DE KALENDER DER NOORDCROEP DE BEVELAMD5CÏ1 2 ONS ZEELAND Het historische feest; een afscheid in de schoolwereld; de brug der zuchten; zoekt de knoop; een ju bileum. De voorbereidingen voor het historische feest, dat 8 Juli a.s. te Zierikzee gehouden wordt, naderen hun einde. Het voorloopig programma is reeds hier mede gedeeld, zoodat we met de vermelding ervan in her haling zouden treden, wat niet noodig is, maar wel willen we een kleine aanvulling geven, die niet ont breken mag. Het feest zal n.l. opgeluisterd worden door afd. van den landstorm motordienst, die wed strijden zullen houden; van wege het departement van Marine kwam bericht in, dat een escadrille watervlieg tuigen hierheen komt, terwijl voorts H. M. ,,Baldur" uit Vlissingen naar Zierikzee zal opstoomen om met een aantal manschappen, met muziek de feesten te komen opvroolijken. Het belooft heel wat. Voor het zang- en gebarenspel is men nog druk aan de studie en zoo nu en dan ziet men dames en heeren te paard zich oefenen, om op den dag van het feest in den historischen optocht een martiaal figuur te slaan. Indien prachtig zomerweer dit feest begunstigen mag, zal het een attractie vormen, niet alleen voor de be volking van Schouwen-Duiveland, maar wellicht ook ver daarbuiten. X De heer C. J. Reisinger, sedert 1 Mei 1889 als hoofd der school te Haamstede werkzaam, nam 15 Juni af scheid van zijn school, waaraan hij zijn beste krachten heeft gewijd. Daar de belangstelling bij dit afscheid algemeen was, werd 's avonds in de groote zaal van hotel ,,Bom" een afscheidsreceptie gehouden. Aan wezig waren leden van den gemeenteraad, de inspec teur van L. 0. te Goes, een groot aantal oud-leerlin gen en belangstellenden. De burgemeester, de heer J. A. van Zuyen, presideerde deze bijeenkomst. Spr. memoreerde de 38-jarige loopbaan van het schei dende hoofd, zijn steeds aangename samenwerking met het gemeentebestuur, huldigde hem als uitstekend onderwijzer en kindervriend, die een massa kinderen heeft opgeleid tot nuttige leden der maatschappij en herdacht zijne medewerking op maatschappelijk gebied in verschillende vereenigingen en instellingen. De in specteur van het lager onderwijs prees het vertrek kende hoofd als een voorbeeldig hoofd der school. De groote belangstelling was hem het bewijs, dat oud en jong dankbaar was voor alles wat de heer R. voor de gemeentenaren had gedaan. Namens oud-leerlingen en vele vrienden sprak de heer W. G. Boot. Nog vele anderen voerden het woord om den heer R. te huldi gen of dank te zeggen voor wat hij voor Haamstede was geweest. Tal van fraaie stoffelijke bewijzen van vriendschap en hoogachting had de heer R. in ont vangst te nemen. Met groote voldoening mag hij terug zien op een welbesteed leven! X ,,Lang gewacht en toch gekregen," zullen de Thole- naars zeggen, nu de brug, die we wel eens de ,,brug der zuchten" genoemd hebben, eindelijk is aanbesteed en spoedig een begin zal worden gemaakt met een vaste verbinding van den Zeeuwschen met den Bra- bantschen oever. Aan veel misère, vooral in het koude jaargetij, zal deze brug een einde maken. Het pontje krijgt een plaats in een of andere oudheidskamer, ten einde het nageslacht te kunnen toonen hoe men in vroeger eeuw de menschen en voertuigen van Tholen naar Brabant bracht. De gemeenteraad van Tholen machtigde den dag na de besteding Burg. en Weth. in totaal 530.000 te besteden voor den bouw. Hierin is alles ook de kosten voor de onteigening begrepen. De oorspronke lijke begrooting bedroeg 475.000, zoodat deze som nog met 55.000 is overschreden. X In dezelfde vergadering van den Thoolschen Raad werd den gemeente-ontvanger wegens ziekte eervol ontslag verleend. Een der leden maakte daarbij de opmerking of deze zaak wel in orde was? De voor zitter kon deze vraag niet gemakkelijk beantwoorden, maar hij meende dat er geen termen waren het ver zoek om eervol ontslag wegens gezondheidsredenen niet toe te staan. Waar ligt hier een knoop? X Nu we toch aan de Eendracht zitten, moeten we billijkheidshalve ook melding maken van het feit, dat het onlangs 50 jaar geleden was, wat de bekende Oes ter-maatschappij ,,Bona Fides" werd opgericht, ter wijl tevens de opzichter, de heer H. Cornelisse, dien dag zijn 50-jarige loopbaan bij die Mij. herdacht. Com missarissen en directeur huldigden hem voor zijn werk bij hun bedrijf, terwijl hem een Kon. onderscheiding werd verleend. In ,,Non Semper" had de huldiging plaats, terwijl Concordia" met muziek dit jubileum feest opluisterde. M, d. P. Zangersfeest in Kortgene; over Zeeuwsche feestvreugde; een po ging tot lynchen in Ierseke; een goede reclame. De zangkunst staat in onze provincie in groote eere. Bijna iedere plaats, klein of groot, heeft een verrem- ging, die tot doel heeft in gemeenschap de schoone klanken en het lied te dienen. Het zangersfeest, de vorige week in Kortgene gehouden, vormde dan ook een juist afspiegeling van de belangstelling die de zang in Zeeland geniet. Niet minder dan 18 Zeeuw sche vereenigingen hadden zich naar Noord-Beveland opgemaakt, teneinde daar in de open lucht haar liefde

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2