Veevoederfabriek „Zeeland" Zeelands Hoendermeel en ZeelandsOpfokvoerMerkv.p.z. EUWHïïvliAHIM WEE Telef. 162 - GOES - Telef. 162 Samengesteld volgens voorschrift van den heer Rijks- pluimveeteeltconsulent te 's Gravenhage ONS ZEELAND 7 Middelburg en Vlissingen zullen, naar het schijnt, ook hun abattoir-kwestie krijgen. Niet in dien zin, dat nog over het principe van een gemeentelijk slachthuis moet worden beslist. Maar hier zal de strijd voor namelijk loopen over de plaats, waar zulk een inrich ting zal verrijzen. Op het eind van het vorige jaar is door de gemeente besturen van Middelburg en Vlissingen gezamenlijk een commissie van drie deskundigen benoemd, die tot taak had rapport uit te brengen over de vraag in welke gemeente en op welke plaats het aanbeveling zou verdienen eventueel een centrale slachtplaats voor rekening van Midelburg en Vlissingen te stichten. Het is zeer zeker te prijzen, dat beide gemeente besturen althans op dit gebied trachten wilden econo misch te werken. Er was b.v. in den Vlissingschen gemeenteraad voor enkele maanden een meerderheid, die ten aanzien van de ziekenhuis kwestie toonde mot de economie liever niet te rekenen, iets, wat haar door den soc. democraat Berger toen terecht is ver weten. Toen het abattoir ter sprake kwam, wilde men toch niet direct de dwaasheid begaan, om, zonder vooraf gaande studie, maar onmiddellijk in beide steden een slachthuis te bouwen. Bovenbedoelde commissie werd in het leven geroepen en komt nu tot de conclusie, dat als meest geschikte plaats in aanmeiking komt een terrein aan den Nieuwen Vlissingschen weg, dicht bij Middelburg, tegenover de Coöp. Zuivelfabriek en gelegen op het grondgebied der gemeente Koudekerke. Ik kan me voorstellen, dat deze conclusie weinig naar den zin der Vlissingsche slagers zal zijn en dat ze wel zullen trachten dit voorstel van de baan te krijgen. Er zullen er ongetwijfeld velen buiten de commissie zijn, die zich als deskundigen opwerpen en veel betere terreinen weten aan te wijzen. Maar uit het breedvoerig rapport der commissie blijkt, dat zij niet minder dan van tien terreinen heeft overwogen, of zij voor het onderhavige doel in aanmerking kwa men en dat zij uitvoerig beredeneert, om welke rede nen het genoemde terrein de voorkeur verdient. Toch zal er hoogstwaarschijnlijk in de gemeenteraden van Middelburg en (vooral) van Vlissingen wel zwaar over dit rapport geboomd worden. v. d. A. Verbroederingsfeest in Hoek; over den tuinbouw en over export; elec- triciteit op school; schadevergoe ding en „Aardenburg". Hoek heeft zijn muziekfeest gehad, dat het viel op een der weinige zomersche dagen van dit jaar veel drukte in het dorp teweegbracht. Drie muziek gezelschappen trokken, om de beurt spelend, door het dorp en gaven daarna in de kiosk op de markt een concert, dat ongeveer een uur in beslag nam. Onder regelmatige controle der V. P. Z. VRAAGT UWEN LEVERANCIER Een talrijk publiek toonde zijn belangstelling. En van het Hoeksche publiek mag andere dorpen en steden tot een beschaming gezegd, dat het zich onder het spelen der verschillende nummers voor beeldig stil hield. Nadat aan de muzikanten van elders ververschin- gen waren aangeboden, werd door de voorzitters van de te gast geweest zijnde vereenigingen dank gebracht voor de bereide ontvangst. Het ligt in de bedoeling dergelijke „verbroederings feesten" ook te Zaamslag en te Axel te houden. Het gaat in ons Zeeuwsch-Vlaanderen over 't algemeen gemoedelijk en leutig toe! X Reeds vroeger schreef ik, dat het in Zeeuwsch- Vlaanderen meer en meer gaan moet in de richting van den tuinbouw. De landbouw biedt vooral hier, waar zooveel grootbedrijf bestaat en waar men in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zoo weinig aan wie den doet, aan betiekkelijk weinig arbeiders werk. Nu poogt men wel gelijk ik enkele weken geleden schreef overheidssteun te verkrijgen voor de vlas industrie, maar afgewacht moet, of dit lukken zal. In ieder geval verdient het uit economisch oogpunt de voorkeur, als men door verandering van bedrijfs vorm tracht de malaise te boven te komen. De tuin bouw vraagt meer arbeidskrachten dan de landbouw en is dus het middel tegen werkloosheid bij uit nemendheid. We zitten hier echter met de moeilijkheid van den export. Daarom zal zeker met blijdschap kennis zijn genomen van het bericht, dat de Prov. Stoomboot- dienst op de Wester-Schelde de tarieven voor vervoer van groenten en fruit zal verlagen. Daardoor is goed- kooper vervoer naar Vlissingen mogelijk. Kan nu ook nog bereikt worden, dat de Stoomvaart-Maatschappij „Zeeland" haar tarieven (die nog altijd hooger zijn dan die der Belgische booten) wat lager stelt, dan is het uitvoeren onzer tuinbouwproducten naar Enge land wat goedkooper geworden. Alle beetjes helpen! En dan maar weer verder in de richting van „meer tuinbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen!" X Hoewel de electriciteit in Zeeuwsch-Vlaanderen, vergeleken met andere streken in ons land, vrij duur is, en daardoor de aansluiting aan het net nog lang Vervolg op bladz. 10

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 7