MEMÉMfltMteïf ONS ZEELAND 7 Verleden Zaterdag werd te Vlissingen de 9de Jaarlijksche Rceiwedstrijd van de „De Ruyterschool" gehouden. De pleeg van de Java-China-Japanlijn, die de gouden medailles verwierl. wel tijdig hadden kunnen zien, dat ze met de begroo ting niet toe zouden komen. Op zulk een wijze wordt het budgetrecht slechts tot een formaliteit terugge bracht. Het slot was, dat regenten de j 8000.kregen, maar dat voor het vervolg zulke maatregelen zullen worden genomen, dat zoo iets niet meer kan voor komen. X Zaterdagmiddag is door burgemeester Van Woel- deren de achtste tentoonstelling van den Kunstkring „Het Zuiden" in het Badpaviljoen Juliana te Vlissin gen geopend. De zalen waarin de tentoonstelling gehouden wordt, zijn nu geheel van het café gescheiden, wat ook maar goed is, want de toestand van vorige jaren leek eigen lijk nergens naar. Er is nu tenminste behoorlijke ge legenheid om de schilderijen rustig te bezien en te trachten zich de kunstopvatting der verschillende schil ders in te denken. In de beide zalen zijn een zestigtal doeken, alle van leden van den Kring, geëxposeerd. Daarvan zou veel te zeggen zijn, maar daarvoor is het hier niet de meest geschikte plaats. De expositie is een bezoek overwaard en wij stemmen gaarne in met den wensch van den heer J. Bergsma, dat dit jaar de platonische De ploeg welke met den eersten prijs, verguld zilveren medailles, ging strijken. liefde voor de tentoonstelling van den Kunstkring moge plaats maken voor werkelijke belangstelling. Wie dezen zomer in Vlissingen komt, vergete niet een bezoek aan deze expositie te brengen. De A. Alweer.... Aardenburg!; nog iets over de verbinding met den over kant. Een nieuw geval te Aardenburg! Ditmaal betreft het de gemeenteraadsverkiezing van 21 Mei j.l. Er zou op het stembureau n.l. fraude gepleegd zijn. door?? Doch dat zal de Justitie uit te maken hebben. Naar ons bekend is, zou fraude hebben plaats ge had in stemdistrict II. De zaak zou zich als volgt hebben toegedragen: Omstreeks vijf uur, Zaterdagavond, werd door het Aardenburgsche stembureau aangevangen met de tel-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 52