DEBtVtLAMSCtl GEÏLLUSTREERD WEEKBLAD onder Hoofdredactie van ANTOINE VAN DEN BERG Tevens Officieel Orgaan voor de Zeeuwsche Vereenigingen in Nederland TWEEDE JAARGANG No. 33 13 AUGUSTUS 1927 imtm Uitgave en druk van G. W. den Boer, Lange St. Pieterstraat F 33, Middelburg, Telefoon 150, Postrekening 74988. - Aanvragen omtrent advertentiën in dit Weekblad richte men tot den Uitgever. - Stukken, bestemd voor de Redactie, te zenden aan de Redactie, Groote Markt 4, Goes, stukken betreffende de Zeeuwsche Vereenigingen aan den Heer M. P. Cornelisse, Coltermanstraat 14 rood, Haarlem. - Losse nos. a ƒ0.15 op aanvraag bij den Uitgever. - Abonnementsprijs 1.25, Buitenland 1.75 franco per post per kwartaal. - Advertentieprijs 0.35 per regel Bij contract lager tarief op aanvraag verkrijgbaar. Voor onze novelle „Harten Vrouw" zijn fraaie linnen stempelbandjes verkrijgbaar bij de Firma Gebrs. Ritter, Nieuwe Molstraat 26, Den Haag, tegen den prijs van f 0.75 franco per post. Als het water roept; over zwem men en baden; de minister en de vaccinatie; een heusche zeeslang in Heinkenszand; de Zeeuwsche bakkers op stap. Toen het eerste nummer verscheen van het sport blad voor Zeeland, dat inmiddels weer ter ziele is, had ik de gelegenheid op te merken, dat de sport in onze provincie nog niet de belangstelling geniet, welke het bestaansrecht van een eigen orgaan zou wettigen. Over het algemeen „gelooft" men het hier wel, wat de sport en sportieve dingen betreft. De uitzonde ring, die ook in dit geval den regel moet bevestigen, wordt gevormd door het zwemmen. De zwemsport heeft in ons waterrijk gewest langzamerhand terrein gewonnen, en er zijn er al heel wat die geregelde be zoekers werden van de inrichtingen waar men het zwemmen „en clubpleegt te beoefenen. De zwem sport in dit gewest culmineert wel in het Goessche Sas, dat de bewoners en logé's van Goes en omgeving, nu de zomer eindelijk is doorgebroken, blijft trekken. In allerhande vervoermiddelen spoedt men zich, als het getij gunstig is naar de nog wel wat primitieve, doch uit sportief oogpunt zeer aantrekkelijke zwem plaats onder de open lucht. Zelfs een motorboot werd in dienst gesteld om families met kroost naar het Goessche badoord te vervoeren. In dit nummer hebben de „Ons Zeeland"-fotografen hun aandacht aan de eenige zeer populaire sport in onze provincie gewijd. In de diverse gedeelten van Zeeland werden de plassende en spetterende zwem sters, zwemmers en badenden „geknipt". Laten we hopen, dat vanuit het water voor de sport in Zeeland de victorie begint en dat „Ons Zeeland" weldra aan leiding kan vinden, om ook aan de overige takken van sport de aandacht te geven, welke het gezonde zwem men hier ten deel valt. X Vacantie-tijd is journalistieke komkommertijd. Officieele personen zijn op reis, officieele lichamen werken op halve kracht, belangrijke beslissingen wor den opgeschort. Zoo geschiedt er in en om Augustus al heel weinig, dat de groote aandacht vraagt. In de vaccinatie-kwestie, die hier eenige opschudding ver wekte is door het ministerieele antwoord op vragen van een tweetal kamerleden de beslissing gevallen. Z. Ex. kon geen termen vinden om de verplichte vaccinatie te beëindigen. Dit in verband met de pokziekte, die in Engeland en ook in sommige gedeelten van Zwitser land nog steeds slachtoffers vergt. Wel besloot men, naar aanleiding van de prachtige resultaten, in Spanje verkregen met een nieuw vaccin, niet meer met het oude vaccin te enten, doch ook hier de Spaansche ent stof toe te passen. Verwacht wordt, dat daardoor on-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 1