DE KALENDER DEP WOORDGROEP In dit nummer begint onze nieuwe vervoig-roman „Het Circusmeisje" ONS ZEELAND Maandag 30 Mei waren Pieter Mieras en Adriaantje Hoogestrate, te Ierseke, 55 jaar getrouwd. Deze dag ging niet ongemerkt voorbij en velen kwamen deze krasse oudjes complimen teeren, 's Avonds bracht 't muziek korps „Mozart" een serenade. badgasten zullen de dansgrage Bevelandsche jongelui, die des Zondags de Vlissingsche dancings bezoeken, er het hart aan verliezen. X De „Prins van Oranje" te Goes, de reeds door een voorgeslacht geprefereerde schouwburg en vergader gelegenheid, zal weldra een algeheele verfraaiing on dergaan. Hetgeen wel niemand een overbodige luxe zal noemen. Deze schouwburg zag er uitwendig zoo weinig aanlokkelijk uit, dat men er vreemdelingen liefst niet opmerkzaam op maakte. De oude gevel zal nu echter omver worden gehaald en er zal een nieuwe worden opgetrokken, die blijkens de teekening van den architect v. d. Weert aan kunstzinnige eischen kan voldoen. Ook het inwendige van de „Prins van Oranje" zal grondig verbeterd worden. Goes heeft dus in het ko mende theater-seizoen twee schouwburgen, die er zijn mogen. Bovendien gaat een gerucht, dat er een derde in de maak is, n.l. op de plaats waar thans het Slot Ostende staat. Zijn de geruchten juist, dan vraag ik me af: „Wat moet Goes met een drietal tooneel- en ontspannings gelegenheden doen, terwijl tooneel noch ontspanning daar ter stede voldoende belangstelling heeft?" Ik heb de idee, dat de ganzenstad op theatergebied, even als op het terrein van de drukpers, boven haar stand gaat leven. Een plaats van ruim 8000 inwoners kan zich nu eenmaal niet de gedragingen van een groote stad permitteeren, en zeer zeker niet als in die plaats een aanzienlijk aantal bewoners volgens hun godsdien stige opvattingen wars van tooneel- en ontspannings gelegenheden zijn. X De vorige week bracht „Ons Zeeland" een foto van de oude meestoof „Reigersberg" te Rilland, die weldra als hulpkerk ingericht heet te worden. Te Rilland zal n.l. een nieuwe kerk voor de Ned. Her vormden worden gebouwd. Het gaat hier om te ver vangen de oude kerk, die afkomstig is van fort Lief- kenshoek, waar zij als garnizoenskerk dienst deed, en welke kerk in 1832 naar fort Bath is verplaatst, Maandagmiddag 30 Mei werd door een plotselinge windhoos, bij overigens stil weer in de Wemelding- sche vallei, van het schip „Speculant" (schipper Oom uit Dordt) de mast gebroken, en woei het tuig over boord. Een minder aangename ervaring voor den schipper, dat hij juist het slachtoffer werd, in den hoos terecht komende. De boot in het kanaal. De mast hangt langs het schip en de zeilen over den voorsteven, terwijl een stompje mast nog overeind staat. waarna zij in 1892 nog eens naar het dorp Rilland werd overgezet. Daar de oude kerk bouwvallig was, moest wel tot bouw van een nieuwe kerk worden besloten. A. M. D. Nabij Bath strandde het Engelsche schip „Arizona", komende van Antwerpen. Men ziet het schip hier op het droge liggen, terwijl sleepbooten trachten het vlot te maken. De komende feesten te Zierikzee; het gevaarlijke Thoolsche veer; Pinkstermuziek. Zierikzee, en naar we hopen ook overig Schouwen- Duiveland, gaat zich langzamerhand gereed maken voor het ook reeds onder deze rubriek aangekondigde historische feest, dat, met het oog op de deelname

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2