DE KALEHDEP DER NODRDGROEP ONS ZEELAND 3 De Kinderafdeeling van „Toonkunst" te Goes gaf Verleden week brandden het huis en schuurtje van onlangs een openbare les. Opgevoerd werd een den heer Tramper te Driewegen totaal af. alleraardigst sprookje, waarvoor de heer Otto Lies een lieve melodie ontwierp. •-'Cii. i Ook hier een verkiezingskwestie over een tentoonstelling en over kermis; hoe men over de electri- citeitsvoorziening denkt. De verkiezing van leden van de diverse gemeente raden welke in de meeste gemeenten meer politieke spanning ontwikkelt dan voor Provincie of Tweede Kamer het geval is, omdat de dikwijls duistere plaat selijke politiek er een groote rol in speelt, heeft in enkele dorpen van ons gewest minder aangename ge volgen gehad, getuige het geval in Zeeuwsch-Vlaan- deren en thans weer te St. Annaland, al is de laatste geschiedenis van veel minder ernstigen aard dan eerst genoemde. Een der commissieleden, die de geloofs brieven van zijn mede gekozen collega's moest helpen onderzoeken, maakte aanmerking op de toelating van een lid, tevens geneesheer, en welke reeds 30 jaar lang de gemeentenaren helpt besturen, omdat deze ambte naar zou zijn in den zin van art. 23 sub f der Gemeente wet. Bij meerderheid van stemmen werd wèl tot zijn toelating besloten, maar een tweetal raadsleden zullen de zaak „hooger op gooien", zooals de geijkte term luidt, om te zien wie in deze gelijk heeft. Reeds jaren geleden is uitgemaakt, dat sub f van art. 23 van bovengenoemde wet alleen van toepassing is op die geneesheeren, die belast zijn met de doods- schouw. Bedoelde geneesheer-raadslid is daarmede op St. Annaland niet belast en de gemoederen in dit wel varend dorp van het Thoolsche eiland, die dit geval druk bespreekt en becritiseert, wacht met eenige span ning af, wat de wethouders der Provincie in deze zullen beslissen. Afwachten dus! X Van 30 Augustus tot 4 September zal in de Concert zaal te Zierikzee een „R.I.A."-tentoonstelling gehouden worden op voedings- en huishoudelijk gebied. Reeds vele firma's in den lande deden toezegging om daar te exposeeren, zoodat het een interessante tentoonstel ling belooft te worden, waar tal van nieuwtjes op huis houdelijk gebied zullen worden gedemonstreerd. Te vens wordt de gelegenheid geboden gratis de voedings middelen te proeven en te keuren, hetgeen natuurlijk in de allereerste plaats voor de huisvrouwen belangrijk is. De expositie wordt opgeluisterd door muziek en het optreden van artisten. Iedere 10e bezoeker ontvangt een cadeau, dat bestaan zal uit een artikel dat op de tentoonstelling geëxposeerd is. ,,R. I. A." „Reclame is Alles". We komen hier nader op terug. X De kermissen op de verschillende Zeeuwsche dorpen handhaven zich de laatste jaren nog met de grootste moeite, terwijl de meeste reeds lang ter ziele zijn. Dat dit niet altijd naar den zin van een, op sommige plaatsen zeer groot, deel der bevolking is, komt dikwijls tot uiting wanneer we lezen van zomerfeesten of derge lijke, die de oude kermis moeten vervangen, maar meestal daarvan jammerlijke afspiegelingen zijn. Toch niet altijd. Zoo is dezer dagen op het vriendelijke dorpje op Schouwen, Noordwelle, een zomerfeest gevierd, dat druk werd bezocht, vooral omdat volksspelen aange kondigd waren. De landbouw vervult op die feesten meestal geen kleine rol, omdat paarden en tilbury's uitstekend décor zijn ter opluistering. Het feest is, dank zij de goede voorzorgen, best van stapel geloopen. De muziek hield de stemming er in tot laat in den avond. We willen dit overzicht niet eindigen zonder even twee belangrijke zaken aan te stippen, die vooral ook de Noordgroep onzer provincie betreffen en wel de waterleiding en de electrificatie. Wat de eerste zaak

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 3