4 ONS ZEELAND Te Wissenkerke is dezer dagen een Zuider- Een overzicht der jeugdige deelnemers aan den tentzending gehouden. Zendingsdag. Ontevreden gemeenteraadsleden drukke dagen voor Middelburg op komst; over vreemdelingenverkeer in de hooldstad; paardenmarkt. Ik kan me best indenken, dat er Vlissingsche Ge meenteraadsleden zijn, die maar slecht over het col lege van B. en W. van hun stad te spreken zijn. Daar is werkelijk reden voor. Men herinnert zich, dat in het begin van Mei de Raad van Vlissingen zonder voldoende vóór-studie en nadat de leden slechts enkele dagen van de stukken hadden kunnen kennis nemen, een voorstel aannam, dat hierop neer kwam, dat gedurende 60 jaren aan de Maatschappij ,,de Schelde" een belangrijke vrij stelling van belasting werd gegeven. Hoe ,,de Schelde" zich in de eerstkomende 60 jaar ook uitbreidt, ten aan zien van de gemeentelijke belastingen is ze safe. Toen dit voorstel in den Vlissingschen Gemeente raad aan de orde kwam, waren er Raadsleden, die voor aanhouding pleitten. Er moest volgens hen tijd zijn voor rustige overweging, waar het zulk een be langrijke zaak gold. Maar B. en W. waarschuwden tegen uitstel, want, zoo zeiden ze, de Tweede Kamer moet het wetsont werp, dat hiermede verband houdt, nog vóór het recès afhandelen. Verschillende Raadsleden legden zich toen noodgedwongen bij dezen loop van zaken neer. Maar wat blijkt nu? De Tweede Kamer, die dit jaar al bijzonder weinig uitvoert, is reeds met vacantie en. heeft bedoeld wetsontwerp niet behandeld. Nog eens, ik kan me indenken, dat er Raadsleden zijn, die zich afvragen: zijn we nu beetgenomen of niet? En ging het nu over een onbeduidend kwestietje, dan was er nog overheen te stappen, maar het betreft hier een besluit, waar de financieele belangen dezer vrij arme stad in hooge mate bij betrokken zijn. Meer licht is zeker gewenscht! Middelburg moet het, evenals Goes, van zijn om geving, van het platteland hebben. De stedelingen, vooral zij, die de eer genieten in een stadje van 10 of 20.000 inwoners hun domicilie te hebben, zien wel eens min of meer minachtend neer op de boertjes van buiten", maar wat zou Middelburg zijn zonder den boerenstand? Daarom moeten de Middelburgers het zeker waar- deeren, als straks, van 19 tot 21 Juli, de boertjes van buiten naar de Zeeuwsche hoofdstad komen, om er, vereenigd in de Z. L. M., hun vergaderingen en ten toonstelling te houden. Het beloven drukke dagen voor Middelburg te wor den. Vooral op Donderdag 21 Juli zal, als het weer meewerkt, de belangstelling van boer en burger, van Zeeuw en vreemdeling groot zijn. Het is immers be kend, dat de tentoonstellingen der Z. L, M. in hooge mate interessant zijn. Daar valt veel te leeren en te bewonderen. Andere tentoonstellingen moeten veelal aantrekke lijk gemaakt worden door vermakelijkheden, loterijen, enz., maar de Z. L. M, verstaat nu al jaren achter een de kunst uitsluitend belangstelling te wekken voor haar expositie. Me dunkt, dat is een complimentje waard! Mogen alle factoren meewerken, om ook de ten toonstelling van dit jaar te doen slagen. X Wie den laatsten tijd des Donderdags de Middel- burgsche markt bezoekt, ziet wel, dat het vreemde- lingenbezoek reeds in vollen gang is. Ongetwijfeld zal de landbouwtentoonstelling van dezen zomer een be langrijke bezienswaardigheid voor de vreemdelinge! uitmaken, maar toch wordt verwacht, dat 1928, danlt zij de Olympische spelen, die alsdan in ons land ge houden zullen worden, nog veel meer drukte, ook voor Walcheren zal meebrengen. Althans, als de aandacht van de buitenlanders op ons mooie eiland gevestigd wordt. Het valt daarom te prijzen, dat de Vereen, tot bevordering van het Vreem delingenverkeer te Middelburg reeds een bijeenkomst hield met het Bestuur van Handelsbelangen aldaar, teneinde tot meerdere samenwerking te komen ter be vordering van het Vreemdelingenbezoek aan stad en eiland, speciaal met het oog op de Olympiade van 1928. Binnenkort zal nog een vergadering gehouden wor-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 4