mm1 Echte Zeeuwsche Boterbabbelaars J. B. DIESCH' HET JOURNAAL VAN PHILEMON ZIJDEWIND 14 ONS ZEELAND MET GOUD BEKROOND Alleen echt met het merk J. I). CHOCOLATERIE „IN DEN ZOETEN INVAL" LANGE BURG C 110 MIDDELBURG Bestellingen boven f 2.50 franco Heeren Winkeliers vraagt prijsopgave en monsters Belofte maakt schuld! Ik beloofde u in een van m'n vorige babbeltjes nog iets te vertellen van de hoofdlijnen van de hand. Hiermee besluit ik dan mijn Ka Koffiedik-wijs- beden en hoop, dat u er evenveel genoegen van heeft gehad, de u geleerde wijsheid te verkondigen, als ik, wanneer ik vrienden en bekenden op bezoek had en ik ze met het mysterieuse tintje dat bij zooiets past, uit de lijnen van de hand die diepste geheimenissen van hun ziel voor orakelde. Laat ik er bij vertellen, dat de mannen me hierin nog meer vreesden, dan de vrouwen. Zeg eens tegen een man: Aiwat heb jij een verdachte hartlijn!" Tien tegen één, dat de brave borst zich, vooral wan neer z'n vrouw in de nabijheid is, een ongeluk schrikt. We hebben dan in onze hand drie hoofdlijnen, die van het leven, het hoofd en het hart. In elke normale hand zult ge deze drie lijnen meer of minder duidelijk vinden. Het is een zeer noodlottig teeken ik ontmoette er maar een en die is heel ongelukkig geworden wanneer een van de drie lijnen in de hand ontbreekt. Niet veel fraaier is het lot van dezen stakker. Of er treft hem een ongeval, waar meestal de dood aan gepaard gaat, hij krijgt een ernstige ziekte, of wel, hij heeft een zoo groot gebrek aan evenwicht, dat hij van de eene dwaasheid in de andere vervalt en het: le jeu, le vin, les femmes, op hem van toepassing is. De levenslijn omgrenst den duim. Als een stevige muur zoo omsluit ze hem, want wee, zoo er een opening in is! Een gebroken levenslijn be- teekent ziekte of dood. Schrik niet, mevrouwtje! U heeft twee handen en wanneer de levenslijn in uw linkerhand gebroken is, kijk dan gauw naar die in uw rechterhand. Is die goed, wel, dan kunt ge door eigen wilskracht het noodlot bedwingen. Wanneer u dus een ziekte mocht treffen, dan Coué't u er maar op los en. foetschie is de ziekte! Wanneer uw levenslijn lang en dun is, dan wijst dit op een teer gestel, is u vatbaar en nerveus. Maar. u kunt met zoo'n levenslijn honderd jaar worden. Bevinden zich op uw levenslijn punten, dan zult ge te kampen hebben met duizend en één kwaaltjes, zon der dat uw leven er in gevaar bij komt. Bezie uw hand eens goed. Loopen er takken uit uw levenslijn? Wanneer zoo'n tak loopt naar de lijn van 't hoofd dat is de lijn, die zich in het midden van de hand bevindt dan kunt ge tevreden zijn, want ge zult slagen in al wat ge onderneemt en rijk worden. Wee de bezitter van een levenslijn die breed en rood is! O, wat een lastig standje is zoo iemand. Hij blaast zich op als een kikker, wanneer hij maar even in z'n wiek geschoten is en dat is ie gauw! hij denkt van alles het kwade en du'dt geen andere mee ning dan de zijne. Soms ziet men langs de levenslijn een kleine lijn loopen die is als een eiland op een landkaart. Wie in het bezit van zoo een eiland is, heeft le kampen met bloedarmoede, zal, na iedere ziekte, slechts langzaam herstellen. Een levenslijn met aan het begin ervan een klein kruisje, is ook al geen pretje. Het leven gaat niet op rolletjes, er moet hevig gekampt worden en de eene teleurstelling volgt op de andere. Iets wat zeer zelden voorkomt, maar men toch af en toe wel ontmoet, is de dubbele levenslijn. Vreest de vrouw, die in haar slanke handje twee levenslijnen draagt. Ze zal u zonder twijfel bedriegen. Wel zal ze een volmaakte gezondheid genieten, gaaf zijn als een perzik, maar wee de pit! Ik zie daar tot mijn schrik, dat de levenslijn meer plaats innam, dan ik haar aanvankelijk toedacht. Er zal dus nog een kletsje gewijd moeten worden aan de hoofdlijn en. die van het hart. As quick as possible! E. B. B. (Gecondenseerd extract) 25 Mei. Vond vanmorgen in mijn kop coffeïne-vrije koffie, het cadaver van een kamervlieg. Wybo merkt geestig op, dat het bepaald een mug met een hartkwaal was geweest, die op advies van den dokter, 's morgens ,,Hag" meest slurpen. ,,China-in-Holland", die het lijk uit de kamer moest brengen, zei komisch: ,,Die dacht zeker, dat-ie een watervliegtuig had". Liesbeth boos: ,,Als de koffie je hier te dun is, zeg je het maar", viel ze nijdig uit. Sientje verwijderde zich bedremmeld. Zoo kwam vanzelf het gesprek op aviatiek en Lind bergh's koene vlucht. Over Oceaan vliegen is niet zoo gevaarlijk als landen bij Parijs. De jonge held bijna verscheurd door geestdriftige menigte. Van je vrienden moet je 't hebben! Vliegtuig aan stukken gescheurd door souvenir-begeerigen. 'n Geluk dat de tocht toen achter den rug was. Verbeeld je, dat ze in Amerika eens zoo gek gedaan hadden. Gesprek verder afgedwaald naar Columbus en eieren. De vrees dat ze over kippen zouden beginnen, deed mij adviseeren het tafelen te beëindigen. 26 Mei. Dag begonnen met een kleine scène tus- schen Liesbeth en daghitje. Ik was wat laat en Sientje Vervolg op bladz. 18

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 59