MLSSBIANCHE VIRGINIA ONS ZEELAND 11 Het was een zeer gelukkig huwelijk, het huwelijk van Hilde met Hetel. Bemind door hun onderdanen leefden zij gelukkig en dat geluk werd verhoogd door de geboorte van een tweetal kinderen, een zoon die de naam Ortwijn ontving en een zeer schoone dochter Goedroen, wier schoonheid tot ver buiten Hegelingen spreekwoordelijk was geworden. Het volk was trotsch op de Koningstelgen. De schoonheid van Prinses Goedroen was ook ter kennis gekomen aan het Normandische hof, waar Koning Lodewijk de scepter voerde. Op de talrijke feesten, die men in deze oude tijden aanrichtte, werd steeds de naam van de schoone Goe droen genoemd, als een hoogste prijs, die ooit te be halen was. Hartmoet, de zoon van den Normandischen Koning, die nog ongehuwd was, en die van Goedroen's schoon heid hetzij door rondtrekkende minstreelen, hetzij op andere wijze gehoord had, besloot naar het hof van Hetel te trekken en zich persoonlijk van deze zaken te overtuigen. Hij komt aan het hof aan te Hegelingen, en na Goe droen ontmoet te hebben, moest hij erkennen, dat er niets was overdreven. Zijn besluit is snel genomen. Deze Hegelingsöhe Koningsdochter moet zijn vrouw worden en niemand anders. Hij doet aanzoek, en biedt haar, aan zijn zijde, de Normandische Koningstroon aan. Goedroen wijst hem echter zacht maar beslist af. Dit had hij niet gedacht en deze afwijzing verbitterd Hartmoet zeer. Nu wil en zal en moet hij Goedroen hebben, niet met dan tegen haar wil, desnoods met het geweld der wapenen. Hij is echter niet de eenige aanbidder, die Goe droen tot vrouw begeerd. Ook Herwig van Zeeland heeft naar haar hand gedongen, doch eveneens tever- geefsch. Thans wordt Hartmoets voornemen werke lijkheid. Normandische krijgers worden opgeroepen, om Goedroen zoodoende te dwingen. Men dringt de stad der Hegelingen binnen en een verbitterden strijd neemt een aanvang. Goedroen werpt zich echter tusschen de troepen en maakt een einde aan het gevecht, door nu openlijk de hand aan te nemen van Herwig, zoodat Hartmoet nu een dubbele strijd zou moeten voeren, als hij met wapengekletter door wou zetten. Verbitterd, zich miskend voelend, keert Hartmoet weer naar Normandië terug. Zal zijn begeerde bruid hem ontglippen? En met Zealand's Herwig huwen? Dat zal hij verhinderen als hij maar eenigszins kan. Onder deze gebeurtenissen valt Siegfried, koning van Moorland, in Herwigs gebied binnen. Ten einde zeker den vijand te kunnen terugwerpen, roept Herwig de hulp in van Hetel, zijn a.s. schoonvader, die gewillig mee ten strijde trekt, vergezeld van zijn getrouwen. Dat komt Hartmoet te wetenEen prachtkans, een eenige nimmer weerkcmende gelegenheid om Goe droen te schaken. Van haar vader Hetel en haar bruidegom Herwig heeft hij thans niets te vreezen. Die hebben hun handen vol op het slagveld. Snel worden de keurbenden der Normandiërs opge roepen. vlug trekt men naar Hegelingen. de zwak verdedigde burcht wordt overvallen. en Goe- CIGARETTES droen met haar vriendin Hildburg a's een kostbare buit meegevoerd Weg snelt de rooverbende. Onderweg dringt Hart moet er sterk op aan, dat zij Herwig ontrouw zal worden en hem aannemen. Doch de trouwe Goedroen laat zich niet overhalen. Al verder en verder raakt men verwijderd van het koninkrijk der Hegelingen, men reist zoo snel mogelijk cm de kostbare roofbuit behouden aan het Normandi sche hef te brengen. Als Goedroen daar maar eenmaal is, denkt Hartmoet, zal ze wel, hetzij goed- of kwaad schiks, toestemming geven. Doch ziet, een storm steekt op en men landt op het Zeeuwsche eiland Wulpen, aan den mond eener breede rivier, waarmede onze Schelde bedoeld wordt. Erg gerust zijn de Normandiërs niet. Koning Hetel heeft inmiddels kennis ontvangen van den roof op zijn burcht. Eerst is hij verplet, doch dan komt de vastberadenheid boven. Hij denkt aan geen gevecht meer en verzoent Herwig met Siegfried. Goe droen is in gevaar, haar te bevrijden uit de handen der rcovers, bezielt hem thans. Met Siegfried van vijand tot vriend geworden en met Herwig, ijlen zij met hunne dapperen, waar onder zeer veel Kruisridders, de rooversbende achterna. Voort naar Normandië! De Hegelingen volgen met geestdrift hun Koning om de geliefde Prinses te redden. Het geluk dient hem, en het gelukt hun Hartmoet in te halen en op Wulpen treft men elkaar aan. Thans ontstaat op den Zeeuwschen grond een hevig gevecht, dat op schoone wijze in dit Heldendicht bezongen wordt. Dan komt er een vreeselijk moment, als de roover- koning Lodewijk, Goedroens Vader, Hetel neerslaat Het nachtelijk duister dekt zich reeds over de Schel- dewateren en over Wulpen en nog steeds woedt de strijd voort. In den donker maakt men fouten. Men ziet niets om zich heen. en door de duisternis ge dwongen, onderbreekt men het gevecht.... Het is een angstwekkende nacht op Wulpenhet eiland wordt vervuld met weeklagen. Het noodgeschrei der Hegelingen, over het verlies van hun geliefden vorst rijst op in den stikdonkeren nacht. Met verbeten woede, wachtten de Hegelingen op den komenden dag om zich bloedig te wreken. Doch men had buiten den listigen Lodewijk gerekend. Deze advi seert zijn zoon, om van de duisternis gebuik te maken, om Wulpen te ontvlieden, met medevoering van Goe-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 56