ÜÜSSB1ANCHE VIRGINIA Dezen LOOZEN (losse) SCHOORSTEENMANTEL C. DE PLAA &Zn., Electro Timmerfabriek Veersche weg T 235, Middelburg ONS ZEELAND 13 CIGARETTES „Weg met zulke gedachten", mompelde hij, een flinke teug uit zijn glas nemend. Gaston staarde stil vcor zich uit, met groote oogen, die niets zagen. Zijn gedachten waren bij Angèle, die door den dokter was opgegeven, tenzij „O! God!" barstte hij plotseling uit, ,,dat vervloekte geld! Moet men dan alles koopen, zelfs zijn geluk?!" René trachtte hem te kalmeeren: „Kalm, kerel, mis schien is er nog wel iemand die je wat leenen wil Ongeduldig viel Gaston hem in de rede: „Leenen? De menschen zijn nog al gul! Al mijn vrienden en kennissen heb ik gevraagd, maar ze hadden zelf plot seling zoo veel zorgen!" „Ha!" lachte hij schamper, „dacht je, dat ik nog iemand vragen zal?" en toen plotseling woest: „Nog liever steel ik het!" Hij had die woorden uitgeschreeuwd en de gasten aan de tafeltjes om hen heen keken verwonderd op. Sommigen lachten, anderen schudden het hoofd. Na veel moeite gelukte het René zijn vriend tot kalmte te brengen en hem te bewegen met hem mee te gaan, de straat op, dan zou hij wel rustiger worden in de koele avondlucht. Buiten liepen zij een tijd lang naast elkaar voort, zonder een woord te zeggen. Ieder had zijn eigen gedachten. Alles van vroeger kwam Gaston weer voor den geest. Hoe hij Angèle als meisje van nauwe'ijks twintig jaar had leeren kennen, hoe hij haar had liefgekregen. Toen waren zij getrouwd en ondanks hun schamel inkomen hadden zij zich overgelukkig gevoeld, Toen was plotseling die zware slag gekomen. Angèle werd ziek, zwaar ziek, tuberculose zeiden de doc toren, alleen verandering van klimaat kon haar nog redden. Toen had de zon van hun geluk zich verscholen achter grauwzwarte wolken van zorg en verdriet. Zij werd voortdurend zwakker, lang zou het niet meer kunnen duren. herhaaldelijk had hij den dok ter gevraagd of er nu niets aan te doen was en altijd weer had hij datzelfde lakonieke antwoord gekregen: „Verandering van klimaat. Maar daarvoor had hij immers geen geld! Altijd weer dat geld, dat vervloekte geld, waar alles om draaide! René brak het zwijgen: „Gaston, kop op, jongen," zei hij, hem op den schouder kloppend. „Ga nu naar huis, naar je vrouw. Morgen loop ik nog even aan". Gaston was alleen, alleen met zijn gedachten. Diep in zijn jas gedoken, stapte hij door, naar huis.... Plotseling schrok hij op, langs den trottoirband stopte een groote luxe-auto. Onwillekeurig bleef hij even staan en zag hoe een heer, in dikken pels, uit stapte en een portefeuille te voorschijn haalde. Gaston was dichterbij gekomen en hoorde den heer nog juist tot den chauffeur zeggen: „het adres staat er op, Johan". De chauffeur stak den brief in den zak en geruischloos gleed de auto weg. De heer stond nog een oogenblik stil, zijn portefeuille in de hand, blijkbaar in gedachten. Gaston werd het eensklaps vreemd te moede. Het duizelde hem, alles scheen hem ineens zoo klein, alleen die dikke portefeuille was groot, groot en dik, vol bankbiljetten! Geld! Ja, geld, moest hij hebben voor Angèle. die kerel had toch genoeg!. Bliksemsnel schoten al die gedachten door zijn hoofd.... toen sprong hij op den man toe en sloeg hem met één slag neer.... nu had hij geld, Angèle was gered! Plotseling hoorde hij stemmen, heel dichtbij, voelde een hand op zijn schouder, begreep dat hij gearres teerd was. Willoos liet hij zich meenemen, hoorde nog hoe hem smalend werd nageroepen: „dief!" is zonder eenige kosten te plaatsen in Logeer-, Slaapkamers, Tuinhuizen, enz. en wordt II geleverd in prima eikenhout in de was geboend vanaf f 14.- ook in Prima Lakverf vanaf f 10.- Aanbevelend, Fabrikanten van Tuinmeubels, Zonneblinden, Keukenkasten, Schoorsteenmantels, enz. enz.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 13