ONS ZEELAND 15 Zooals men elders lezen kan, heeft Zeeland bezoek gehad van de Indische militairen, die naar Holland kwamen cm het stoffelijk overschot van hun grooten generaal Van Heutz bij te zetten. Te Middelburg werd van de Indische helden, van hun gastheeren, de leiders van den vrijwilligen motordienst en van enkele te Middelburg vertoevende oud-Indische geridderde gedienden, een foto gemaakt. In „Ons Zeeland" mocht deze hulde aan de dapperen uit de Oost niet ontbreken. Bang waren ze niet voor de bruine mannen, deze Zeeuwsche zusjes. Wat zullen de Indiërs een aar dige indrukken uit Zeeland meegenomen hebben. oude belevenissen oprakelden, kwam steeds de her innering boven aan dat ééne onverklaarbare geval, waarvoor wij nooit een oplossing hadden kunnen vinden. Daarom besloten wij het volgend jaar weer naar Frankrijk te gaan, in de hoop, dat onze nieuws gierigheid ditmaal bevredigd zou worden. Wij waren nu van den plaatselijken toestand voldoende op de hoogte om met overleg te werk te gaan en hadden ons vast voorgenomen niets onbeproefd te laten om het geheim van ,,Le Boeuf Noir" te ontsluieren. „Le Boeuf Noir" is een oude herberg in de onmid dellijke nabijheid van de Fransch-Spaansche grens en is 's zomers het pied-a-terre voor de toeristen, die de Pyreneën intrekken. Sinds menschenheugenis heeft dat oude huis op die plek gestaan en het eigenaardigste is wel, dat, op twee uitzonderingen na, het altijd 't eigen dom is geweest van een vrouw! Toen wij iemand hier over ondervroegen, hoorden we, dat tweemaal een man de zaak had overgenomen, maar beide keeren was de eigenaar een maand na zijn komst onder geheimzinnige

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 15