DEBEVELAHD5CH Sluit een V.O.V. ><S" Pensioenen van f 3.f 20.- per week 2 ONS ZEELAND Een bezoek aan Zeeland, dat ten leste ontdekt werd; hoe onze we gen zullen worden; een attractie voor bezitters van auto's en mo toren. Het is een verheugend feit, dat men in Holland heel wat meer dan vroeger aan Zeeland denkt, als er vreemdelingen komen, die indrukken van ons land willen verzamelen. De schoonheid van onze pro vincie en de roem van hare merkwaardigheden is ten slotte ook tot boven den Moerdijk doorgedrongen. Dit viel weer eens af te leiden van het bezoek der Indische militairen aan Zeeland, dat Woensdag en Donderdag plaats vond. De oude Inlandsche vechtjassen, naar Nederland overgekomen om de bijzetting van het stof felijk overschot van generaal van Heutz op te luiste ren, werden in Rilland opgewacht door de af deeling Zeeland van den vrijwilligen motordienst. In de auto's van de vrijwilligers reden de Oosterlingen naar Goes, waar het befaamde oorlogsmuseum van den heer Wil ton van Reede werd bezichtigd. In den avond tufte men naar Middelburg. Overal waar de heldenstoet passeerde, trokken de bruine mannen in hun licht groene uniformen de aandacht. Velen zullen door het zien van deze helden een tikje nader gebracht zijn bij het verre Insulinde, dat voor de meesten onzer nog iets onwezenlijks heeft. Men behoefde het troepje slechts even te naderen of onze grootsche Indische geschiedenis herleefde. Het zou wel goed zijn als dergelijke bezoeken ieder jaar herhaald werden. De interesse voor Indië zou er door toe nemen. En vermeerdering van belangstelling in de Oost kan in deze dagen geen kwaad. X Eindelijk is er dan een en ander bekend geworden van het wegenplan, dat in het komende jaar, dank zij het wegenfonds, in onze provincie uitgevoerd kan worden. Eerstens zal de verbinding met Brabant, de erbarmelijke weg der zuchten, onder handen worden genomen. Daarvan zijn reeds aanzienlijke gedeelten van het traject MiddelburgKapelle verbeterd. Voor dit rijks- gedeelte is het, blijkens de aanteekeningen op den tabel in de Staatscourant, de bedoeling de klinkerbe strating te behouden, maar de breedte die nu 3.5 tot 5. is, te brengen op 5 a 5.50 M. en het rijwielpad van 1 a 2 M. te brengen op 2 M. Aan dezen weg komen in Zuid-Beveland drie zij takken: een van 's Heer Arendskerke naar het Wol- phaartsdijksche Veer, een van Goes naar Hoedekens- kerke; en een van Vlake naar Hansweert. Van deze zijtakken worden geen bijzonderheden over den aard der verbetering gemeld, behalve bij den weg van Vlake, die nu een grindweg van plm. 3.54 DE Pensloenverxekering voor meer en minder gegoeden, voor oud en Jong De Staat waarborgt alle uitkeeringen M. is en die zal worden een weg van geasfalteerd steenslag van 5 M. met ook nog een rijwielpad van 1.50 Meter. Blijkens deze mededeelingen zal de hoofdader door Zeeland aan behoorlijke eischen voldoen. Het vreem- delingenbezoek aan onze provincie zal door goede wegen winnen. X In het kort deelde ik reeds mede, dat in de te Goes te organiseeren tentoonstellingsweek een rondrit door automobielen en motorrijders gehouden zal worden. Hieromtrent verschenen dezer dagen nadere gegevens: De tocht wordt Vrijdag 29 Juli gehouden, en is ge splitst in twee gedeelten: a. ochtendtoer door Walcheren; b. middagtoer door Zuid-Beveland. Begin en eindpunt van beide is Goes. Na den tocht door Walcheren zal de gelegenheid worden opengesteld zich te vereenigen aan een ge meenschappelijke Bevelandsche koffietafel in „Het Schuttershof" te Goes, waar ook de tentoonstelling gehouden wordt. Na den tocht door Zuid-Beveland kan men gaan dineeren in diverse hotels te Goes. Om 8 uur volgt dan in den tuin van het Schutters hof de opvoering van het openluchtspel „Jozef in Dothan" door „Het Schouwtooneel" uit Amsterdam. (Bij ongunstig weer in de Schouwburgzaal). Het doel van deze tochten is, om de bewoners van Zeeland en de vreemdelingen meer bekend te maken met de pracht van mooi Zeeland en tegelijk het toe risme te bevorderen, terwijl deze tochten niet het karakter zullen dragen van een snelheidswedstrijd. Ieder deelnemer is vrij om den tijd voor de af te leg gen route zelf te bepalen. Aan den rit kunnen ook gezelschappen en families in gehuurde wagens deelnemen. A. M. D. De uitzondering van heden is de regel van morgen. De lafaard ziet wat hij vreest; de moedige datgene wat hij hoopt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2