uit te stellen tot September en over te dragen aan den nieu wen Raad. Hierover staakten de stemmen (77), zoo dat er in ieder geval, hetzij in de volgende vergade ring, hetzij in September, nog eens naar hartelust over geboomd kan worden. En B. en W. dit kwam tijdens de discussies aan het licht hebben nog wel op spoed aangedrongen! De muziek die het Zangersfeest te „Westhove" den noodigen luister bijzette. Middelburg wordt langzamerhand een stad, die zucht onder de zware lasten der werkloozen-ondersteuning. De werkverschaffing, die dezen winter veel geld ge kost heeft, is wel met 1 Mei j.l. stop gezet, maar de werkloozen-ondersteuning (iets, wat meer demoralisee- rend werkt dan werkverschaffing, omdat het hier eigen lijk zuivere bedeeling is, waartegenover geen enkele contra-prestatie staat) moet nog worden voortgezet. En al weer was 5000 daarvoor noodig, welk bedrag maar juist voldoende zal zijn tot de e.v. Raadsver gadering. De belastingbetalers in Middelburg zullen op den duur daarvan de gevolgen terdege gevoelen. Inder daad, de vooruitzichten van Middelburg zijn niet schit terend X De plantsoenen van Midde burg zijn beroemd tot ver buiten de stad, vooral bij minnaars van natuurschoon en bij vrijende paartjes. Bij de Middelburgsche jeugd staan de bolwerken evenwel niet in zoo'n goed blaadje. Het schijnt met de vernieling van bloemen en jong geboomte in som mige deelen van het plantsoen werkelijk erg gesteld te zijn. Althans toen een der Raadsleden een klacht hierover in den gemeenteraad uitsprak, kreeg hij van vele zijden bijval, maar ondervond geen tegenspraak. De burgemeester gaf het opmerkelijk advies, om het geboefte, dat op heeterdaad betrapt wordt, een pak op d'r broek te geven! Verder zal hij maatregelen nemen, dat de politie nog meer dan tot dusver in de plant soenen zal surveilleeren. X Een prachtig middel om de jeugd bezigheid te ver schaffen en ze daardoor van de straat te houden, is wel de handenarbeid. Van verschillende zijden is den laatsten tijd propaganda gemaakt voor de invoering van dit leervak op de scholen. De jongelui leeren dan wat knutselen en zullen ook thuis zich beter kunnen bezighouden. Te Middelburg is het vak bij wijze van proef reeds ingevoerd op een der Openbare Scholen. Ook op een der bijzondere scholen zal het onderwezen worden. En te Middelburg en Vlissingen is een interessante tentoonstelling gehouden van voorwerpen, vervaardigd door leerlingen van verschillende scholen, een expo sitie, die zich in een druk bezoek mocht verheugen. Daar was tentoongesteld zoowel het werk der kleu ters van 3 tot 4 jaar van Fröbelscholen, als de resul taten van den hout- en metaalarbeid der leerlingen van de Rijkskweekschool te Middelburg. Bijzondere aandacht trok het werk der leerlingen van een eenvoudige dorpsschool, n.l. die te Grijpskerke. Daar is werkelijk iets aardigs bereikt. Mogen wij de hoop uitspreken, dat vooral onze onderwijzers fessen) zich in dit vak zullen gaan bekwamen? X De vorige week bracht voor Vlissingen een slechte tijding. De Vlissingers hebben meestal het twijfel achtig genoegen gehad, dat ze verhoudingsgewijs meer belasting mochten betalen dan inwoners van andere Zeeuwsche steden, maar nu is nogmaals, ondanks de verijdeling van de plannen tot ziekenhuisbouw, het vermenigvuldigingscijfer der gemeentelijke belastingen van 1,34 op 1,45 gebracht. Ik behoef hier geen betoog cp te zetten over de noodzakelijkheid van verlaging der gemeentelijke be lastingen. Knappe economen en financiers hebben het reeds herhaaldelijk gedaan. Maar Vlissingen gooit er nog een schepje op! Indien de Raadsverkiezingen nog in 't verschiet lagen, vreezen we, dat ook hier en bezuinigingspartij goede zaken zou maken. X Het college van regenten van het Gasthuis te Vlis singen is een groep verstokte zondaars. Nog maar enkele maanden geleden hebben deze regenten in den gemeenteraad aan buitengewoon scherpe critiek bloot gestaan, in verband met het overschrijden van de be grooting voor verbouwingskosten. En nu kwamen ze weer bij den gemeenteraad met een dergelijk geval. De begrooting voor 1926 (let wel 1926) moest met ƒ8000.worden vermeerderd en dus ook de gemeentelijke subsidie met datzelfde be drag verhoogd omdat het aantal patiënten in 1926 20 pCt. meer bedroeg dan in 1925. De financieele commissie en enkele raadsleden heb ben, zooals te begrijpen is, geen blad voor den mond genomen. Algemeen werd aangenomen, dat regenten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 51