10 ONS ZEELAND niet algemeen, is het toch wel gewenscht, dat vooral onze jongelui goed op de hoogte met den stroom zijn. Daarom verdient het zeker toejuiching, dat de In specteur van het L. O. in de inspectie Ter Neuzen een cursus in electrotechniek voor Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren organiseert, te geven door den heer Ir. de Regt, electrotechnisch ingenieur te Terneuzen. De cursus, die te Axel gegeven zal worden, zal met September geopend worden. Het is de bedoeling in 't bijzonder ook de onder wijzers tot deelname op te wekken. Zijn zij behoor lijk op de hoogte, dan is te verwachten, dat ook de jeugd successievelijk wordt ingelicht omtrent het nut, maar ook de gevaren van electriciteit. X Het zal met de vergoeding van de schade, door tal van boeren in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen door hagel en storm geleden, wel in orde komen. Voor zoover de boeren verzekerd waren tegen deze schade, ont vangen ze een behoorlijk bedrag, naar billijkheid te schatten, terug. En voor zoover ze niet verzekerd waren, zullen ze door het Nationaal Steuncomité (waarin ook de Com missaris der Koningin in Zeeland zitting heeft) wor den schadeloos gesteld. Reeds thans terwijl nog niet bekend is, hoeveel er in totaal zal binnenkomen kan de verzekering worden gegeven, dat de slacht offers, voor zoover en naar mate zij daarvoor in aan merking komen, in de uit te keeren vergoeding zullen deelen. X De Aardenburgsche kwestie is, als de gepubliceerde berichten juist zijn, een eind dichter bij de oplossing gekomen. Ondanks alle verzekeringen en verklarin gen van R. K. zijde, wordt nu gemeld, dat deskundig schrift-onderzoek heeft aangetoond, dat het aanbren gen van de roode krassen en strepen, die vele stem biljetten ongeldig maakten, niet gelijktijdig heeft plaats gehad met het rood maken van het hokje door de kiezers. Tevens is duidelijk gebleken, dat het vlak, waarop het stembiljet lag, tijdens het invullen van het hokje een ander was, dan dat, waarop het biljet rustte, toen de krassen en strepen zijn aangebracht. Geen wonder, dat, nadat dit vast stond, het ge rechtelijk onderzoek wederom in vollen gang is ge bracht. De Justitie wil natuurlijk, nu eenmaal fraude is geconstateerd, ook weten, wie zich daaraan heeft schuldig gemaakt. Er begint dus eenig licht in deze onverkwikkelijke zaak te komen. Zooals het er nu uitziet, lijkt het wel hoogst onwaarschijnlijk, dat Ged. Staten hun goed keuring zullen en kunnen hechten aan de Raadsver kiezing te Aardenburg. X. Y. Z. Als de zon schijnt, neem het waar! Zoo ga je er tegenwoordig over denken. En daar de zon ons tegenwoordig bij voorkeur op Zondag in den steek laat, richt je je werk er al op in, om den eersten den besten weekschen dag, wan neer de koesterende zon je beschijnt, naar buiten te wippen. Zoo liet ik verleden week op een schitterenden dag alle periodieken en wat dies meer zij, naar den koekoek loopen, en fladderde er uit. Zandvoort. aan de zee! Deze badplaats, die zoo genoegelijk onder den rook van Amsterdam ligt, is bij uitstek geschikt om er nog gauw even heen te wippen. Dit is ook zoo prettig, op warme zomer-avonden, als ze er zijn, tenminste! Je verzet je diner-uur, bikt om vijf inplaats van zes, neemt gauw even een treintje of de electrische tram en binnen de drie kwartier zit je fijn aan het strand. Als het zoo eenige dagen gegoten heeft en alle dodden van jurken in de kast zijn blijven hangen, tot spijt van de bezitsters en er komt dan zoo'n stra lend zonne-dagje, dan is het strand plotseling een bloemenveld, dan beijveren alle vrouwkes zich om er op z'n poesmooist uit te zien. Ik zat genoegelijk in m'n badstoel, koesterde me in de zon, voelde me allerbehagelijkst. ,,Nou even kijken of ik aardige toiletjes zie," dacht ik, ,,voor m'n Zeeuwsche lezeressen wel aardig, dat ze weten zullen, hoe de Amsterdamsche zich voor Zandvoort kleedt." M'n stoel stond zóó, dat ik net de vaste cabines vóór d'Orange kon zien. De goed gesitueerde gasten maken hier graag ge bruik van, ze vinden het prettiger dan op een bad koetsje te moeten wachten. Van de trap van het hotel, die van het terras af direct naar zee voert, komen twee elegantjes aange trippeld. Even beschrijven hoe ze er uitzagen. Het blonde meiske had een robe van lichtblauwe Djersakasha met geplisseerde strook van de knie hoogte af. De taille recht toe recht aan, als een lange jumper, met srna.l ceintuur van iets donkerder tint Crêpe de Chine, waarvan ook het Russische hals boordje was en de voering van den langen mantel van Djersakasha. Een muis-grijze capeline met smal blauw-zijden lint om den bol, omsloot het teer-blonde kopje. De donkere vriendin had een crème flanellen robe aan, heel glad, een eenvoudig, met een ceintuur van vijf smalle zijden tresjes in knal-rood. Een flanellen marine-kraag, die als een lange lap van schouders tot rug-einde liep, was eveneens van knal-rood, had een breede bies van wit flanel, waarop drie rijen zijden tresjes gegarneerd waren. Een wit-vilten hoed met rood lint, een parasolletje van wit met roode bloemen voltooide dit gedurfd en aardig geheel. De elegantjes wandelden over het strand, of eigen lijk ze slenterden zoo'n beetje, zoo om den tijd te dooden tusschen déjeuner en bad. Na een tijdje zag ik ze verdwijnen in de aardige Vervolg op bladz. 12

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 10