GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland Onze Populaire Zomerreis. 1M TWEEDE JAARGANG No. 29 16 JULI 1927 Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a 0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs ƒ1.25, Buitenland ƒ1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs ƒ0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Voor onze novelle „Harten Vrouw" zijn fraaie linnen stempelbandjes verkrijgbaar bij de Firma Gebrs. Ritter, Nieuwe Molstraat 26, Den Haag, tegen den prijs van f 0.75 franco per post. Van Brussel uit gaat onze autotocht over Leuven, St. Truiden naar Luik. Leuven wordt vluchtig bezich tigd en vooral wordt de aandacht geschonken aan het stadhuis, de nieuwe bibliotheek en eenige merkwaardige monumentale gebouwen. Vervolgens gaat de tocht langs heuvelen en dalen om even uit te stappen bij het fort Loneiz, vlak voor Luik, alwaar een monument opgericht is geworden ter nagedachtenis van de gevallenen voor de stad Luik. Vervolgens bereiken wij Luik. De hoofdstad van de gelijknamige Belgische provincie, is na Brussel en Ant werpen de grootste stad van België en vormt het mid delpunt van een zeer belangrijk industriegebied. Zij ligt in het dal der Maas waar deze de Ourthe opneemt, ten deele op de helling van een berg, die de Citadel St. Walburge draagt. De grootste helft der oude stad ligt op den linker Maas-oever, terwijl de arbeiderswijken aan den rechter oever zijn, welke beide stadsdeelen door vijf bruggen en een spoorwegbrug zijn verbonden. De mooiste brug is de Pont de Fragnée, in wier nabijheid een gedenk- teeken ter eere van den electricien Gramme staat. Na de normaliseering van de Maas is Luik een der mooiste Belgische steden geworden. Nieuwe stads wijken zijn verrezen en ook het oude gedeelte is ver fraaid. Van de pleinen noemen wij: het St. Lambertus- plein, het Marktplein, de Place de la République fran- <;aise met het bronzen standbeeld van Gretny, het plein der Universiteit met het standbeeld van den geoloog André Dumont, het Pare d'Avroy met terrassen en vier dierengroepen. Tusschen dit park en den boulevard d'Avroy staat het ruiterstandbeeld van Karei de Groote en aan de andere zijde van het park een monument van Rogier en de omwenteling van 1830. Het mooiste openbare gebouw is het Paleis van Justitie dateerende uit de XVIe eeuw en de vroegere residentie der prins bisschoppen. Een gedeelte van dit gebouw dient tot woning van den gouverneur en het provinciaal bestuur. Verder noemen wij het stadhuis, het nieuwe Conser vatorium voor muziek; het huis Curtius en de in renais sance stijl gebouwde Universiteit. Bij een rondwan deling door de oude stad herinneren enkele oude huizen nog aan de welvaart van vroegere eeuwen en de mooie kaden geven aan de plaats een schilderachtig aanzien. Van Luik gaat onze reis naar Spa. Wij bewegen ons dan in de Ardennen, langs de rivier Ie Vesdre. Hier zijn de heuvelen steenachtig en doen wij verschillende steengroeven aan, om langs schitterende wegen Spa te bereiken. Nog slechts veertien dagen scheiden ons van onze zomerreis. Uit verschillende deelen van ons land be reiken ons berichten van abonné's die zich wenschen aan te sluiten. Wij verzoeken met aandrang niet tot het uiterste te wachten, daar de 23ste Juli de toelating tot deelname wordt gesloten. De prijs 37.50 is zeker in het bereik van velen en de tocht zal zeker onvergetelijk blijven. Wij vertrouwen dan ook dat tal van lezeressen en lezers zich bij ons zullen aansluiten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1