ONS ZEELAND Een kleine bekentenis, die we met schroom doen. Met schroom.... omdat het ,,Ons Zeeland" zelve betreft. N.l. de verzekering, dat we zooveel genoegen aan de torenprijsvraag hebben beleefd. Zooals gezegd: van diverse zijden ontvingen we blijken van intense interesse in de prijsvraag en de sympathie-verzekeringen met het toren-idee waren niet van de lucht. Ieder plan slaagt of valt, hoe het opgenomen wordt komt men eerst te weten als het onherroepelijk aan de publieke meening is prijs gegeven. Van hoeveel gewicht deze opinie voor een weekblad is, dat zijn bestaansrecht aan de algemeene meening ontleent, zullen we hier wel niet nader behoeven te omschrijven. We willen ook niet verder in gaan op deze zijde van de sympathie, welke onze prijsvraag gewerd. Een ieder kan en mag er het zijne van denken. Aan de kwestie zit evenwel nog een tweede kant. Hier over een enkel woord. Dank zij de torenprijsvraag is het contact tusschen onze abonné's en ons verstevigd, zijn nieuwe banden gevlochten en reeds bestaande nauwer aangehaald. De afstand tusschen ,,Ons Zeeland" en het groeiende aantal abonné's is kleiner geworden. Reeds uit dit oogpunt alleen waren we gerechtigd ge weest te verzekeren, dat we veel genoegen aan de prijs vraag beleefden. Na deze inleiding willen we tot de feiten komen. Maandagmiddag heeft in onze bureaux, ten overstaan van notaris Hioolen te Middelburg, en in tegenwoordig heid van enkele abonné's, de loting tusschen de 20 goede oplossers plaats gevonden, en zijn de overige 90 prijswin naars aangewezen. Daar er heel wat meer inzendingen dan prijzen waren, konden vele deelnemers niet voor een prijs in aanmer king komen, terwijl op het nippertje enkelen door loting moesten afvallen uit een aantal inzendingen, die even veel fouten vertoonden. Voor dezen geldt de opwekking: ,,Een volgende keer zullen ,,wij" gelukkiger zijn". De volgorde dan van de prijswinnaars is als volgt: Alle torens goed: le prijs Mevr. W. Verhage-Adriaanse, Middelburg. 2e A. W. van de Vaate, Vlissingen. 3e W. E. Coumou, Middelburg. 4e Frans Rothuizen, Goes. 5e E. van der Zee, Goes. 6e Jac. Rouw, Goes. 7e Mej. T. van Berk, Goes. 8e A. de Beste, Middelburg. 9e P. Kriger, Bruinisse, 10e C. L. de Jonge, Nieuwerkerk (Zeeland) 11e J. F. van Rosevelt, Schoondijke 12e Mej. W. de Gelleke, Goes, 13e A. Petiet, Middelburg. 14e P. Mulder, Goes. 15e J. M. Scheffer, Goes. 16e J. J. Julianus, Middelburg. 17e W. J. Akkerman, Middelburg. 18e J. van Westen, Goes. 19e P. van Loo, Driewegen. 20e H. J. Kruyder, Middelburg. 1 fout: 21e prijs P. J, van den Dries, Goes. 22e Abr. Mulder, Middelburg. 23e Gez. van Leeuwe, Breskens. 24e Mej. S. S. Domenie, Middelburg. 25e A. Mol, Stampersgat (N.-Br.) 26e Abr. Olijslager Pz., Meliskerke. 27e I. C. J. Catsman, Brouwershaven. 28e Anth. Spruyt, Meliskerke. 29e B. F. te Roller, Middelburg. 30e A. André de Vos, Goes. 31e E. Kliippelberg, 't Zand bij Middelburg 32e H. Mulder, Middelburg. 33e J. Tevel, Middelburg. 34e P. Breugelmans, Goes. 35e A. van Wijk, Vlissingen, 36e A. C. de Korte-Siegers, Middelburg. 37e E. D. Mollet, Driewegen bij Biervliet. 38e M. Goedhart, Goes. Met 2 fouten: 39e prijs J. J. Westerweel, Goes. 40e G. L. Groenendijk, Goes. 41e A. van Male, Oostburg. 42e Mevr. A. D. Kaan, Middelburg. 43e C. J. van Meten, Middelburg. 44e D. Kaan, Middelburg. Met 3 fouten: 45e prijs Mevr. Hondelink, Krabbendijke. 46e Jacobus Munter, Meliskerke. 47e A. A. C. Rademaker-v. d. Perel, Meliskerke. 48e Mevr. Wed. C. J. Kostense, Kruiningen. 49e J. de Jonge Mz., Ellewoutsdijk. 50e Th. I. Hage, Middelburg. 51e J. M. de Nooijer, Krabbendijke. 52e P. Cornelissen, Kapelle bij Goes. Met 4 fouten: 53e prijs J. B. V. M. van Velsen, Soerabaia (N. 0,-1.) 54e B. J. van Laere, Haarlem. 55e A. van Velsen, 's-Gravenhage. 56e A. G. Kruythof, 0. Souburg. 57e J. Schipper, Ellewoutsdijk, 58e H. de Priester, Borssele. 59e M. B. Slabbekoorn, Nieuwdorp. Met 5 fouten: 60e prijs Pieter Boone, Nieuwdorp. 61e J. C. Julianus, Middelburg. 62e M. Smallegange, Ellewoutsdijk 63e J. F. C. de Jager, Vlissingen. 64e M. Goossens, Middelburg. 65e N. A. van Gorkum, Oegstgeest. 66e M. P. Kramer, Middelburg. 67e Jac. P. Maljers, Middelburg. 68e J. A. Pieters Jr., Middelburg. 69e H. C. A, de Rijk, Middelburg. 70e J. Versluys Sr., Serooskerke (W.) 71e J. Jansen, Grijpskerke. 72e Wed. J. Eggermont, Hulst. 73e Chr. S. van Gemerden, Driebergen, 74e- F. P. Baljeu, Middelburg. 75e Mevr. Dr. J. Nieuwenhuyse, Kruiningen. 76e J. A. de Ligny, Serooskerke (W.) 77e H. M. J. Hoogesteger, Middelburg Met 6 fouten: 78e prijs C. D. M, Akkerman, Roosendaal (N.-Br.) 79e P. J. Cornells, Ritthem. 80e J. J. de Klerk, Middelburg. 81e Jaca. M. C. Baljeu, Koudekerke. 82e J. Eyken-Sluyters, Ellewoutsdijk. 83e W. Sietema, Middelburg. 84e J. de Konink, Molenaarsgraaf. 85e A. Verhage, Kruiningen. 86e M. van der Hooft, Middelburg. 87e M. J. van Wijck, Purmerend.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 18