GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland Voor En Gros: Firma GEBR. STÉENLAND Stationstraat Middelburg TWEEDE JAARGANG No. 25 18 JUNI 1927 imtm Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a 0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal, - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Zij, die zich roet ingang van 1 Juli op „Ons Zeeland" abonneeren, ontvangen de nog in de maand Juni verschij nende nummers gratis. Over een wethoudersverkiezing in Goes; propaganda met zwembroek jes; over een jubileerend raadslid en over feesten ten plattelande; het Groene Kruis in Zeeland. Zooals men zich herinneren zal heeft de jongste raadsverkiezing te Goes een rechtsche meerderheid opgeleverd. In September wordt de samenstelling van den raad rechts 8, links 5, terwijl de oude raad werd gevormd doo" 7 linksche en 6 rechtsche leden. Op deze verdraaiing der macht is dezer dagen al gezin speeld hij de verkiezing van een wethouder in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer v. d. Bout. Namens de rechterzijde deelde Mr. Goed- bloed mede, dat zij nu wilde helpen om den heer Bommel van Vloten, den candidaat van links, tot wet houder te benoemen, doch dat zij zich in September het xecht voor hield twee rechtsche wethouders te ver kiezen. Een zeer duidelijk teeken dus, dat de nieuwe meerderheid in het najaar niet de destijds door de linksche meerderheid betrachte loyaliteit zal besten digen. (Destijds verkoos de linksche meerderheid een liberalen en een r.k. wethouder). Ook in de gemeente raden dringt de politiek meer en meer door, terwijl de persoonlijke kwaliteiten op het tweede plan gera- ken. Velen met ons zullen het veranderen van het karakter der gemeenteraden betreuren. X Tengevolge van het on-zomersche weer heeft de Goessche bad- en zwemclub ,,'t Sas" nog niet veel aan propaganda voor de zwemsport kunnen doen. Enkele grappenmakers, waarschijnlijk baloorig over het uitblijven van de zwemwarmte, hebben echter dezer dagen in de ganzenstad zelf, en op een eigen aardige wijze, reclame gemaakt voor de zwemsport. Zij plunderden een vergeten openlucht-étalage van zwembroeken in een nachtelijk uur en distribueerden deze onmisbare attributen der edele sport voor diverse huisdeuren. Toen Goes in den morgen ontwaakte wapperden aan de huizen van diverse personen frisch gekleurde zwembroekjes. Een ironische hulde aan den weifelenden zomer?

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1