OP 4 ONS ZEELAND kunnen eischen. Een Thoolsch varkenskoopman stond op het beruchte veer gemoedelijk met iemand te pra ten naast zijn autobus, waarin zich eenige varkens bevonden. Naar men weet te weten stond de zaak niet safe, want op een gegeven moment ging de bus aan de rol met zijn levende have, welke in de „Een dracht" terecht kwam. Nu is het bekend dat varkens goed kunnen zwemmen, zoodat de man zijn „keutjes" levend terug kreeg, maar de bus bleek, nadat zij met vereende krachten op het droge was gebracht, nogal gehavend. X Schouwen's weststrand trok den tweeden Pinkster dag wel bizonder de aandacht. Op het terrein van den heer C. M. Bolle werd een concours gehouden van den bond van muziek- en zanggezelschappen op Schouwen-Duiveland, terwijl aan den voet der duinen, tusschen het lommerrijke Haamstede en Burgh het jaarlijksche zendingsfeest gevierd werd. De afdeeling Goes der S. D. A. P. hield in de kom van laatstge noemde gemeente een openluchtmeeting met mando- linemuziek en reidansen van de A. J. C. Met recht „elk wat wils". We komen hierop nog nader terug. M. d. P. De Chr.- Vrouwenbond in Middel burg; een zonderlinge uitlating; Pinksteren-drie voor gemeente ambtenaren; over geld-inzamelen; radio en Rotary. Vorige week genoot Middelburg de eer, dat binnen haar muren de jaarvergadering van den Ned. Chr. Vrouwenbond werd gehouden. De Zeeuwsche hoofd stad mocht zich een tweetal dagen verheugen in de aanwezigheid van tal van dames van zeer uiteenloo penden leeftijd, uit alle deelen van ons vaderland. De dames hebben natuurlijk vergaderd, maar het Bestuur en de regelings-commissie hadden er voor ge zorgd, dat er ruimschoots tijd beschikbaar was, om de gasten te doen genieten van het vele schoons, dat Middelburg en omgeving biedt. Er werd een tocht met touring-cars en autobussen naar Domburg ge maakt en de Abdijgebouwen te Middelburg werden onder leiding van een der Raadsleden bezichtigd. Ook de begroetingsavond droeg een gezellig karak ter. Op dezen avond werden o. a. Zeeuwsche rei dansen uitgevoerd. Van de vergaderingen wil ik hier niet veel schrij ven. Het Tweede Kamerlid mevrouw Mr. Frida Katz sprak een rede uit over; „De invloed van dezen tijd op het zieleleven van onze jonge meisjes en vrou wen". Maar wel wil ik als curiositeit aanteekenen, Het Padvinderskamp in de duinen nabij den Dishoek. dat een der dames van het Hoofdbestuur in de open bare middagvergadering, waarin ook een deputatie van de R. K. Vrouwenorganisatie aanwezig was, er bij de leden op aan drong, hare inkoopen alleen te doen bij.... Protestantsche winkeliers. Even later sprekend over den groei van het blad der R. K. Vrou wen-organisatie, liet dezelfde dame zich ontvallen: „Daar zit de geestelijkheid achter". Bepaald vriendelijk was zij dus niet gestemd tegen over haar R. K. sekse-genooten. Misschien een ge volg van den Aardenburgschen strijd? X Het is bekend, dat een Officier van Justitie, als hij requisitoir neemt, tegenover een beklaagde niet altijd even vriendelijke woorden gebruikt. In den regel is het zoo, dat de Ambtenaar O. M. zooveel mogelijk de min-gunstige mededeelingen omtrent een beklaagde doet, terwijl de verdediger zich uitslooft, om aan te toonen, dat er geen beter mensch op de wereld bestaat dan zijn cliënt. Maar toch wist ik niet, dat een Officier van Justitie zich ook al min-gunstig uitlaat over hooge rechterlijke ambtenaren. Althans, ik meen zoo iets te mogen op maken uit hetgeen Mr. Wolfson, Officier van Justitie te Middelburg, zei tot den nieuw-benoemden presi dent der Rechtbank aldaar. Spreker memoreerde zoo las ik in de bladen dat Mr. baron thoe Schwart- zenberg als een zéér hoogstaand rechterlijk ambtenaar bekend staat, van onkrenkbare trouw, hetgeen niet van alle hooge ambtenaren kan gezegd worden. Als de man van het recht zoo iets zegt, moet het natuurlijk waar zijn. Het ware absurd, te veronder stellen, dat zoo iemand onwaarheid zou spreken. Maar vleiend waren deze bewoordingen nu juist niet. Enfin, de waarheid bedient zich ook nooit van vleitaal. X Voor menschen buiten Walcheren doet het altijd wat vreemd aan, is het zelfs wat belachelijk, dat zij hier niet genoeg hebben aan twee Kerst-, Paasch- en Pinksterdagen, en dat er een derde dag bij moet. Toch krijgt die derde feestdag steeds meer een officieel cachet. Hij is niet, zooals wel eens gedacht

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 4