ONS ZEELAND 3 Overzicht der Roeiwedstrijden in het Kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert. Vertrek der roeiers. Aankomst der roeiers. Overzicht der zwemwedstrijden te Hansweert. Bij het eindpunt. Zaterdag wist de korfbalclub Het Zuiden uit Rotter dam te Goes te winnen van de Zuid-Bevelandsche Combinatie. Spelkiek uit den wedstrijd. van de visschers uit Zierikzee, i. p. v. 7, op 8 Juli e.k. zal plaats vinden. Dit uitstel was noodig, omdat de visschers dan van hun tocht naar de Zuiderzee, indien wind en tij hun gunstig zijn, terug kunnen zijn om hun gewaardeerde medewerking te kunnen verleunen bij de binnenkomst van Karei den Stoute, grave Philips zoon, stadhouder van Zeeland, De historische optocht met de terechtzitting voor de monumentale Beurs, vormen de clou van het feest, dat het feest van Schouwen-Duiveland schijnt te zul len worden, want de deelname strekt zich verder uit dan de poorten van Zierikzee, eenmaal de tweede plaats van ons gewest en hoofdstad van Zeeland be- Oosten Schelde! Het programma vermeldt o.a,de aankomst van Karei uit zee; ontvangst door het stadsbestuur; be zoek aan den St. Lievens Monster, waarvan juist ten tijde van Kareis bezoek de fundamenten waren ge legd onder oppertoezicht van den Mechelschen bouw meester Keldermans; terechtzitting op de Oude Haven voor de Beurs, waar Philips zoon de vierschaar zal spannen over Arent en Floris van Haemstede. (Dit deel vooral belooft bizonder interessant te zullen wor den. Een gebarenspel zal deze terechtzitting vertolken, terwijl een zangkoor van 300 zangers en zangeressen het spel zullen begeleiden. Men is al aan het instu- deeren der melodiën, welke voor het grootste deel ont leend zijn aan Valerius.) De ringrijderij te paard vormt mede een der vele attracties. Jammer genoeg kan dit nummer niet uit gevoerd worden in oud-Schouwsch costuum, met het oog op de daaraan verbonden kosten, 's Avonds heeft men boegsprietloopen over de Oude Haven, rondvaart met versierde en geïllumineerde vaartuigen muziek aan boord is niet vergeten fakkeloptocht, etc. etc. De carillonbespeling zal ditmaal achterwege moe ten blijven. Het nieuwe klokkenspel kan uiterlijk 31 Augustus gereed zijn. Wel jammer, want het oude carillon van den ranken raadhuistoren verleende sinds eeuwen haar luister aan de feesten aan haar voet. Laten we hopen dat een stralende Julizon dit groote feest zal begunstigen! X Men herinnert zich ongetwijfeld het vreeselijk on geluk dat een tweetal jaren geleden in de Kerstweek aan het Thoolsche veer plaats greep. We zullen er niet verder over uitweiden. Dezer dagen had even eens met een autobus aan datzelfde veer een onge luk plaats, dat goed afliep, maar ook slachtoffers had

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3