PEFE m EN POEDELS BADPRAATJES. 12 ONS ZEELAND Blauw-wit schijnt dit seizoen door de dames bizonder gezocht te worden. De combinatie doet het dan ook wonderwel. Een middag-toiletje van witte crêpe Georgette met donkerblauw geverfde kant is werkelijk niet te ver smaden. Het rokje ruim geplooid, met als een volant de donkerblauwe kant. De taille strak, er over heen een losse bo'éro, waarvan het boven-gedeelte van de witte crêpe Georgette is, het onderdeel van kant. Een ruim vallende mouw met kant, die op de hand valt. Een donkerblauw vilten hoedje met witte vleugeltjes op zij, witte kousen en blauwe schoentjes, een wit parasolletje met blauwe bloemen. Ah! Comme elle est charmante, la petite mignouve! De parasollen zijn van een buitengewone luxe dezen zcmer. Ik zag in Scheveningen zoo'n zonne-dakje van zacht- rose zijde, dat altemaal étages had van zijden franjes. Of de parasol open of dicht was, het stond even beeldig al die glanzende zijden franjes. En hoe mooi is zoo'n zacht vrouwengelaat onder zoo rozigen schijn! Heel mooi was ook de parasol van zacht-geel, die den vorm van een zonnebloem had, want ze bestond uit allemaal kleine blaadjes. Vraag niet, wat zoo'n zonnescherm kost! De draagster zag er niet naar uit, of haar dat iets kon schelen. Op de strenge tailleur wordt in het knoopsgat geen levende bloem meer gedragen, noch een van peau de Suède of mousseline, maar de bloem wordt nu dik geborduurd op de revers, juist op het knoopsgat. De paarlen colliers hebben een concurrent gekregen, ze worden verdrongen door ronde balletjes van één grootte van zuiver goud. Ook hiervan worden lange ket tingen gedragen en zoo is deze nieuwe modegril ook alweer een duur grapje. Vóór het sluiten van mijn week-babbel nog even vertellen van een malligheidje, vertoond op een Engel- schen up to date bruiloft. De lieve bruid, die smetteloos als een lelie, geheel in het wit was, droeg. een zwart omrande monocle, de bruigom liep met twee honden aan een riem! Dit is de dolheid ten top gevoerd! E. B. B. Op mooie praatjes komt het niet aan, Het is beter, zwijgend aan het werk te gaan. Zegt iemand, dat hij een geheim heeft, dan heeft hij dat al half verraden. Er zijn lieden die bediend willen worden als vorsten en betalen als bedelaars. L—- v- ff „Als de blanke top der duinen schittert in den zonnegloed... Seizoen aan de stranden van Zeeland, de vlaggen staan hoog in den wind, de wereld-van-uitgaan is nu weer een spelend en zorgeloos kind. De zon is een gloeiende fakkel, die alles beneden omvat, ze dompelt het bad en de baders tezaam in een zonnestraalbad. Veel onbedekt beenenspektakel, verbrande, behaard of charmant, families met hare familie, ziet hier het publiek van het zand. Een kuil in het zand is de kamer, een regenjas tafel en kleed, het brood en tenslotte een vloeistof de strandpicnic is dan gereed. Ginds duinen-voor-scharrelpartijtjes, daarginder het magische bad, met machtig ge-stortvloed der golven verdwijnt daar het stof van de stad. De zee ruischt nu zeer optimistisch, al heeft zij zwaar werk voor haar brood. (Niet iedere gastvrouw heeft zooveel logé's openbaar in de schoot). Geen mensch die daar donker kan kijken, vooral op zoo'n mooien dag weêr, de booze humeuren die wachten tot op een gelegener keer. In 't bad zijn de menschen de menschen met haast geen kunstmatigen tooi, daar worden de mooien vaak leelijk, de leelijken soms wel eens mooi. De zee is de spiegel der reinheid en wie dat bij 't baden niet ziet, vindt ook ergens anders op aarde de ware genietingen niet. WILLEM TELL II. De vreugden dezer wereld zijn gelijk aan edelen wijn, die van tijd tot tijd genoten, een medicijn is, maar den drinker in het verderf stort.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 12