KiMra 2 ONS ZEELAND *J:Wi ptr Een ioto van de organisatoren der tentoonstelling en van de genoodigden, die bij de opening tegenwoordig waren. oordeelkundige wijze zijn de voorwerpen gerangschikt, en alles is zeer duidelijk toegelicht, zoodat ook de leek niet voor groote moeilijkheden werd geplaatst. Een woord van hulde aan allen, die deze tentoonstel ling hielpen slagen is hier zeker op zijn plaats. We denken daarbij vooral aan de besturen van V. V. V. en „Nijtengo", aan mr. van Hattum uit Santpoort, die een pracht collectie inzond en bij de opening der ten toonstelling een interessante lezing hield over de be- teekenis der satisfactie, we denken ook aan de inzen ders, aan de bereidwilligheid van B. en W. van Goes, aan al de stille werkers, die met veel opoffering van tijd en met bewonderenswaardige accuratesse het ge zondene indeelden. Terwijl ik dit overzicht schrijf is nog niet bekend of de tentoonstelling financieel ge slaagd is. Daarentegen staat al vast, dat zij op ge schiedkundige motieven een onverdeeld succes genoot. Het is te hopen, dat deze tentoonstelling velen de oogen geopend heeft voor de historische schoonheden, die we in ons midden hebben, en dat zij aanleiding mag worden tot de stichting van een permanente ex positie van Bevelandsche oudheden in een behoorlijke omgeving, In het stadhuis te Goes bestaat een soort oudheidskamer, maar deze beantwoordt niet aan haar doel. Met smart wordt door de liefhebbers van mooie dingen uit de oudheid naar een goede inrichting uit gezien. Op de feesten, die aan de tentoonstelling verbonden waren, hoop ik nader terug te komen. X Heeft Goes door het bovenstaande in de pers de aandacht getrokken, de naam van de stad verscheen ook in de couranten in verband met een droevige kwestie. Na vaccinatie van plm. 90 kinderen werden er vier door een ziekte aangetast, waarvan twee zoo ernstig, dat de dood intrad. Door dit droevig gebeu ren, dat een gevolg is van de inenting tegen de pok ken, kwam natuurlijk de kwestie der verplichte vacci natie weer op het tapijt. Sommigen zijn de meening toegedaan, dat de oorzaak van de ziekte te wijten is aan het gebruik van minder goede entstof, anderen gelooven dat deze in orde was en dat de oorzaak ge zocht moet worden bij het toeval, dat ook in de me- dsche wetenschap nog een groote rol vervult. Blijkt het laatste juist, dan doet zich de vraag voor: mogen we onze kinderen aan een kleine kans tot sterven bloot stellen en weegt deze mogelijkheid op tegen het gevaar van de pokziekte, dat opnieuw opduikt als de verplichte vaccinatie wordt afgeschaft. Blijkt dat de entstof van een schadelijke samenstelling is geweest, dan vervalt deze vraag, maar dan kan geen verwijt scherp genoeg zijn om de bereiders van de vaccine te treffen. Een uitgebreid onderzoek is voor alles ge- wenscht. X De stad staat deze week dermate in het teeken van de belangstelling, dat het land erbij inschiet. Ge lukkig dus dat zich daar gedurende de jongste over zichtsperiode weinig belangrijke zaken voordeden. Daarom ook dit slot van het overzicht over Goes. Men heeft daar Apollo" uit Wissenkerke als gaste op de Groote Markt gehad. Apollo" kwam er n.l. onder leiding van den heer C. Flipse, een bekende in de Zeeuwsche muziekwereld, een concert geven. Er was veel belangstelling voor deze uitvoering, wat zeker wel verband hield met het feit, dat „Apollo"

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2