60 ct. per half pond m\m EN POEDELS 12 ONS ZEELAND «BluLtiÉiMÉMIliAÉ BIGGELAAR'S KOFFIE /,(De Gouden J€oozn" Vacantiespiegeltje. BI6G&LAAQ-5 KOFFIE ftOQn VOOR BOOM KWALITEIT die zoeken f naap ietsfyns.' Av.o.BlGGELAAR S Cg ROOSENDAAL cabines, die zoo vroolijk in hun hei-groen en rood tegen strand en duinen afsteken. Ik houd ze in de gaten," dacht ik. Al heel gauw een vrouw van 1927 heeft niet zoo heel veel uit te doen kwamen ze weer te voor schijn. Blondje had een badmantel aan, eigenlijk een pa letot trois-quarts, van zwarte taffetas met geborduurde bloemen in witte zijde. De openvallende mantel liet een bad-costuum zien van zwarte zijden tricot met vest van witte zijde en wit smal ceintuurtje van peau de suède. Biunette had een badpak van beige zijden tricot, met streepen in drie verschillende tinten groen, waar ze een badmantel overheen droeg van tussor naturel, met groen zijden motieven. Heel toevallig ontmoette ik ze weer, toen ik 's mid dags om vijf uur m'n kopje thee ging verschalken bij Hotel Driehuizen, waar een strijkje is, dat m'n hart deugd doet. Ik genoot net van een kwijnend gespeelde Tango, toen het tweetal met een tikje teveel drukte naar binnen stevende en plaats nam aan een van de hoog opgeschoven breede ramen, van waaruit je de zee zoo heerlijk kunt zien. Blondje had een tailleur aan van shantung naturel, waarvan het rokje geplisseerd was en waarboven ze een vest-blouse droeg van zacht-rose gebloemde crêpe de Chine. Om het coquette hoedje van gehaakte raffia, was een sluier gelegd van dezelfde crêpe de Chine, waar van de vest-blouse was. Uit de nauw-sluitende mouw van de tailleur, die opzij vier knoopen had, hing guitig in twee lange pun ten het rose zakdoekje met den gebloemden rand, ook alweer heelemaal in harmonie met het geheel. Brunetje droeg een robe van witte foulard, met rood-zijden moezen. Een visschers-zakdoek was ge vouwen om den hals, hing in een punt op den rechter schouder en werd links afgesloten door een rood-tullen bloem. De zakdoek en de korte mouwtjes u weet wel, zulke nauwe kokertjes, die alleen den bovenarm bedekken, hadden een rand van roode zijde. Een grcote capeline van fijn wit stroo, met rood zijden band, stond alleraardigst bij deze flattante robe. Was het wonder, dat de donkere violist van het strijkje juist bij dit tafeltje zijn kweelend ,,ai, ai," streek en de smachtende toontjes uitzond naar de twee, die kwasi argeloos hun cocktail savoureerden? Ik vertel u in een andere babbel wat de avond me bracht. E. B. B. Juli is de maand der vrijheid van het werkende geslacht, vele Julidagen worden „ergens anders" doorgebracht. 't Zijn de gouden vreugdedagen voor de hoop van 't vaderland, blije, vrije schoolfestijnen in het bosch en aan het strand. Schooljuf krijgt verwarde haren, meester heeft een natte boord, naties t b.c.-bacillen worden op zoo'n dag vermoord. Op een fiets-op-afbetaling gaat de een de wereld in, en een Croesus in z'n D-trein, is nog niet zoo blij van zin. Op een wegberm tea-en heertjes in hun nieuw confectiepak, 'n stofbril-dame op 'n duo mompelt iets van kale. 'n Ruim gezegend echtpaar holt met kroost en koffers naar 't station, zóó snel, dat het nèt precies den juisten trein niet halen kon. De hotels dat zijn kazernes, werken op hun volle kracht, in de dining-, dance- en bedrooms, heerscht de luxe dag en nacht. Op de restaurant-terrassen waart de holle armoe rond, uitgestrekte bedelhandjes, 't woordje honger in den mond. De menu's a la franchise, zijn voor vele gasten Fransch, jongelui (en soms ook oude) maken vis a vis hun chance. De vacantie is een bezem, die de zorg, die velen plaagt, met een fikschen veeg der borstels tijdelijk de lucht in jaagt. WILLEM TELL II.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 12