DE KALEMDEP DEP NOCWGPCED 2 ONS ZEELAND De heer v. d. Linden vierde gisteren zijn 40-jarig onder wijzersjubileum aan de Chr. School te Biezelinge. Maandag j.l. was het 35 jaar geleden, dat de heer Jacob Zegers als lid van den raad der gemeente Ka- pelle werd geïnstalleerd. De heer Zegers mocht steeds weer met een overgroot stemmenaantal dien zetel in nemen, ook nu weder bij de laatst gehouden verkie zing. Hij kan zich in de algemeene achting van de burgerij verheugen. Voor den jubilaris is de Maandag niet onopgemerkt voorbijgegaan. De burgerij uit Kapelle heeft onom wonden te kennen gegeven, dat het werk van den heer Zegers, in het belang van de gemeente verricht, op hoogen prijs wordt gesteld. Noord-Beveland is voor palinglieihebbers een goed land. Omstreeks Juni doet ten plattelande de feesterij in de openlucht opgeld. Nagenoeg geen dorp of het heeft een concours op zang- of sportgebied, of een zen- dingsfeest. Voor dit jaar noteerden we al: Heinkens- zand, Hansweert en Schore, De nieuwe spoorweg werkt het bezoek aan de dorpsfeesten natuurlijk in de hand, en zoo is er voor de diverse zaken nog al be langstelling. X In Goes heeft de provinciale Zeeuwsche Groene Kruisvereeniging haar jaarlijksche vergadering gehou den, waarop 25 afdeelingen vertegenwoordigd waren. Het aantal afdeelingen bleef 51 met circa 19000 leden. De aftredende bestuursleden, de heeren Ch. Diele- man te Tholen, dr. L, G. Gelderman te Kortgene en S. Hage te Bruinisse, werden herkozen en gekozen de heer P. L. Abrahamse te Vlissingen. Een voorstel van het hoofdbestuur om dit bestuur te machtigen een commissie te benoemen, welke onder zoeken zal, hoe de vereeniging het vlugst komen kan tot aanstelling van één of meer districtsschoolartsen in de provincie, werd aangenomen. Zoo mogelijk zal een buitengewone algemeene ver gadering worden belegd als de bedoelde commissie met haar werkzaamheden gereed is. A. M. D. „Prins Frederik Hendrik"; waar blijft de chirurg voor ons eiland; over zang en sport en over een droevig ongeval. Op den dag der Zierikzeesche Paardenmarkt, die ditmaal niet druk bezocht was door het ongunstige weer, maar welke weersgesteldheid den dorstenden bodem zeer te stade kwam, zijn in hotel „Juliana" door den burgemeester van Zierikzee, mr. Fokker, de Nationale Schietwedstrijden geopend, welke geduren de de Pinksterweek zijn gehouden. Deze wedstrijden zijn georganiseerd ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de schietvereeniging „Prins Frederik Hen drik" te Zierikzee, met medewerking van de zuster vereniging „Graaf Lodewijk van Nassau" te Nieuwer- kerk, die eveneens jubileerde en van de afdeeling Schouwen-Duiveland van den Bijzonder Vrijwilligen Landstorm. Bij de officieele opening waren o.m. tegen woordig, kapitein van Schelven, vertegenwoordiger van generaal Duymaer van Twist, de heer Laernoes, secre taris der gewestelijke Landstorm-commissie en de heer A. C. van der Vliet, commandant der Zierikzeesche burgerwacht. Fraaie medailles, benevens kunstvoorwerpen, wa ren als prijzen voor de vaardige schutters door ver schillende personen ter beschikking gesteld, X Reeds meermalen hebben we onder deze rubriek geschreven over het Ziekenhuis te Noordgouwe en de noodzakelijkheid betoogd van het aanwezig zijn van een vast aan die inrichting verbonden chirurg, op ons tamelijk geïsoleerd liggend eiland. Loffelijke pogingen zijn aangewend om de zaak financieel in betere paden te leiden, maar de zaak loopt niet zooals ze loopen moest, volgens het oordeel van hen die het werkelijk belang van de bewoners van dit eiland op het oog hebben. Uit den treure is hier ook medegedeeld hoe de toestand t.a.v. het ziekenhuis is, zoodat we ons van den plicht ontslagen achten om verder op deze langdurige geschiedenis in te gaan. Alle gemeenteraden van Schouwen-Duiveland kregen onlangs een circulaire van het bestuur der vereeniging het Ziekenhuis, waarin ver-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2