DE KALEriDEP DEP MOORDCROEP m ONS ZEELA.ND Overzicht van het verleden Donderdag gehouden sportieest te Kapelle. het tweede vermeldenswaardige punt der raadsagenda heb ik onlangs reeds een en ander geschreven, en gezegd, dat in dit geval het particulier belang met het algemeen belang werd verward. Een gedeelte van den raad was deze meening eveneens toegedaan. Vooral de heer Van Poelgeest (door z'n juisten kijk op diverse zaken het geweten van B. en W.) laakte in een scherp en soms sterk ironisch betoog deze begripsverwarring. Ook mr. Goedbloed zette op knappe wijze het verschil tusschen particulier- en algemeen-belang uiteen. Het mocht evenwel niet baten. B. en W. kregen met een kleine meerderheid hun voorstel er door. Spoedig zal iedere telefoon-bezitter in de ganzenstad dus in nachtelijke uren, ten zijnen behoeve, op kosten van het belastingbetalend publiek de buitenwereld kunnen bereiken. X Ook in ons gewest is met prachtigen ijver gecollec teerd voor de slachtoffers van de jongste stormramp. De bladen bevatten iederen dag enkele resultaten van dit beroep op de liefdadigheid. Cijfers zijn vervelend, vooral veel cijfers en daarom zal ik de opbrengsten in de diverse dorpen niet overnemen. Het viel echter op, dat zelfs in de kleinste plaats nog over de honderd guldens ingezameld is. De algemeene indruk was, dat ons gewest gul in de beurs getast heeft, en dat de Bevelanders in heel mooie cijfers hun medelijden met de getroffen Nederlanders uitdrukten. Den milden gevers en de nijvere collectanten hiervoor hulde. Zoo als bekend, zal een gedeelte van de opbrengst aan de bezochte provincie-gewesten in Zeeuwsch-Vlaanderen worden afgestaan. X Waaraan hij het verdiend heeft weet ik niet, maar een feit is het, dat de mossel midden in de belang stelling der Zeeuwen staat. Als we het niet reeds zeker wisten zouden we kunnen vermoeden, dat het hem minder goed gaat. Tegenslag verkrijgt immers altijd eerder de interesse dan voorspoed. Evenals op tal van andere plaatsen is onlangs in Ierseke over de toestanden in het mosselbedrijf van gedachten ge wisseld. In deze bijeenkomst werd aangedrongen op aansluiting bij de vereeniging van Zeeuwsche mossel kweekers, die beter dan een particulier dat vermag, de belangen der kweekers kan behartigen. Nagenoeg alle mosselkweekers in het Bevelandsche visschersdorp sSBsmutÊB „Vios" uit Middelburg won verleden Zaterdag te Goes van „Elto" met 42, sloten zich aan, zoodat de vergadering een goed ge slaagde genoemd mag worden. 't Is te hopen, dat dit initiatief aan de terugkeer der welvaart in een voornamen tak van de Zeeuwsche be drijven zal bijdragen. A. M. D. De verbinding met Westenschou- wen verbeterd; het kerkgebouw te Burgh hersteld; België lust onze mosselen; belangstelling in bijen teelt; op naar Zierikzee. Om onze mooie duinstreek in Westenschouwen in het hartje van het warme seizoen als het dit jaar nog warm wordt te bezoeken, heeft de R. T. M. een gunstige, snelle en goedkoope reisgelegenheid ge organiseerd, vooral voor de bewoners van West- Brabant, Tholen en St. Philipsland, die uit den aard der zaak en tengevolge van den langen afstand, die streek, zoo rijk aan natuurschoon, nog niet ten volle waardeeren. Onbekend maakt onbemind, maar we ver trouwen, dat, wanneer bedoelde bewoners eenmaal deze tocht gemaakt hebben, de verleiding niet zullen kunnen weerstaan een volgend jaar of mogelijk dit sei zoen al, dat bezoek te herhalen. Duin en strand zijn daar werkelijk prachtig, terwijl het nieuwe hotel „Zee- lust" volop de gelegenheid biedt voor een rustig en aangenaam zitje op de veranda, van waar men een mooi uitzicht heeft. X Men zal zich ongetwijfeld herinneren, dat nu weer al een paar jaar geleden het fraaie kerkge bouw te Burgh door onvoorzichtigheid een prooi der vlammen werd en veel schoons uit vroeger eeuw ver loren ging of danig werd verminkt, door het al ver woestend element. Maar de inwoners van Burgh za ten niet stil en reeds kon na verloop van tijd het

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3