4 ONS ZEELAND betreft: het garantiewetje staat in het Staatsblad! Van de regeering is men nu zeker en het zal wellicht niet heel lang meer duren of de eerste spade gaat met eenig ceremonieel den grond in, een begin makend met de Schouwsche waterleiding, die er al lang had kunnen zijn. Over de electrificatie zijn in de onlangs gehouden Statenzitting belangrijke mededeelingen gedaan om trent de electrificatie van Zeeland en ook wat Zierikzee betreft. De woordvoerder van Ged. Staten zeide bij de replie ken over de electrificatie, dat de rentabiliteitsrekening het zal moeten uitmaken of het platteland van Schou wen te electrificeeren is, zonder de stad Zierikzee, die directe medewerking weigerde omdat deze gemeente, evenals Tholen, moeilijkheden heeft met het gasbedrijf. M. d. P. Zonderlinge geestesgesteldheden minder kinderen in Middelburg? subsidie voor een rijwielpad; een kind van zorg; kermis op Wal cheren. De Staatkundig Gereformeerde burgemeesters en raadsleden leggen soms bewijzen af van een wonder lijke geestesgesteldheid. Hun standpunt ten opzichte van den Zondag, ook in gemengde gemeenten, hun meening over assurantie en verzekeringen, kennen we al. Maar nu is er weer wat anders bijgekomen, waar tegen men van die zijde bezwaren meent te moeten maken. In den gemeenteraad van Aagtekerke kwam ter sprake het aanbrengen van een bliksemafleider op den toren. Wie denkt, dat daar nu toch niemand tegen kan zijn, rekent buiten de Staatkundig Gereformeer den. Zekere heer Verhage had principieele bezwa ren tegen een bliksemafleider als voorzorgsmaatregel. Nu wordt het toch waarlijk al te bar. Ik weet niet, of dat raadslid boer van zijn vak is. Maar als hij dan bij zijn arbeid de voorzorg uitschakelt, zal hij strop op strop halen. Uit voorzorg voor op handen zijnden regen, mag hij zich niet haasten zijn hooi of graan binnen te halen. Zijn boonen en klavers mag hij uit voorzorg voor den regen niet in ruiters zetten. Gaat mijnheer uit, dan mag hij uit voorzorg zijn parapluie niet meenemen, enz. Een vreemd standpunt! X Dezer dagen hield het Middelburgsch Ziekenfonds zijn algemeene vergadering. Deze instelling beteekent voor het minder-kapitaalkrachtige deel der Middel- burgsche bevolking heel veel. Het fonds telde op 3 Januari j.l. niet minder dan 4688 leden en 1836 kin deren. Opmerkelijk is wel, dat het aantal leden toeneemt, maar dat der kinderen afneemt. Dit verschijnsel wijst wel in de richting van steeds kleinere gezinnen. Gaat Middelburg Ellewoutsdijk achterna? Dan zal de ach teruitgang in inwonertal, die nu al geregeld te con- stateeren valt, heel spoedig nog wel grootere afmetin gen aannemen. X Na moeizamen strijd is het aan de heeren Laernoes en Kodde en aan mevr. Bergsma gelukt, de Staten te bewegen J 500.subsidie te verleenen voor het rij wielpad VlissingenZoutelande, Ged. Staten hadden tegen het subsidie bezwaar, om dat het pad waarvan overigens druk gebruik ge maakt wordt loopt over een gedeelte particulieren grond en de aanleg niet is geschied volgens de wijze, waarop tegenwoordig rijwielpaden worden aangelegd. De voorstanders wezen er echter op, dat dit laatste een ambtenaars-motief is, maar dat daartegenover dient geprezen en gesteund te worden het particulier initiatief, waardoor vele fietsers in dit geval zijn gebaat. De Statenmeerderheid voelde voor deze argumen ten en stond de subsidie toe. Waarschijnlijk kunnen nu nog enkele verbeteringen aan het pad worden aan gebracht, X De ferry-boot, die, naar we allen hopen, straks zal varen tusschen Vlissingen en Breskens en vooral het vervoer van auto s gemakkelijker zal maken, is een kind van veel zorg. Een en ander maal vielen de kosten tegen en moes ten de Prov. Staten opnieuw gelden daarvoor toe staan. Dan weer verluidde het, dat er in de plannen belangrijke wijzigingen gebracht moesten worden, om dat er aan de oorspronkelijke opzet heel veel man keerde. Een der Statenleden meende eenigen tijd geleden zelfs schriftelijk aan Ged. Staten te moeten vragen, of de ferry-boot wel voldoende zeewaardig zou zijn en of de veiligheid der passagiers wel gewaarborgd was. Het antwoord, dat hij hierop kreeg, bevredigde hem niet. En in de jongste Statenzitting werd zelfs gezegd, dat de scheepvaartinspectie niet eens over deze boot, die op zulk een druk veer dienst moet doen, is gehoord. Tot overmaat van ramp is op den tocht Rotterdam Vlissingen gebleken, dat de bestuurbaarheid te wen- schen overliet. Belangrijke veranderingen zullen nog moeten worden aangebracht! X Op Walcheren leeft men deze weken in den kermis tijd. Veere, Domburg en Westkapelle gingen voor. Zulk een kermis beteekent voor de arbeiders, knechts en meiden in de omgeving van de kermisvierende ge meente een vrijen Zaterdag. Ook Vlissingen heeft zijn kermis al gehad. Naar ik hoor, was t er over 't algemeen niet druk. Vele kermisgasten klaagden over weinig ontvangsten. Op 't oogenblik zit Middelburg midden in de kermis-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 4