Ftcrr m m poedel EET WOORD C. DE PLAA ZnElectro Houtwarenfabriek Het verdwijnend Zceuwsch Costuum ONS ZEELAND 11 Wij kunnen U leveren Tuinmeubelen, Schrijftafels en Kasten voor Magazijn of Directiekeet Keukenkasten en -Tafels aan billijken prijs Aanbevelend, Veersche weg T 235, Middelburg Dit gas werd het eerst door ooftkweekers in Cali- fornië toegepast in boomgaarden om insecten te be strijden. De werking van d,it gas is buitengewoon en eenige seconden in eene woning doorgebracht, waar dit gas sen plaats vindt, is reeds doodelijk. De huid der mensch kan zelfs het cyclon opnemen, daarom be- hooren steeds bij het cycloneeren gasmaskers te wor den gebruikt en het gassen uitsluitend door technisch personeel geleid te worden. Ten slotte nog iets voor het ratdicht maken van woningen, gebouwen, schuren, kippenhokken enz. De tegenwoordige bouwtechniek is met zijn betonnen fundeeringen, kelders, vloeren, muren en daken een der beste ratten bestrijders, daar nestelplaatcen niet zullen voorkomen. Natuurlijk is deze methode zeer duur om alle toegangen voor ratten onmogelijk te ma ken, doch de zekerheid te hebben van de p'aag be vrijd te zijn is nooit te duur. De orde en reinheid binnenshuis in woningen, pak huizen, stallen en niet te vergeten kippenhokken, is mede één der oorzaken om ratten te weren. Boven dien vuilnisemmers goed gesloten te houden, regen tonnen, bezinkputten en het z.g. vuilwaterputje, door dit met nauwsluitend gaas af te sluiten, is mede een bestrijding der ratten. Hiermede meen ik in korte trekken een overzicht te hebben gegeven over de rattenplaag en hare be strijding, alhoewel ten zeerste overtuigd, dat het niet geheel volledig is, daar dit vraagstuk met nog tal van middelen zou zijn aan te vullen. Als wij meer goede boeken lazen, zouden er minder slechte worden uitgegeven. Hoe onbeduidend de meeste zorgen zijn, bemerken wij eerst, als de echte, de gróóte zorgen komen. 5sWm. -Qtj. rV IA Vil Bij een stralend-lachend bruidje hoort een blanke bruidsbouquet Ter distinctie van een gastmaal dient een hagelwit servet. Denkt men aan een bad-vacantie (als men nog niet is geweest), dan denkt men onwillekeurig aan een zonnig-zomerfeest. Bij een stillen zomeravond en een matten maneschijn, daar behooren twee absente menschenkinders bij te zijn. 't Woordje politiek dat spreekt ons van een eindeloozen strijd, als men aan het woordje braat denkt, denkt men aan den zomertijd. Aan Mooi-Zeeland dan tenslotte heeft nog nooit een mensch gedacht, zonder zich óók voor te stellen Zeeland's mooie hoerendracht. 't Eene is verwant aan 't ander en het ander aan het een, want, nietwaar, al die factoren zijn zoo'n beetje homogeen. Door den voortgang van de tijden wordt helaas zoo ongemerkt onze mooie Zeeuwsche volksdracht zoetjesaan er ,,uit gewerkt". 'n Zielig staaltje: Op een dorpsschool wordt een meiske onverbloemd (om haar solo-Zeeuwsch costuumpje) het boerinnetje" genoemd. WILLEM TELL II. De hoofd- en de hartlijn. Daarvan zou ik u, tot besluit van mijn handlijn-babbeltjes, nog iets vertellen. De lijn van het hoofd kunt u midden in de hand vinden; ze verdeelt als het ware de hand in twee deelen. Tusschen den duim en wijsvinger, ligt ze precies tusschen de levens- en hartlijn. Deze lijn is een getrouwe barometer voor de phy- sische gesteldheid van den bezitter. Vervolg op bladz. 13

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 11