Transvalia Rijwielen CP WALÜIEPÈl Belangrijke Prijsverlaging DE BESTE ONS ZEELAND 7 SEIZOEN 1927 Brengen slechts één kwaliteit in den Handel HEERENRIJWIEL met vrijwiel, handrem, •m m kettingkast en Transvalia Supra-banden f 74.""-- DAMESRIJWIEL dito uitstelling f 77. Overal verkrijgbaar bij de bekende Agenten. met een reveille door het Vrijwillige Marine-muziek gezelschap dat was aangekommen met Hr. Ms. Marine vaartuig Balder". Op het Havenplein stelden zich vervolgens de manschappen van de Landstormafdee- ling Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Filipsland met het Korps Motordienst, en had de overhandiging plaats van de afdeelingsvlag aan den Bijz. Vrijw. Landstorm afd. Schouwen-Duiveland. Om 11.45 uur werden autoriteiten van verschillende militaire en gewestelijke landstormafdeelingen op het stadhuis officieel ontvangen door het gemeentebestuur, waarna op het Havenplein door pl.m. 1100 kinderen onder begeleiding der muziek, liederen gezongen werden. Om 12 uur arriveerden een tweetal watervliegtuigen, de W 61 en W 66, die in de haven ten aanschouwe van duizenden neerstreken en later luchtevoluties uit voerden. Des middags hadden behendigheidswedstrijden voor automobielen en motoren plaats, opgeluisterd door muziek, gevolgd door Provinciale Rei (Klompendans) uitgevoerd door adspirant-leden van de Gymnastiek- vereeniging ,,01ympia". Dit nummer trok aller aan dacht en werd door de jeugdige deelneemsters in hare mooie costumes prachtig uitgevoerd. De vaandeloptocht, waaraan pl.m. 800 personen deelnamen en waartusschen zich 6 muziekkorpsen be vonden, leverde met de mooie vaandels, die schitterden in het zonlicht, een grootsch gezicht. Om 6 uur had in hotel Van Oppen een diner plaats, w.o. mede aanzaten de heeren Duymaer van Twist, voorzitter van de Nat. Landstorm-commissie, mmajoor D. J. Gorter, verbands-comm. Bijz. Vrijwillige Land storm verbond Zeeland, luit.-kol. Wynandts, korps comm. motordienst. Om half negen trok het boegsprietloopen over de Oude Haven veel kijklustigen. Te 10 uur had de taptoe door het Marine-gezelschap plaats, terwijl het feest om 11.15 u. besloten werd door een fakkeloptocht, waarachter zich honderden schaarden. Het feest werd daarna nog tot laat in den nacht voortgezet in de danslokalen, waar een uitbundige stemming heerschte. De vreugdekreet „Tobus" was niet van de lucht. Voor de Noordgroep is het Vrijdag een amusante dag geweest. Over een kale ontvangst; waar blijven de feestelijkheden geduren de de landbouwtentoonstelling; is de Middelburgsche brandweer in orde; de wegenverbetering; over Indische militairen en over Zoute- lande. Het treft wel eigenaardig: enkele weken geleden noemde ik enkele feesten, die de Middelburgers dit jaar, dank zij de vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" te goed hebben, terwijl ik bij een andere ge legenheid het verschijnsel signaleerde, dat stedelin gen dikwijls met zekere minachting op de „boertjes van buiten" neerzien. Ik waag het, tusschen het een en het ander verband te leggen, nu ik hoor, dat tijdens de landbouwtentoonstelling van 21 Juli, door Middel burg voor niet één feestelijkheid zal worden gezorgd. Bovenstaand groepje dames-leden van „Medio- burgum" te Middelburg kwam te Ostende in een internationalen wedstrijd uit, Onder leiding van den wakkeren directeur, den heer Christ. J, Mazure, behaalden de dames den derden prijs met eigen gekozen oefeningen, een 6e prijs voor rhythmische dansen en een 7e prijs voor ballet-dansen. Dit is toch wel heel kaal. Dan kwam Axel vorig jaar anders voor den dag. Daar toonde men het groote belang, dat een provinciestadje bij den landbouw heeft, te beseffen. Het was daar een feestweek van belang en de burgerij toonde van harte mee te leven met de hoogdagen, die de landbouw doormaakte. In Middelburg zal het ongetwijfeld op 20 en 21 Juli buitengewoon druk zijn. De caféhouders, de banket en broodbakkers, de sigaren- en tal van andere winke liers, zullen er, als 't weer meewerkt, een mooi slaatje

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 7