mmYLMrmr Wil ONS ZEELAND 5 "S3i>" f Door het springen en in brand vliegen van een car bidlamp, werd verleden week de hofstede ,,'t Veer tje" te Arnemuiden een prooi der vlammen. wordt, alleen een dag van boeren-jool. Ook in de steden Middelburg en Vlissingen wordt hij al meer in eere gesteld. Zelfs waren in deze beide steden de bureaux van alle openbare instellingen der gemeente voor het pu bliek gesleten. Alleen het kantoor van den burger lijken stand was een korten tijd in de morgenuren geopend. Men zal het buiten Zeeland moeilijk gelooven, maar onze brave gemeente-ambtenaren hebben Pinksteren drie mogen vieren. X Op een heel vroolijke manier is te Vlissingen op 4, 5 en 6 Juni geld ingezameld voor een minder op wekkend doel, n.l. het marine-sanatoriumfonds. Een groot drie-daagsch feest in ,,de Oude Vriendschap" was het middel om de beurzen open te krijgen. Talrijke attracties, w. o. vroolijke keuken, oliebollen- kraam, zuurtent, het beroemde Hoofd van Jut, deden dienst als lokmiddelen, terwijl ook het dansen naar hartelust kon worden beoefend. fX' De oudjes in het Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Middelburg hebben radio in het gebouw, waarin ze worden verzorgd, gekregen. De heer Hoegen van Hoogelande was de milde gever. In de mannenzaal en de beide vrouwenzalen staan luidsprekers opgesteld en zoo kunnen deze verpleegden op hun ouden dag nog genieten van dit veelgeprezen wonder der moderne techniek. Inderdaad genieten ze er van. Ze houden nog wel van een stukje vroolijke muziek. En is er radio-kerk dienst, dan zorgen ze hun Bijbeltje bij de hand te hebben en zingen ze de Psalmen en Gezangen mee. Aan waardeering tegenover den schenker zal het zeker bij de oude lieden niet ontbreken. X Het was op het eind der vorige week een drukte van belang op de reede van Vlissingen. Niet minder dan zes groote booten van de Cunard-lijn, aan boord waarvan zich 3000 leden der Amerikaansche Rotary organisatie bevonden, arriveerden daar. Het doel van de reis dezer Amerikanen was Ostende, waar een congres der Rotary Clubs werd gehouden. Drie der zes schepen zetten, nadat van loods ver wisseld was, koers naar Antwerpen en vertrokken met tusschenpoozen van een half uur, teneinde het zwaaien in de haven van Antwerpen mogelijk te maken. De andere drie schepen bleven op de reede liggen. Drie paketbooten van Ostende kwamen langszij en namen passagiers en goederen over. Met tusschen poozen van twee uur vertrokken deze paketbooten naar Ostende. Het was een ongekende drukte. De cycloon in O.-Zeeuwsch-Vlaan deren; de verkiezings-kwestie te Aardenburg te St. Jansteen; een belangrijke jaarvergadering. Evenals in den Gelderschen Achterhoek heeft, ver leden week, zij het dan ook gelukkig minder hevig, in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, vooral in de buurt van Axel, een soort cycloon gewoed. Het noodweer brak omstreeks half zes 's avonds boven Axel uit. Hagel- steenen als knikkers sloegen neer, verbrijzelden een enorm aantal ruiten (in één straat 400). Pannen wer den van de daken losgerukt, boomen ontworteld. Bui ten de kom der gemeente vernielde het noodweer een landbouwschuur, waarin zes personen een schuilplaats hadden gevonden. Twee hunner, die niet tijdig ont snappen konden, werden ernstig gewond. Er is voor duizenden guldens schade aangericht. Ook te Stoppeldijk heeft de wervelstorm danig huis gehouden. Aldaar werden de beide schietpalen der schietbaan omvergeworpen en verzakte een arbeiders woning. Te Lamswaarde knapten ettelijke boomen als luciferstokjes af; te Graauw werd een groot gedeelte van een schuurdak uiteengerukt; zeer zware balken kwamen een 100 M. verder neer; voorts bereikten ons nog „cycloon-berichten" uit Boschkapelle en Sas van Gent. Het spreekt vanzelf dat te velde alle gewassen deerlijk hebben geleden. X Naar aanleiding van de verkiezingskwestie te Aar denburg, werd dezer dagen, op een weiland, aldaar, door de Roomsch-Katholieken een protestmeeting ge houden. Deze vergadering, welke door niet minder dan 2500 personen bijgewoond werd, had een heel rustig verloop. Als sprekers traden op, de heer Nolet, hoofdonderwijzer te Heille, en de heer Piet Kasteel uit Amsterdam. De heer Nolet laakte het zeer, dat de tegenstanders op een bloot vermoeden van fraude

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 5