60 et. per half pond BIGGELAAR'S KOFFIE //©e Gouden Jfoozn' 2 ONS ZEELAND zal bereiken. Er is een warm pleidooi voor de vrijheid van ons gewest geleverd. Bravo! In de najaarszitting zal de -beslissing over een en ander wel vallen, m.i. zal de P.Z.E.M. de handen van de middengroep aftrekken en deze voor zioh laten zorgen. In dit geval is de electriciteit al in 't zicht. Het wordt ook wel tijd. Hoe heeft men de P.Z.E.M. zoo lang kunnen vergunnen haar weinig practische tak- tiek te volgen! X Als dit overzicht verschijnt, behoort de historische tentoonstelling in Goes, die nog twee dagen verlengd is geworden, weer tot het verleden. Over de beteekenis van deze merkwaardige expositie en over haar weten schappelijk succes schreef ik reeds. Over het andere, de feesten en het financieele, dus thans een enkel woord. Dat de belangstelling van het groote publiek voor de tentoonstelling zóó groot was als door de onder nemers aanvankelijk vermoed werd, is niet aan te nemen. Over het algemeen was het bezoek slechts matig, en zeer zeker zou dit nog matiger geweest zijn als de feesten, ter gelegenheid van de tentoonstelling georganiseerd, niet een aansporing tot een kijkje in het Schuttershof waren geworden. Voor het meerendeel der gasten van het Schuttershof waren de feesten en dansen de attracties. Ongetwijfeld zouden nog heel wat meer menschen zich naar het tentoonstellingsterrein hebben opgemaakt, als het comité gebleven was bij het oorspronkelijke plan dat de opvoering van een histo risch feest inhield. Jammer genoeg, heeft men daarvan afgezien en Vondel's „Joseph in Dothan" ten tooneele doen brengen door een (zeer verdienstelijk) beroeps gezelschap. De algemeene klacht, ook wat het verdere van het feestprogramma betreft, is, dat men over het algemeen te weinig heeft gedacht aan „zeer trekkende" afleidingen. Gaarne geef ik toe, dat het laatste voor Goes moeilijk te vinden is, doch ik ben er tevens zeker van dat aan een afdoende oplossing nog niet getwijfeld behoeft te worden. Men laat in de ganzenstad over het algemeen alles te veel over dezelfde „schijven" loopen, waardoor zelden iets nieuws naar voren komt. Mis schien verlangt het publiek naar comité s van een andere samenstelling, naar idee's op andere zaken af gestemd van de in Goes algemeen bekende. Men zou het voor een volgende gelegenheid eens kunnen overwegen. X Men herinnert zich dat ik onlangs schreef over het voorgenomen bezoek der journalisten van bladen uit Noord- en Zuid-Beveland, dat ten doel had de lezers dier bladen op te wekken Zeeland te gaan zien. Dit bezoek heeft inmiddels plaats gevonden en in diverse couranten zijn flinke artikelen verschenen, die de schoonheid van Zeeland en de gulheid harer bewoners naar voren brengen, In aansluiting op deze pers-cam pagne worden thans tegen den kostenden prijs ad j 20. couponboekjes verstrekt. Tegen inwisseling der bons verkrijgt men: logies, diners, trein- en autotochten. Alen. kan de reis naar verkiezing verlengen. De boekjes zijn niet aan een bepaalden tijd gebonden. Ook is het mogelijk met den trein heen te gaan en met de boot terug. Voor hen, die bezwaar hebben tegen reizen op Zondag, is de gelegenhefd geschapen om het uitstapje midden in de week te maken. Het programma voor de Zeeland-touristen ad 20.— luidt: Eerste dag. Vertrek uit Rotterdam met de boot „Telegraaf om 7 uur van het Antwerpsche Hoofd (Prins Hendrikkade). Vertrek Dordrecht: Hooikade pl.m. 8 uur. Aankomst Wemeldinge pl.m. 12.30 uur. Vertrek met trein der Zuid-Bevelandsche Lokaalspoor naar Goes. Lunch Hotel Korenbeurs te Goes. Bezichti ging Oorlogsmuseum van den heer Wilton van Reede, enz. Diner Hotel Korenbeurs. Logies en ontbijt Hotel Korenbeurs. Tweede dag. 's Morgens. Rondrit langs de Ceintuur baan van den Zuid-Bevelandschen Spoorweg, 's Mid dags met trein van 11.54 uur naar Middelburg, Met autobus der N.V. Stoomtram Walcheren naar Domburg. Lunch in Badhotel aldaar. \C^andeling door Domburg. Terug naar Middelburg. Diner Grand Hotel Verseput. Vertrek naar Holland met den trein van 7 uur uit Middelburg. Het programma is, zooals men ziet, veelzijdig, maar toch niet overladen. In twee dagen krijgt men een zeer goeden indruk van de twee voornaamste Zeeuwsche eilanden. De geheele opzet lijkt me uitstekend en ik twijfel niet of velen zullen dit seizoen hun schreden naar Zeeland richten. A. M. D BIGG&LAAQ'S nor-N£ ftoon VOOR BOOM rTWALlTS'T die zoeken I naap iets fijns' A_v^BIG<5ELAAP C8 roosemovxl

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2