iivw immir 6 ONS ZEELAND Op „Ter Hooge" bij Middelburg werd dezer dagen een reus van een populier geveld. De lengte van den stam bedroeg 16.— M., het gewicht 7.000 K.G., de omtrek 4.73 M. een allereerste vereischte is. 't Is eigenlijk onbegrij pelijk, dat de stichting daarvan niet reeds veel eerder heeft plaats gehad of verplichtend is gesteld. De gemeenteraad heeft nu over den bouw van zulk een vischhal gesproken, en heeft daarvoor wel een terrein op het oog, maar zit dank zij het ontbreken van de waterleiding met de vraag, of daar ter plaatse voldoend water zal te krijgen zijn. Dit zal nu worden onderzocht. ONDFN t}ang°r Hotel (Nederlandsch)4 en 5 T or rington Square W. C. Achter het British Museum. Centraal en Rustig. Phone Museum 1899. Telegrams: Families London. Logies en Ontbijt 7/6—8/6, Pension 10/6 en 12/6 per dag, per persoon. Per week vanaf 3.3 tot £44 Hollandsche Keuken. Bondshotel A. N. W. B. en K. N. M V Spec, arrang. voor groepen, Gids en tolk aan het Hotel verbonden Aanbevelend, W. JOH. DAMMAN, eigenaar Over een ministerieel antwoord; een bevredigende oogst; een uit stekend geslaagde tentoonstelling; over „klein goed" en over het annexatie-duiveltje. Het antwoord van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid op het request der Oost-Zeeuwsch- Vlaamsche Klompenkapperspatroons en -knechten, klinkt weinig bemoedigend. Volgens den Minister blijkt n.l. uit de voor- en na-oorlogsche cijfers inzake den klompen-invoer, dat de huidige invoer toch niet zóó is gestegen, dat de thans heerschende malaise hieraan kan geweten worden. Bovendien vertoont de invoer momenteel een neiging tot dalen. Er be staat dus geen aanleiding uit dien hoofde over te gaan tot beperking van invoer. Voorts deelde de Minister mede, dat het hem on mogelijk is zijn tusschenkomst te verleenen teneinde een heffen-van-invoerrecht op buitenlandsche klompen te bereiken, waaruit natuurlijk onmiddellijk vermin dering van invoer zou ontstaan. Dan zou de prijs der ingevoerde klompen aanmerkelijk worden verhoogd en daarvan zou in de allereerste plaats de dupe zijn het minst financieel krachtig deel der bevolking. De vraag of het al of niet wenschelijk is den hout- uitvoer te beperken, kan de Minister eerst beantwoor den na beraad met den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw. Ook wijst de Minister nog cp de betere kwaliteit van het Nederlandsch product en zegt, dat deze z. i. er toe zal bijdragen, de klompen-industrie „welke thans waarschijnlijk den meest kritieken tijd heeft doorgemaakt, op den duur een betere toekomst te doen vinden". ,,Op den duur" maar intusschen zal de Oost- Zeeuwsch-Vlaamsche klompen-industrie radicaal ten onder zijn gegaan! X De N. V. Z. B. Groenten- en Fruitcultuur heeft de vorige week van de „Groep Aardbeientelers" te Ka- pelle de opbrengst van 50 gemet aardbeien aangekocht voer den gemiddelden prijs van ƒ29.10 per 100 K.G. Nog staan vanwege genoemde groep en de Fruitbouw- vereeniging een 150 gemet aardbeien op het program. Er wordt algemeen op een zeer bevredigenden oogst gerekend. X Sluis heeft nu, naar ik meen, de derde groote Fok- paarden en Veetentoonstelling binnen zijn muren ge zien. Slaagden de beide vorige tentoonstellingen voor treffelijk, ook met de laatste heeft men uitnemende resultaten bereikt. Er waren ongeveer 250 paarden en 75 stuks hoornvee aangegeven. Kampioen hengst werd: Albion d'Hermine, eigenaars Gebr. Aernaudts, Sluis; reservekampioen hengst: Con- dé de Laboureur, eigen. C. A. de Bruyckere, Breskens; kampioen merrie:: Julia de Laboureur, eigen. Joh. de Feyter, Schoondijke; reservekampioen merrie: Bea d Ahea, eigen. Gebr. Aernaudts, Sluis. De tentoonstelling genoot de enthousiaste belang stelling van eenige afgevaardigden van verschillende Fransche, Engelsche, Italiaansche, Deensche, Belgische en Duitsche Fokveebonden. Er was een groot aantal bekroningsmedailles beschikbaar gesteld, o.a. door de heeren Jhr. J. van Vredenburgh, P. W. M. Hoegen van Hcogelande, J. A. van Rompu, Terneuzen, A. Hendrikse, IJzendijke, en N. van Marijke, Sluis. X Naar wij vernamen, zijn de beide Belgen, de, in verband met het smokkeldrama op 2 April j.l. te Sluis, in verzekerde bewaring waren gesteld, in vrijheid ge laten. Zeer waarschijnlijk zal deze zaak dus bij verstek worden behandeld. X De bekende tuinbouwkundige, de heer Van Uxem te Groede, heeft thans wederom een nieuwe roos in den handel gebracht en haar naar de echtgenoote van den voorzitter van de Mij. tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, „Me vrouw van Zuyen" gedoopt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 6