ONS ZEELAND Onze Populaire Zomerreis. 2 door ons beschikbaar gestelde prijzen nog met een tiental vermeerderd zijn. De firma A. van der Welle, Gravenstraat te Middelburg, stelde n.l. nog 10 busjes, gevuld met de bekende door deze firma in den handel gebrachte Zeeuwsche boterbabbelaars, voor onze prijs winnaars ter beschikking. I ONinPIV Bangor Hotel(Nederlandsch)4 en 5 Torrington L-<Wlv L/LjIX Square W. C. Achter het British Museum. Centraal en Rustig. Phone Museum 1899. Telegrams: Families London. Logies en Ontbijt 7/6—8/6, Pension 10/6 en 12/6 per dag, per persoon. Per week vanaf 3.3 tot 41 4.4. Hollandsche Keuken. Bondshotel A. N. W. B. en K. N. M. V. Spec, arrang. voor groepen, Gids en tolk aan het Hotel verbonden. Aanbevelend, W. JOH. DAMMAN, eigenaar De Ardennen of Ardennenwoud (Arduenna silva bij de Romeinen), herinneren ons aan de volksstam men, oudtijds daar woonachtig, en voeren ons met dc gedachten terug naar de dagen, waarin Caesar hen bekampte en ten onder bracht. De Ardennen, van het Keltische Ar (verhevenheid) en Den (woud), berg- en boschland, beslaan in België de provinciën Luik, Luxemburg, Namen en een klein deel van Henegouwen; daarbuiten strekken zij zich uit in Duitschland, Luxemburg en Frankrijk. De Ardennen behooren tot de leisteengebergten van den Rijn, zij vormen een golvend plateau en hebben een gemiddelde hoogte van 550 M. De bodem bestaat uit leigesteenten met daartusschen gelegen kalkbanken en de woeste vlakten wisselen af met dalen, welke van de Maas met haar zijrivieren, de Chiers, de Semois, de Lesse, de Ourthe, worden doorstroomd. De Ardennen zijn arm aan delfstoffen, daarentegen rijk aan natuurschoon. Dat hoogland, vermeld in de legenden der middel eeuwen als het oord waar godvruchtige kluizenaars zich ten hemel kwamen wijden, en vrome predikers de zaden der christelijke beschaving uitstrooiden, later de geliefkoosde schuilplaats van roovers en ban dieten, daarna het tooneel van bloedige veldslagen, en waar ook het laatste bedrijf van Frankrijk's tweede keizerrijk werd afgespeeld, dat land met zijn rijke afwisseling van natuurschoon, met zijn indrukwek kende, schilderachtige rotspartijen, zijn lachende val leien, bruisende bergstroomen, boschrijke rivieroevers en romantisch gelegen steden, daarheen zullen wij onze abonné's leiden. Hoe groot ook het leed was, dat in de Ardennen bij den laatsten oorlog werd wedervaren, de bewoner is bijzonder welwillend gestemd tegenover den vreem deling. Van Luik uit zal onze eigenlijk toch door de Arden nen plaats vinden, waarop wij in ons volgend num mer terugkomen. Wij verwijzen naar ons nummer van 25 Juni voor het volledige programma en herinneren onze lezeressen en lezers aan den prijs van deze populaire reis, zijnde 37.50. Wij verzoeken onze abonné's vooral niet te wachten tot het uiterste en deelen nog eens uitdrukkelijk mede, dat uiterlijk 23 Juli de deelname gesloten wordt. Raadsvergaderziekte; over een das voor de S. D. A. P, en over een meevallertje voor telefoonbezitters; de stormramp-collecte; onze be langstelling in de mossel. De Goessche gemeenteraad lijdt al een maand lang aan een hevige vergaderziekte. In 4 weken tijds kwam dit college driemaal bijeen en het mooiste is, dat geen der drie verwerkte agenda's belangrijk genoeg geacht kan worden om er één flinke zitting aan te besteden. Gelukkig maar, dat onlangs het presentiegeld voor de vroede vaderen weer werd ingevoerd, anders zouden ze hier beklaagt moeten worden. In de jongste zitting kwamen slechts twee voorstellen aan de orde, die het vermelden waard zijn: de benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur en het voorstel van B. en 1 Juli was het 100 jaar dat de firma Van Oosten, de te Ierseke bekende oude bakkerszaak gedreven had. 1 Juli 1827 werd Cornelis Corneliszoon van Oosten eigenaar. In 1872 ging ze over op zijn zoon Marinus van Oosten; terwijl ze sinds 1910 in han den is van Joost van Oosten. Honderd jaar aaneen aan dezelfde familie, dat is wel vermeldenswaard! En gaarne wilden Van Oosten en vrouw dan ook even poseeren vóór hun heel oude woning. W. om subsidie te verleenen ten behoeve van een 24- urigen telefoondienst. De S. D. A. P., die al jaren aast op een lidmaatschap in het B. A., werd wederom teleurgesteld. Dit is zuur, vooral omdat de partij den kous op den kop aan zich zelf te danken had. Na de eerste stemming bleek herstemming noodig. Alvorens daartoe werd overgegaan, begin het soc. democratische raadslid, de heer Crucq (die al met één voet in het B. A. stond), de groote tactische fout, reclame te ma ken voor de benoeming van den heer Overhoff, voor zitter der S. D. A. P. te Goes (deze is geen lid van den raad). De weinig kiesche aanbeveling had het resultaat dat de heer Crucq bij stemming niet de ver wachte meerderheid verkreeg. Het B. A. werd aan gevuld met een burgerlijke vertegenwoordiger. Over

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2