EUW5CH VIMMEN Corns. Henning WLL Ateliers voor Moderne Fotografie Aardige Kinderopnamen - Mooie Bruidsfoto's Foto's in Boerencostuum ONS ZEELAND 9 i- Ons „enthousiasme" voor de wa terleiding; wantrouwen gezaaid, doch niet afgeschrokken; over ac tie in enkele organisaties. Het is waarlijk niet zonder reden, dat er zijn, die mismoedig zichzelf en anderen afvragen: zouden we in Zeeuwsch-Vlaanderen nog wel ooit een waterleiding krijgen. Het is een lange, bange lijdensweg geweest, eer de meerderheid der gemeentebesturen de schou ders onder dit werk wilde zetten. En nóg is er een vrij groote minderheid, die niet meedoet. Zoo geheel an ders dan in Tholen, waar alle gemeenten zijn aange sloten en in Zuid-Beveland, waar slechts één gemeente raad (die van Borsselen) in zijn weigerachtige houding is blijven volharden.] Maar nu het er op aankomt, voor de gemeentebe sturen om de contractueele verbintenissen uit te voe ren, nu er geld gestort en dus geleend moet worden, nu schrikken zelfs enkele gemeenteraden, die eerst a gezegd hebben, er voor terug om b te zeggen. Graauw en Koewacht wilden zelfs de toetreding ongedaan maken. Dat gaat natuurlijk niet meer. Maar men kan er wel uit opmaken, met welk een „enthou siasme" men hier momenteel voor de waterleiding vervuld is. In Terneuzen stuitte het voorstel van B. en W. om een geldleening aan te gaan, ook op verzet. Natuurlijk helpt dat alles niets. Wel kan de totstandkoming der Waterleiding er voor de zooveelste maal door vertraagd worden, In Terneuzens gemeenteraad zijn echter min-vriende- lijke dingen gezegd aan 't adres van den Raad van Toe zicht der Waterleiding Maatschappij. Zonder dat de pers namen noemde, werden enkele leden van dien Raad van vreemde dingen beticht. Ze zouden reisjes gemaakt hebben, waarvan ze de kosten volgens beschik king van den Minister niet in rekening mochten brengen, ze zouden reeds eigenmachtig buizen in 't buitenland gekocht hebben, enz. Naar aanleiding van deze beweringen is heel wat on aangenaams over de heeren gezegd. Zelfs een blad als de N. Rott. Crt. wijdde er een artikel aan. Zoo is weer leelijk wantrouwen tegen de Waterleiding Mij. gezaaid. Geen wonder, dat de voorzitter van bedoelden Raad van Toezicht tegen deze ten laste leggingen opkwam. In een breed, nu en dan scherp artikel heeft hij zich en zijn mede-leden verdedigd. Volgens hem is er bij de geheele Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding niets, wat het daglicht niet mag zien. Er zijn geen buizen gekocht of in voorkoop. Van een met-goedkeuren van onkosten door den Minister is nooit sprake geweest. Toch schijnen de betrokken gemeentebesturen nog niet bevredigd. Binnenkort zal een vergadering plaats vinden, waarop alle Raadsleden der betrokken gemeen- Markt C 14 MIDDELBURG Badhuisstraat 63 VLISSINGEN De aardigste herinnering aan Uw verblijf in Zeeland. ten zullen worden uitgenoodigd. Ook zullen de Raad van Beheer en van Toezicht worden gevraagd. Op die vergadering moet dan de toestand eens klaar en duide lijk onder 't oog worden gezien in verband met allerlei loopende geruchten. Het is te hopen, dat die vergadering spoedig wordt gehouden, want het is wel te voorzien, dat de meeste gemeenteraden, die nog niet besloten hebben tot het aangaan der geldleening, daarmee zullen wachten tot na die vergadering. En uitstel kan de zoo hoogst be langrijke zaak van den aanleg der waterleiding toch eigenlijk niet hebben. X De klompenmakers te Clinge en omliggende gemeen ten, hebben dezer dagen weer vergaderd. Definitief is nu opgericht de klompenmakerspatroonsvereeniging. Men acht organisatie in de eerste plaats noodig, om uit de malaise, waarin de klompenindustrie verkeert, te komen. Eerst als er een krachtige Bond is, die overal in ons land, waar klompenmakers wonen, zijn leden telt, kan er door het werken dier organisatie aandrang uit geoefend worden op Regeering en Staten-Generaal. X Ook onder de vlassers in Zeeuwsch-Vlaanderen komt meer actie en organisatie. Men wil zoo graag deze in dustrie, die eertijds aan zoovele arbeiders een bestaan gaf, weer doen opleven. Zonder hulp van de regeering zal het echter niet gaan, want het meeste vlas gaat naar het buitenland. Daarom is èn door den Vlassersbond te St. Jansteen èn door dien te Koewacht een motie aangenomen, waarin van de regeering gevraagd wordt: a. een subsidie van 50.per H.A. verbouwd vlas, teneinde de teelt van dit gewas aan te moedigen en b. een uitvoerrecht op het vlas van één cent per kilo. Het is in 't belang onzer streek te hopen, dat zoowel de klompenmakers als de vlassers vóór den a.s. winter resultaat op hun pogingen mogen zien, want anders voorzien wij, evenals in vorige winters, weer een werk loosheid op groote schaal. Zeeuwsch-Vlaanderen bij Nederland. Zeker. Maar dan moet men in Den Haag ook eens aan ons door werkloosheid geteisterd landje denken. X. Y. Z. Het beste gedeelte van ons geluk hier beneden is gemaakt van dat, 't welk wij anderen bereiden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 9