f Echte Zeeuwsche Boterbabbelaars L J. B. DIESCH' ONS ZEELAND Als er een prijs algereden is, wordt er drank gelepeld. sche, met geringe capaciteit werkende brandspuit bij een flinken brand? Welke dorpen hebben een motor spuit? Die is toch zeker in de eerste plaats noodig. En daarbij kan natuurlijk, als reserve, evenals in de grootere steden, eenig klein materiaal bij een zwaren brand dienst doen. Waar men waterleiding heeft, kan men, zooals van zelf spreekt, ander materiaal aanschaffen. Maar in Arnemuiden is men nog zoover niet. Daar brandde op 3 Juni eerst een groote landbouwschuur en daarna het daarbij behoorende woonhuis geheel af. Heeft deze brand niets tot onze dorpsgemeenteraden te zeggen? X Zooals bekend, behoort een der wethouders van Middelburg tot de A. R. partij en de andere tot de S. D. A. P. Dat is niet toevallig zoo, maar een gevolg van een zekere afspraak tusschen die twee partijen, die de sterkste in den Raad van Middelburg zijn en samen over een meerderheid beschikken. De gemaakte afspraak of het getroffen accoord heeft echter niet kunnen verhinderen, dat bij belangrijke, principieele besprekingen in den Middelburgschen Ge meenteraad S. D. A. P.-ers en Anti-Revolutionairen zoo goed als altijd niet naast, maar juist tegenover elkander stonden. Van een S. D. A. P.A. R. coalitie bleek in de practijk niets. Waar nu de gemeenteraad weer voor vier jaren is samengesteld en de twee genoemde partijen over de meerderheid zijn blijven beschikken, komt opnieuw de vraag naar voren: wat nu? In dat verband maak ik hier melding van een artikel in „de Zeeuw", wel met een pseudoniem onderteekend, maar dat blijkens den inhoud afkomstig is van een vooraanstaand, meelevend, althans goed op de hoogte zijnd partijman, waarin er ten sterkste op wordt aan gedrongen, de verkiezing van wethouders eerst in de vergadering der A. R. Kiesvereeniging ter sprake te brengen. Uit hetgeen ik zoo nu en dan uit Anti-Revolutio nairen mond opvang, blijkt wel, dat er zijn, die gaarne den soc- dein. wethouder gewipt zagen. Ook in boven bedoeld dagblad-artikel worden tal van grieven tegen de S. D. A. P. geuit, die ik hier niet bespreek, om- Jhr. H. A, van Doorn, burgemeester van Souburg, reikte de prijzen uit. dat dit tijdschrift geen politieke meening voorstaat. Maar wel meen ik te mogen concludeeren uit het bovenstaande en uit de vele beschuldigingen, van soc. dem. zij de bij de verkiezingen tegen de A. R.-n inge bracht, dat het waarschijnlijk is, dat er verandering zal komen in de samenstelling van het college van B. en W. van Middelburg. X De burgemeester van Koudekerke is in gelijke be trekking te De Bilt benoemd en heeft in t begin dezer maand daarom onze provincie verlaten. Veertien jaar is hij burgemeester van het welvaren de Koudekerke geweest. Er is hier wel bijzondere reden om een woord te wijden aan dezen burgemeester. Immers in zijn 14- jarige ambtsvervulling viel niet alleen de vermoeiende oorlogstijd (dien hebben alle burgemeesters gekend), maar ook een annexatie-poging van de zijde van Mid delburg. Het bestuur dezer stad wierp begeerige blikken naar het Zand, een belangrijk en zich snel ontwikkelend deel van Koudekerke. Annexatie-pogingen werden in het werk gesteld. Maar de kranige burgemeester van Koudekerke was op zijn post en streed met mannen moed voor zijn gemeente, die zoo ernstig in haar wel vaart werd bedreigd. Hij mocht de voldoening sma ken, dat zijn arbeid met succes werd bekroond en de annexatie verijdeld. Ongetwijfeld zal de bevolking van Koudekerke van harte ingestemd hebben met de woerden van dank, :hem hiervoor door den wethouder toegesproken. De A. MET GOUD BEKROOND Alleen echt met het merk J. D. CHOCOLATERIE „IN DEN ZOETEN INVAL" LANGE BURG C 110 MIDDELBURG Bestellingen boven f 2.50 franco Heeren Winkeliers vraagt prijsopgave en monsters

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 5