ONS ZEELAND 3 Nog een foto van de Sportfeesten te Hansweert. De reuzezwaai, het gymnastische staal, dat altijd weer bewondering wekt. Een bekende Noord-Bevelander, die in zijn equipage alle feestelijkheden bezoekt. zocht werd, thans 10 cent per inwoner meer subsidie te verleenen dan tot dusver het geval was. (De eerste aanvrage was 25 cent per inwoner méér). Maar voor het dubbeltje meer krijgt men ook niet het volle pond, n.l. een vasten chirurg, maar wil de vroegere directeur van het ziekenhuis 1 maal per week naar Noordgouwe komen, zoo noodig nog een keer en voorts in spoed- eischende gevallen als hij geroepen wordt. Het lijkt voor een outsider nog al aardig voor een plattelandsch ziekenhuis, maar de insider weet, dat het op den duur toch mis zal gaan. In de laatste zitting van den raad van Zierikzee werd de circulaire behandeld, maar de raad ging niet met het daarin gedane voorstel Het nieuwe gemeentehuis te 's Gravenpolder. In Wissenkerke is vorige week het jaarlijksche Boschfeest gevierd. De Zangvereeniging „Hosanna" luisterde de bijeenkomst op. Hoewel om onbekende redenen alle fotografen geweerd werden, gelukte het den „Ons Zeeland"-fotograaf van het Boschfeest een herinnering te vervaardigen. acccord. Hij nam daartegenover een motie aan, waarin o.m. de subsidie-aanvragende vereeniging uitgenoodigd werd haar besluit om den te benoemen chirurg geen practijk op hst eiland te doen uitoefenen, zoo noodig te herroepen en alsnog te trachten het daarheen te leiden, dat een vaste chirurg zich hier zal vestigen. Wanneer genoemde vereeniging deze vingerwijzing ter harte neemt, dan komt men op den goeden weg, maar anders zal het sukkelen blijven, wat heel jammer zou zijn, want het ziekenhuis te Noordgouwe is voor de bevolking van Schouwen-Duiveland onmisbaar ge worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3