DEBEVELAHD5thKfi/E0( 2 ONS ZEELAND Laroche, Han met bezoek aan de grotten. De lunch wordt onderweg gebruikt, diner en logies in het be roemde hotel des Ardennes te Han, waarna wande ling in boschrijke omstreken. Maandag 1 Augustus des morgens 8 uur vertrek per auto-car via Welin, Beauring naar Dinant, Namen en Brussel; diner te Brussel in hotel Splendid, daarna gelegenheid tot inkoopen; vertrek uit Brussel te 5.36 uur n.m., aankomst te Middelburg 11.37 uur n.m. De deelname kost 37.50 per persoon. In deze prijs zijn begrepen alle hotel- en autokosten, entrées voor de grotten en museums en alle fooien in hotels. Men ziet het, eene populaire reis van drie dagen, wat tijd en geld betreft in het bereik van velen. De reis, die in het volle reisseizoen plaats vindt, vereischt uit den aard van de zaak zijn voorbereiding en wij wekken dan ook onze abonné's op. zich zoo spoedig mogelijk aan ons kantoor op te geven voor deelname, onder storting van 10.het resteerend bedrag van de reissom zal uiterlijk tien dagen voor de afreis ten onzen bureele moeten zijn gestort. Wij komen in een volgend nummer op onze populaire zomerreis terug. De motorsport in ons gewest; reor ganisatie gewenscht; de historische tentoonstelling en aanverwanten; over de electrificatie. Hoewel men het wel eens anders wil doen voor komen, valt de sport in Zeeland (dus ook in ons ge west) nog niet die belangstelling ten deel, welke haar langzamerhand in overig Nederland gewerd. Voor hem, die het nut van een met verstand beoefende sport beseft, dus een reden te meer om iedere Zeeuwsche sportprestatie aan de vergetelheid te ontrukken. In de afgeloopen week heeft de motorclub „Zeeland" in de Bevelanden van zich doen spreken door het orga- niseeren van een betrouwbaarheidsrit naar Breda en omstreken, die alleszins geslaagd mag heeten. Zelfs ondanks het feit, dat slechts een 18-tal bestuurders van motorrijtuigen aan den rit deelnam! Vanwaar zoo weinig daadwerkelijke interesse voor de motorsport in een streek die wemelt van .auto's en motoren? Men fluistert, dat het gebrek aan belangstelling op rekening van een oneenigheid in de motorclub geschreven moet worden, ontstaan door ontevredenheid over het be stuursbeleid. In hoeverre reden tot tweespalt aanwezig is, kan ik als buitenstaander moeilijk beoordeelen. Wel is me opgevallen, dat het bestuur der onderhavige ver- eeniging, zoowel als de deelname aan den genoemden rit een eenigszins eenzijdige samenstelling vertoonden, zoodat de motorclub zeer zeker niet de auto- en motor rijdende Bevelandsche bevolking representeert. Ook uit de beschikbaar gestelde prijzen en uit het feit, dat de vereeniging haar ritten, in tegenstelling met de overige sportvereenigingen, steeds op een door den weekschen dag organiseert, viel dit af te leiden. Zou het niet te doen zijn, de motorclub „Zeeland" te reor- ganiseeren en haar in werkelijkheid te laten worden de veieeniging, die alle beoefenaars der motorsport in Zeeland kan omvatten? Een kleine wijziging kan dik wijls groote gevolgen hebben. X Met de voorbereiding van de historische tentoon stelling, die de volgende maand in Goes gehouden zal worden, gaat het zeer voorspoedig. Het aantal inzendingen overtreft verre de verwachting, tengevolge waarvan de organisatoren met een goede hoop de ten- toonstellingsdagen tegemoet zien. Reeds eerder wees ik er op, dat behalve aan de historie aan de kunst en aan vermaak de aandacht gewijd zal zijn. Zoo komt een Hollandsch tooneelgezelschap in de open lucht een Vondel-spel opvoeren, wordt een sport- rit over het eiland gehouden door leden van de K. N. A. C„ zal de jeugd zich kunnen meten in het vlieger- spel en de ringrijders in een ringrijderij. Voor Goes kunnen het aardige dagen worden, vooral als het weer niet in de oppositie is. V. V. V. zal trachten veel vreemdelingen in de oude ganzenstad te brengen, om dat van de vreemdelingen ten deele het welslagen der expositie afhankelijk is. Ook aan de bezoekers van Nocrd-Beveland is gedacht. Het zal me benieuwen of het V. V. V. gelukken zal voor deze bewoners van ons gewest een laat-pontje te doen varen. Zoo niet, dan hebben deze practisch niet veel aan de Goessche fees telijkheden. Zoo ja, dan sta ik over den invloed van V V. V. versteld. Want men moet over bijna boven natuurlijke krachten beschikken om slechts een kleine wijziging in het veer op Kortgene aan te brengen. Over dit laatste in het belang van de Noord-Bevelan ders wellicht spoedig iets meer! X Er zijn er, die aan de electrificatie wanhopen en haar beschouwen als een liefhebberijtje van de autori teiten, die altijd enkele permanente aanleidingen tot vergaderen moeten hebben. Ik behoor niet tot de electrische pessimisten, omdat ik ongeveer weet hoe veel tegenstand er overwonnen moet worden en hoe veel werk er nog te verzetten valt, alvorens een goede en billijke electrificatie tot stand kan komen. Men is in de Bevelanden nog steeds in oorlog met de P. Z. E. M. en met de M. A. B. E. G. en zoolang deze strijd niet gestreden is, kan er van electrificatie niets komen. De electrificatie-oorlog is een gevecht, dat terwille van het Bevelandsche voordeel, nu nog in het geheim, ge leverd moet worden en daarom kan nog weinig van de huidige positie der onzen in het openbaar gezegd worden. Zoo nu en dan waait er echter wel eens een gerucht uit de voorposten-linie naar de observeerende achterhoede over. Gehoord deze geruchten, zijn de kansen voor ons gewest op electrificatie stijgende. Nog een korten tijd en de groote slag, die aan de openbaarmaking van een en ander vooraf moet gaan, zal geleverd zijn. Er is geen reden om de hoop op goed licht op te geven. A. M. D.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2