ONS ZEELAND I ONinPM Bangor Hotel (Nederlandseh) 4 en 5 Torrington LUitDLlt Square W. C. Achter het British Museum. Centraal en Rustig. Phone Museum 1899. Telegrams: Families London. Logies en Ontbijt 7/6—8/6, Pension 10/6 en 12/6 per dag, per persoon. Per week vanaf 3.3 tot 4.4. Hollandsche Keuken. Bondshotel A. N. W. B. en K. N. M. V. Spec, arrang. voor groepen, Gids en tolk aan het Hotel verbonden. Aanbevelend, W. JOH. DAMMAN, eigenaar onmiddellijk den officier van justitie in den arm heb ben genomen, wat tot gevolg heeft gehad, dat eenige oude, grijze heeren, die ieders vertrouwen bezitten en reeds jaren op het stadhuis voor de belangen der ge meente hebben geijverd, beklad werden. Spr. is van meaning, dat niemand gezien heeft, dat door zijn partij leden fraude werd gepleegd. Op voorstel van den heer Nolet werd door de ver gadering de volgende motie, bestemd voor de heeren Ruys de Beerenbrouck, Mr. van Schaik en den mi nister van justitie, Mr. Donner, aangenomen: „Roomsch-Katholieken van Aardenburg en omstre ken, ten getale van 2500 in openluchtmeeting bijeen, vragen van u steun in „moeilijken strijd voor billijk heid en recht". De heer Piet Kasteel hield een propaganda-rede voor het Rocmsch-Katholieke geloof. De vergadering werd door muziek en zang opgeluisterd. X Niet alleen Aardenburg, maar ook St. Jansteen heeft zijn verkiezingskwestie. Twee St. Jansteensche raads leden, tevens leden van het hoofdstembureau, hebben geweigerd het proces-verbaal van den officieelen ver kiezingsuitslag te onderteekenen, wijl in dit verbaal niets voorkwam over het protest dat de heeren hadden aangeteeker d tegen ie onregelmatigheden, welke tij dens de stemming plaats gehad hebben. Een vijftal kiezers zou n.l. op niet geoorloofde wijze hun stem uitgebracht hebben, „doordat ze zich lieten voorlich ten, zonder dat daarvoor wettelijke termen aanwezig waren, X Verleden week werd te Schoondijke onder voor zitterschap van den heer D. H. van Zuyen, gehouden de jaarvergadering van de Maatschappij tot bevorde ring van Ooft en Tuinbouw in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren, Blijkens het verslag van den secretaris kan de vereeniging bogen op een benijdenswaardige vita liteit. Geconstateerd werd dat de fruitteelt in West- Zeeuwsch-Vlaanderen toeneemt. Voorts was er in het verslag sprake van om pogingen aan te wenden land bouwerszoons op kweekerijen geplaatst te krijgen en daardoor te komen „tot een gedeeltelijke omzetting van landbouw in fruitteelt." De rekening over het afgeloopen dienstjaar wees aan: ontvangsten f 1360.61; uitgaven f865.39; batig saldo f 495.22. De begrooting werd op een bedrag \an f 1110.25 vastgesteld. X Voor de binnenkort in Sluis te houden Paarden- en Rundvee-Tentoonstelling, werden tot dusver 250 paar den en 75 stuks hoornvee opgegeven. v, d. E. 7 Als je bol moe is van het vele werken en je smijt met nobel gebaar je trouwe vulpen neer, vast besloten om de eerste maanden geen letter op 't papier te zetten, ga dan dr;e of vier dagen naar zee, bosch, hei, of. Brussel. Dit laatste koos uw getrouwe mode-verslaggeefster, cmdat ze het aangename aan het nuttige wenschte te paren. Dat een vrouw van onzen tijd vier dagen op reis kan gaan met een schijntje bagage, is werkelijk een van de weinige dingen, dien ik in dezen chaos-tijd op prijs stel. Weet u wat ik meenam? Om te beginnen m'n wijn-roode trois pièces, waar van het rokje geplisseerd is en de casaque van rag-- fijne plooitjes, met gezellige overhemd-mouw, het smoking-manteltje ongevoerd. Rok en mantel zijn van kasha, de casaque van zijde. Bij warme dagen is 't een heerlijke dracht, want de smoking laat de geheele borst open. Is 't guur, dan draag ik er overheen, den beigen kasha-mantel, dien ik aan weerskanten kan dragen. Op reis draag ik de geruite kant, beige en ree bruine ruitjes. Kuier ik langs 's Heeren wegen, hup! dan draai ik het zaakje om en ik heb een effen beige jas, waar mijn donkere vos het wonderwel op doet. Alles is er op berekend, dat de mantel aan twee kanten gediagen kan worden. Er zitten knoopen aan weerskanten en de knoopsgaten zijn binnen als buiten even mooi. Even releveeren, dat ik het roode costuumpje op reis aan had en den langen mantel over m'n arm droeg. Hiervoor behoefde ik dus geen plaats in den koffer. Ik nam dus den gemakkelijken koffer mee, waar al m'n toilet-benoodigdheden, als borstel, kam, tanden borstel, kleerborstel, etc. al in zitten en die om zoo te zeggen altijd klaar staat om er vlug, vlug met me op uit te trekken. Niet groot is ie, die koffer, maar als een legkaart past, m'n vierdaagsche garderobe er in. De dessous nemen bijna geen plaats in, niet meer tenminste, dan een stuk of wat vloeipapiertjes. Drie paar zijden kousen, twee paar beige en een zwart, liggen naast de kleine gekleurde en effen zak doekjes, in zakjes de zwart-satijnen avondschoentjes, die geheel omrand zijn met strass. Hier boven ligt m'n kimono, ook al zoo'n gezellig niemendalletje van hel-roode zijde met witte chrysan- Vervolg op bladz. 10

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 7