T! ff\€€ELUftv KOFFIE TE<HHJI)EN HOOÉ f voovboon ONS ZEELAND 13 Ook is het mogelijk daarin te zien of deze al of niet begaafd is. Heeft men met een mensch te doen met een trouw, edelmoedig karakter, die schoonheid van ziel paart aan een groot talent, dan zal men, scherp afgeteekend, zien, hoe de lijnen van leven en hoofd als het ware een hoek vormen. Zijn deze twee lijnen van elkaar gescheiden en vor men ze twee apare lijnen, dan kunt ge er zeker van zijn, dat deze mensch z'n eigen leventje leidt. Gevoel moet ge bij hem niet zoeken, hij voelt uitsluitend voor zichzelf en het leed of de armoede van zijn naaste familie laat hem zelfs Syberisch. Hij heeft zichzelf onzegbaar lief en niemand ter wereld is zóó talentvol, zoo geestig, zoo mooi, als hij 't in eigen oog is. Heerschen doet hij over ieder, die met hem in aan raking komt en dienen is iets, dat niet op zijn levens programma staat. Worden deze menschen door omstandigheden hier toe gedwongen, dan houden ze het nergens lang uit; hun arrogantie, hun zelf-ingenomenheid maakt ze tot onmogelijke, onverdragelijke menschen. Helaas, dat we het moeten toegeven, er zijn meer handen van dit soort, dan van die, waarbij de levens- en hoofdlijn een hoek vormen, Een mooie hoofdlijn moet eindigen bijna onder den pink. Het is een bewijs van een helder verstand, een ern stig karakter en oog voor het schoone. Wee, wee, mevrouwtje, wanneer uw hoofdlijn ein digt onder uw tengeren ringvinger. Dan is u een ge- décideerde flirt, dan kijkt u meer naar het uiterlijk, dan naar het innerlijk bij het kiezen van uw vrienden. Dan leeft u een vlinder-bestaantje, dartelt van de eene bloem naar de andere en bekommert u om niets. Maar, nog niet getreurd, als u maar inziet, dat u zoo is en het u toch op den duur geen voldoening kan brengen zoo te zijn, dan gebruikt u al uw wils kracht en u beschikt nogal over dit goede arti kel en n'en déplaise dit leelijk eindigen van uw hoofdlijn, kunt ge een goede, trouwe vrouw worden. Loopt de hoofdlijn als één kaarsrechte lijn, dan zal de bezitter hiervan z'n dubbeltjes vergaren en een echte vrek zijn, z'n leven lang. Loopt de hoofdlijn echter in dalende richting, dan wijst dit op een zeer nerveuse natuur, die weinig noo- dig heeft om zenuwziek te worden. Twee hoofdlijnen in één hand! Ach, bezat ik die, dan. schreef ik geen artikels voor ,,Ons Zeeland", maar schonk de redactie, die dit in ieder opzicht verdient, een vorstelijke gift, die haar in staat stelde haar blad goud op snee te laten uitkomen. Waarmee ik maar zeggen wil, dat een mensch met twee hoofdlijnen Croesus evenaart. Zijn uw hersenen oververmoeid, wordt het tijd, dat er voor u een lange vacantie komt, een dun boogje boven uw hoofdlijn zegt het u. Nu de lijn van het hart. Deze begint onder den wijsvinger. vdBIGGEIAAR 3.CS ROOSEhOAAL Hoe duidelijker afgeteekend, hoe mooier van kleur, des te beter het karakter. Begint de hartlijn direct onder den middelvinger, dan kunt ge er op aan, dat een leven vol piekerijtjes, vol teleurstellingen, zoowel in de liefde als in alle ondernemingen, het deel is van den bezitter hiervan. Treuriger nog er aan toe is die, waarbij de hartlijn onder den ringvinger begint. Ach, welk een tekort aan intellect! Er zijn handen, die heelemaal geen hartlijn hebben. Ga dié uit den weg! Ze zijn absoluut karakterloos, gaan over lijken om hun doel te bereiken. Zijn ze daarbij nog in het jammerlijk bezit van een duim, die er uitziet als een champagnekurk, loop dan een straatje voor hen om, want ze zijn gevaarlijk en tot iedere slechtheid in staat. Een hartlijn met twee uitspringende takken, die wij zen naar den wijsvinger, is een bewijs van slagen in alle ondernemingen, geeft aanleiding tot een kansje te wagen in de loterij. Kettingvormige lijnen zijn ook al geen pretje! On trouwe mannen, die veel maar kort liefhebben, zijn in het bezit hiervan! Als ik u nu nog vertel prent het goed in uw geheugen dat de linkerhand, die van het noodlot, de rechterhand, die van de wil is en ge dus beide handen moet bekijken, alvorens ge uw oordeel uit spreekt, dan hoop ik, dat ik mijn plicht in deze ge daan heb en ik u een klein kijkje heb mogen geven in deze hoogst interessante studie, die, wanneer u er den tijd voor kunt vinden, alleszins waard is er u in te verdiepen. E. B. B.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 13