DE KALEDDEP DEP NOOPDGPDEP ONS ZEELAND 3 Het locaaltreintje door Zuid-Beveland, dat over diverse onbe waakte overwegen loopt, heelt voor de tweede maal een auto getorpedeerd. Thans gelukkig zender persoonlijke ongelukken. Wat er van het aangereden vehikel overbleef, doet bovenstaande opname goed uitkomen. een van de beste Zeeuwsche muziekgezelschappen is. In Goes is dit opnieuw bewezen. Ongetwijfeld zal men er het gezelschap uit Wissenkerke gaarne terug zien. Kan dit niet het begin worden van een „uit wisseling" van muziekgezelschappen op meer plaatsen? Een andere gebeurtenis op muziek-gebied was het 40-jarig jubileum van „Euphonia" te Goes, dat Vrijdag j.l. herdacht werd met een muzikale rondwandeling en concert door de zustervereenigingen „Hosanna" uit Goes en „Ons Genoegen" uit Kapelle. Gedurende de pauze recipieerde het jubileerende gezelschap en daar bij kwam tot uiting hoe in Goes „Euphonia" gewaar deerd wordt. A. M. D. Een fortuinlijke vangst; tentoon stelling in de huishoudschool; een gedenkwaardige dag voor Tholen; over een jubileum en over een tij delijke voorziening. Zoo nu en dan valt er op de Zeeuwsche stroomen voor den visscher wel eens een extra dubbeltje te verdienen, wanneer Neptunus hun iets in de netten werpt, dat niet tot den gewonen buit behoort. Dit ondervond onlangs de Thoolsche visschersboot Tho len 49, welke op de punt van de Zandkreek niet min der dan 147 z.g. „pijlstaarten" ving. Hiermede wordt zeer waarschijnlijk bedoeld de pijlstaartrog „trygon pastinaca", een soort rog, die zich van de gewone soor ten onderscheidt doordat van de stralen duidelijk ken bare borstvinnen zich voor den kop uitstrekken en de staart geen eigenlijke vinnen, maar een huidzoom draagt en bovendien een stekel met weerhaken bezit, welke als verdedigingsmiddel wordt gebruikt. De levers van dit dier worden op het oogenblik duur verkocht voor medicinale doeleinden. X Kort geleden had tegelijk met den eersten over gang naar een andeie klas, aan een der landbouw- huishoudkundige cursussen aan de Huishoudschool te Zierikzee, een tentoonstelling plaats van de verschil lende werkstukken, vervaardigd of behandeld door de leerlingen der diverse cui sussen. Met veel belangstel ling werd vooral door de dames-bezoeksters kennis genomen van het geëxposeerde in de theorielokalen en keuken. Met genoegen ken geconstateerd worden, dat den leerlingen veel is bijgebracht, dat hen later van groot nut zal blijken te zijn op de levensreis. X Maandag 18 Juli, des morgens 9 uur, had te Tholen een gebeurtenis plaats, die in de annalen der oude veste aan de Eendracht met duidelijke letters zal wor den opgeteekend. Op dien datum toch stak de bur gemeester dier gemeente, mr. A. J. van der Hoeven, de eerste spade in den grond, daarmede een begin makend voor het graafwerk, noodig voor de voorbe reidende werkzaamheden aan de Thoolsche brug, die er na veel gepraat en veel gehaspel dan toch eindelijk komt, het eiland verlossen zal uit zijn isolement en het beruchte pontje op non-activiteit zal stellen. De burgemeester hield bij deze gelegenheid een rede, waarin hij o.a. zijn vreugde uitte over het feit, dat van de aannemers, die hunne krachten aan het werk zullen geven, een inwoner van Tholen de eer te beurt valt, de eerste aannemer te zijn, die Tholen daadwerkelijk het eerste begin der overbrugging kan laten zien. Ver der wenschte Z.E.A. dat de resultaten van den arbeid, die in de komende maanden zal worden gepresteerd, zal mogen blijken te strekken tot bevordering van den bloei der gemeente Tholen. X Nu we toch over Tholen schrijven, moeten we meteen even het feit vastleggen, dat onlangs de heer J. Schot aldaar den dag herdacht, waarop hij voor 50 jaar in dienst trad bij de firma W. en L. J. Moel- ker, oesterhandelaren, aldaar. Een halve eeuw in dienst van één patroon of firma, ziedaar een gebeur tenis, die meer en meer tot de zeldzaamheden gaat behooren in dezen ongedurigen tijd. Maar zoo nu en dan hoort men nog van die oude getrouwen, die jaren lang hun beste krachten gegeven hebben aan de zaak waar ze als knaap in dienst traden en met voorbeelde- looze trouw en ijver de hun opgelegde taak vervulden. De heer Schot werd door een lid der Firma Moelker, het lid van de Prov. Staten, den heer W. Moelker, gecomplimenteerd, een geschenk onder couvert aan geboden en dank gezegd voor den betoonden ijver en de plichtsbetrachting, zooveel jaren aan de firma Moelker bewezen. Mede viel hem een koninklijke on derscheiding ten deel. X In afwachting van de nieuwe brug, die over de Nieuwe Haven buiten de Zuid-Havenpoort zal wor den gebouwd, is dezer dagen een eind verder een hulpvoetbrug over de haven gelegd, ten einde de be-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3