DE KALEMDEP DEP NCORDGRCEP GEBRs BOER, 2 ONS ZEELAND -wf, 'T OpGaztcsrr Sherry Amonti^j Schenk ons slechts een maal Uw vertrouwen. U zult er beslist geen spijt van hebben. Het meer dan 130-jarigbestaan van onze Firma is voor U toch een waardevolle garantie. Ten eerste kunt U met een proefneming hoege naamd niets verliezen, en ten tweede geven onze wijnen door hun renom mee en kwaliteit cachet aan Uw tafel. Wijnkooperij Opgericht 1795 VLAARDINGEN. Eenige Ned. Groothandel in Fransche, Portugee- sche, Spaansche en Oostenrijksche wijnen. hier, dan daar. Dit jaar had Wemeldinge de voor keur der bakkende Zeeuwen en de vorige week Don derdag is daar met veel animo vergaderd. Heel wat bakkers met hun dames hadden zich naar het Zuid- Bevelandsche dorp opgemaakt. Tijdens de huishoudelijke vergadering werd onder leiding van den burgemeester van Wemeldinge e.a. door de dames een wandeling door de zeer fraaie, aan natuurschoon zoo rijke gemeente gemaakt, en werden o.a. de nieuwe sluiswerken, welke de vol tooiing nabij zijn, en de vliedberg bezichtigd. Ook werd nog in de zeer mooie kweekerij van dhr. J. A. Dominicus een kijkje genomen. Vervolgens werd een autotocht gemaakt van Wemeldinge over lerseke, Schore, Biezelingschen Ham tot 's-Gravenpolder, Zwaaksche weel, Nisse, Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, 's Heer Hendrikskinderen, naar Goes, waarna in de Prins van Oranje onder genot van muziek, gegeven door het Nuts-ensemble te lerseke, het diner, aangeboden door de Bevelandsche afdee- lingen, werd gebruikt. Na afloop daarvan werd nog onder leiding van den secretaris van den Ned. Bak- kersbond, de interessante bakkersfilm, welwillend voor dit doel door den heer H. J. Doeleman te Zierik- zee afgestaan, vertoond. Het was voor alle deelnemenden aan de vergade ring en excursie een welgeslaagde dag. A. M. D. gelukkige gevolgen van inenting geheel voorkomen kunnen worden. Voor velen zal het vaccinatie-vraag stuk thans van de lucht zijn. Voor een ander gedeelte onzer bevolking, die op geestelijke gronden wars is van een inentings-verplichting, natuurlijk niet. X In den hierboven bedoelden komkommertijd wil in de bladen de beruchte zeeslag" nog wel eens voor bladvulling zorgen. Hieraan werden we dezer dagen in de Bevelanden herinnerd bij een bericht over een historische vondst te Heinkenszand. Van de journa- listische „zeeslang" blijkt echter in dit geval geen sprake te zijn. Bij het graven in Heinkenszand stootte men waar lijk op een voorwerp op ongeveer 1 M. diepte in den bodem. Toen men het gat groot genoeg maakte kwam te voorschijn een been, hetwelk een omtrek om het dikke gedeelte had van 1.20 M. en een lengte van 75 c.M. Vermoedelijk maakt dit been een gedeelte uit van een der kaken van een mammoet. De eigenaar van den grond schonk het been aan het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en gaf verder ver gunning om den bodem in den omgeving te onder zoeken. De historische tentoonstelling in Goes toonde aan, dat er in den Zeeuwschen bodem nog heel wat oud materiaal rust. Verdere opgravingen in Heinkenszand zullen dit wellicht eveneens aantoonen. X Ieder jaar houdt de provinciale Zeeuwsche bakkers- bond een zeer geanimeerde vergadering. Dan eens Een meevallertje voor Tholen; over pareluitjes, die werk brachten; hoe een ambachtsheer werd gehuldigd. Het werk voor de Thoolsche brug, zooals ze reeds in den volksmond wordt genoemd, eischt veel voor bereidende werkzaamheden, vooral wat de aanbeste ding der onderdeelen betreft. Door herbesteding van een drietal perceelen heeft de gemeente Tholen onlangs een zoet winstje gemaakt van ruim 20.000.terwijl de brug 12.000.lager komt als eertijds was geraamd, zoodat de brugbouw op zichzelf nog beneden 400.000.zal blijven. Indien men hierbij rekent het honorarium voor den ingenieur en de onteigenings- kosten, zal het totale bedrag niet hooger komen dan de oorspronkelijke raming, die op ƒ475.000.wordt geschat. X Te Stavenisse hebben in dit voorjaar en den voor zomer, toen er op den akker nog niet veel te doen was, een 150-tal menschen arbeid gevonden bij den heer Leune aldaar, die voor rekening eener Dordtsche firma, eenige gemeten pareluitjes heeft uitgezaaid. De oogst Vervolg op bladz. 4

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1927 | | pagina 2