GEBRi BOER, HET JOURNAAL VAN PHILEMON ZIJDEWIND ONS ZEELAND 13 (Gecondenseerd extract) 20 Juli. Naar tuinconcert van „Trommele Tam boers" geweest. Krachtige muziek. De deuken, die de instrumenten op het laatste concours ontvangen had den, er finaal uitgeblazen. De lindeboom, waaronder gespeeld werd, is gedeeltelijk ontbladerd. Onder het lievelings-nummer van het korps, wond de dirigent zich zoo in geestdrift op, dat hij voorover van zijn podium, in de bombardon schoot en de bombardonist, door den luchtdruk van zijn speeltuig, in de Turksche trcm geslingerd werd, wat een onverwacht, maar toch aardig effect gaf. Gedurende de pauze kleine oneenigheid met een dame in paarse zijde, doordat Jossie tegen haar tafel tje met consumptie gevallen was. Toen ze van schade vergoeding sprak, gaf Liesbeth het consigne: negeeren! Overigens prettige avond en gezellige drukte. Kon niet eens met een kellner afrekenen, hoewel ik toch tijdens het applaus, na het laatste nummer, met mijn vinger op het viltbordje onder mijn bierglas, om hem getikt heb. Weinig dienstijver onder het tegenwoordige personeel. 21 Juli. Beppie moest als penningmeesteresse van haar H. B. S.-clubje, vandaag noodzakelijk de kwar taal-nota's innen, maar na schooltijd begon het waar achtig juist te gieten. Daar Liesbeth vond, dat het geen weer was om een hond naar buiten te jagen, heb ik me maar met dat karweitje belast. Vanavond veel vertier in de stad. De jonge-burger- knapen-fluitvereeniging, wilde een serenade brengen aan het oud-lid, dr. Doorloop Jr., die den Prix de Boerhaave heeft gekregen, om zijn geelzucht-studie in China voort te zetten, doch dr. Doorloop Sr., die wat nerveus en kippig is, meende dat men de wetenschap uitfloot, waarna hij met een slang-op-de-waterleiding, als een fakir zijn stoep bedanste en het concert in een waterballet veranderde. 22 Juli. Spoedvergadering van het Oranje-comité. Als eenigst punt op de agenda stond het feit, dat deze week in het Geldersche een mol is gevangen met oranje-pels. Na langdurige discussies besloten het dier aan te koopen voor het te stichten museum. Eerst was er een tamelijke oppositie, maar de voorzitter wist die tenslotte tot zwijgen te brengen, toen hij er in een schitterende improvisatie op wees, dat men dit overtuigend bewijs, van de steeds dieper in onze landouwen doordringende liefde voor het Vorsten huis, niet mocht laten te niet gaan. Breeduitstra had succes met een amendement, om in het bekende „Oranje Boven" den nieuwen regel „En Oranje onder" te lasschen. 23 Juli. Historische tentoonstelling in Goes ge opend. Wilde er dolgraag heen, maar had geen invi tatie. Gelukkig gooide Sientje een keulsch potje stuk. Een der scherven met aarde bevuild en daarmee naar de expositie. Mompelde wat van het verdronken land van Reimerswaal en werd gefêteerd door zestien com missie-leden. Enthousiast over mijn bijdrage. Die werd voorzichtig in een vitrine gedeponeerd. Speciale bewaker aangesteld. Zcu 's avonds in de Lips-brand- kast worden gesloten (die scherf n.L). Foto er van gemaakt om op te zenden aan dr. Holwerda. Ze wil den mijn naam weten. Voelde me niets op m'n gemak. Wist er tusschen uit te knijpen. Zag later nog een in tieme kennis. Mijn borstrok, waarvan ze indertijd het waschnummer voor het jaartal aanzagen, lag bij de oer-ouderwetsche kleedingstukken; 't fabrieksmerk van Jansen en Tilanus uit Friezenveen, was er uit- ge-chlocrd. Opening zonder eere-wijn. Een burgemeester naast me, informeerde op kiesche wijze bij een commissie lid, naar het waarom van dit hiaat. Teergevoeligheid, zei die, in Goes was geen oude wijn geweest om op zoo'n historisch feest te schenken. Had best jongeren gelust. Schenk ons slechts een maal Uw vertrouwen. U zult er beslist geen spijt van hebben. Het meer dan 130-jarigbestaan van onze Firma is voor U toch een waardevolle garantie. Ten eerste kunt U met een proefneming hoege naamd niets verliezen, en ten tweede geven onze wijnen door hun renom mee en kwaliteit cachet aan Uw tafel. Wijnkboperij Opgericht 1795 VLAARDINGEN. Eenige Ned. Groothandel in Fransche, Portugee- sche, Spaansche en Oostenrijksche wijnen. 24 Juli. Om de kinderen aangenaam bezig te hou den een ineressante kunst-truc gedemonstreerd, welke ik laatst gezien heb op de soos. Op een wijnglas een dikke schijf kurk en op die kurk een geldstuk. De eisch: geldstuk in het wijnglas werken, zonder het aan te raken. Kinderen perplex. Wisten er geen raad voor. Toch betrekkelijk eenvoudig. Klap met 'n mes tegen de kurk; wet der zwaartekracht; geldstuk in het glas. Sloeg helaas mis en er zat nog wijn in. Lies beth riep om natte sponzen en sprak over incompleet glaswerk. Geen pudding. 25 Juli. Op aandringen van Breeduitstra, die mij welgezind is, eenige voorbereidingen getroffen voor de verkiezing van morgen. Sandwich-man gehuurd. Zal twee borden dragen met opschrift: „Recht door zee met Zydewind", voor drie kwartjes per uur. Kon niet eten vandaag. Was ik maar nooit aan die beweging begonnen. 26 Juli. Schrijf dit in het ziekenhuis. Een zuster houdt m'n hand vast. Kan dus niet vrijuit m'n ge voelens neerpennen. Volledigheidshalve zal ik in en- Pomerol SI. Em>10

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 13