I.R.O. Wll Schrijfmachinehandel (alle merken) Copieer-lnrichting (Spoed-inrichting) Reparatie-Inrichting - Linten - Carbon de Heerengracht 300, AMSTERDAM D. J. KOOPMAN ONS ZEELAND Een Rotterdamsche Zwaluwen-elftal heeft Zondag in Vlissingen een wedstrijd gespeeld tegen een Vlissingsch elftal. De Rotterdammers sloegen de Zeeuwen met 52. De overwinnaars. den met afgevaardigden van meerdere Middelburgsche vereenigingen. Ook zal samenwerking gezocht worden met „Vreemdelingenverkeer" te Vlissingen en met an dere aldaar gevestigde vereenigingen. Uit deze mededeelingen valt wel op te maken, dat de reclame voor Walcheren onder de buitenlanders in goede handen is. In dit verband wil ik ook melding maken van een door „Vreemdelingenverkeer" te Middelburg uitgege ven en bij den heer G. W. den Boer verschenen folder in de Fransche taal, welke in grooten getale zal wor den verspreid. De uitvoering is keurig. De photo's van stad en omgeving komen zeer goed uit. Ook dit werkje zal aan Walcheren weer meerder? bekendheid geven. X De jaarlijksche paardenmarkt te Middelburg is altijd een drukke dag. Enkele honderden paarden en veu lens worden dan op het Molenwater bijeen gebracht. Dikwijls wordt daar, een levendige handel gevoerd, terwijl ook voor de aan de paardenmarkt verbonden loterij groote belangstelling bestaat. Bovendien is het bezoek aan de stad van de plattelandsbevolking groo- ter dan ooit. Wie maar even kan, neemt of vraagt vrij, ook al heeft men bij de paardenmarkt zelf niet het minste belang. Dit keer werkte het weer niet mee. De aanvoer be droeg ruim 100 stuks minder dan vorig jaar, maar be droeg toch nog meer dan in 1925 en daaraan vooraf gaande jaren. Zeker tot groot genoegen der fokkers waren de prijzen veel beter dan vorig jaar. Dit 'be- teekent, dat ook voor den paardenhandel weer betere tijden aanbreken. Wat den fokkers ook wel gegund mag worden, want de malaise heeft hier vrij lang geduurd. Het Vlissingsche elftal. WOLVENSTRAAT 2-4 bij TELEFOON 33400 Twee belangrijke vergaderingen; Graauw sluit de Z. V. W. M. - lee ning; een motie der Centrale A. R. Kiesvereeniging van 't district Sluis. Reeds vroeger hebben wij de aandacht van onze lezers gevestigd op het feit, dat de vlas-industrie in Zeeuwsch-Vlaanderen O. D. gedurende den laatsten tijd met tal van moeilijkheden te kampen heeft en door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw initiatief was genomen om een Rijkscommissie samen te stellen, welke tot taak hebben zou de oor zaken dier moeilijkheden op te sporen. Thans is deze commissie gevormd en dezer dagen te Dordrecht door haar voorzitter, Ir. A. H. Straatman, hoofdinspecteur van den Arbeid, met een belangwekkende rede ge- installeerd De commissie bestaat uit de heeren: Ir. A. H. Straat man (lid en voorzitter); Meyer de Vries, Rijksinspec teur voor de Werkverschaffing, Den Haag; F. J. van Campen, Graauw; D. J. Dees, Terneuzen; J. de Fey- ter, Zaamslag; L, de Feyter Huyssen, Terneuzen; B. N. Loerakker, Haarlem; F. J. Jurgens, Amsterdam; L. van Vliet, Utrecht; P. C. Helslam, St. Jansteen; K. I. B. A. de Coster, Den Haag; Ir. C. Stevens, Rijks- landbouwconsulent, Goes (lid en secretaris der com missie). De benoeming van den heer P. C. Helslam spruit voort uit een verzoek van de R. K. Vereeniging van Vlassers te St. Jansteen aan den Minister. Uit de rede van Ir. A. H. Straatman lichten wij het volgende: Mijne Heeren, „Gij allen weet maar al te goed, waarom het hier gaat. Een deel van ons vaderland, en zeker niet het minst vlijtige, ligt in verdrukking door zware con currentie van een aanliggenden staat en zooals het dikwijls, helaas!, ook met den zieken mensch gaat,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 5