ONS ZEELAND 17 schiedkundige grootheid van zijn vaderland. Het „Grand Hotel" te Middelburg toch is een der zeer weinige hotels in de provincie, die kunnen bogen op eene up-to-date inrichting, waar aspect en interieur met elkaar wedijveren in deftigheid en gezelligheid. We behoeven er slechts op te wij zen, dat dit hotel reeds meer dan 25 jaar gevestigd is in een oud-patriciërs huis, om te doen beseffen, dat we hier inderdaad te doen hebben met een huis van cachet. Dit patriciërshuis werd o.m. bewoond door wijlen den heer Bijleveld van Serooskerke, bur gemeester van Middelburg, en mag zich vanaf zijn prillen bouw in zoo danige degelijkheid en bouwstijl ver heugen, dat, toen het als hotel in ge bruik werd genomen, de benedenver dieping geen enkele verbouwing be hoefde te ondergaan. Nadat de heer J. C. Verseput tot in het jaar 1910 het hotel exploi teerde, ging dit vervolgens over in handen van den heer F, Kluivingh, die thans, als direceur der „Naaml. Venn. Hotel-Maatschappij Grand Ho tel v.h. J. C. Verseput', daar den scepter zwaait op een wijze, die aanstonds den vakkundigen hotelier verraadt. Onder zijne deskundige leiding heeft het „Grand Hotel in de laatste jaren groote en doelmatige wijzigingen ondergaan, omdat de heer Kluivingh be- kamers, maar tevens van een volledige sanitaire inrichting, waardoor aan alle eischen, die het moderne, reizend publiek pleegt te stellen, is voldaan. Weliswaar heeft een hevige brand, die in 1926 de Grand Hotel. Entree Hall. greep, dat hij de tijdseischen moest bevredigen en niets mocht nalaten, dat het belang zijner gasten ten goede komt. Zoo memoreeren we, dat het „Grand Hotel" niet slechts is voorzien van electrisch licht, centrale ver warming en stroomend warm en koud water op alle Grand Hotel. Conversatiezaal. achterzijde van het hotel in de asch legde, de fraaie, historische eetzaal met hare wand- en plafondbeschil deringen, zooals die in de oude paleizen nog werden aangetroffen, opgeëischt, maar in de plaats van dit monumentale vertrek is thans eene hoogst- moderne eetzaal verrezen met fraaie, kostbare betimmering en niet minder kostbaar zijden behang, zoodat het geleden historisch verlies op uitste kende wijze vergoed mag heeten. De verbouwing na den brand maakte het bovendien mogelijk, dat het hotel eene uitbreiding en moder niseering kon ondergaan, zoodat het fraaie gebouw thans een vijftigtal ka- rners met zevsnti^ bedden omvat. Tien dezer apartementen zijn tevens voorzien van privé-bad en -toilet, terwijl de nieuwbouw zich verheugt in een aantal kamers met balcon, van waar men een riant uitzicht heeft op den grooten en fraai-aangelegden tuin van het hotel. In de ruime „hall" van het hotel valt aanstonds in het oog de monu mentale, breede trap, waarvan de prachtig-gesneden eikenhouten leu ning zich tot de bovenste verdieping opslingert. Vanuit de „hall" en daaraan aanslui tende marmeren gang krijgt men toegang tot de warm- gemeubileerde, gezellige conversatiezaal, de leeszaal, de moderne danszaal en de boven-omschreven eetzaal, alle voorzien van parketvloeren en van de comfort,' die elk dezer appartementen eigent tot het doel', waartoe zij gebezigd worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 62